Argo kelimeler kullanır mısınız?

Sizce bu kelimelerin anlamları bilinerek mi söyleniyor? ve bu kelimeleri kimler uydurup, toplum arasına salıyor?

Sizin kullandıklarınız nelerdir?

SAHARAY

Ziyaretci
Aynı uğraş alanındaki insanların, kullanılan genel dilden ayrı olarak, benimseyip kullandıkları,
herkesçe anlaşılamayan, kendilerine özgü sözcük ve deyimlerin yer aldığı özel dil.
Ortak dilden olmakla birlikte her yerde ve her zaman kullanılmayan ya da kullanılması hoş karşılanmayan; külhanbeylerinin, serserilerin ya da eğitimsiz kimselerin kullandıkları sözcük,
deyim ya da söz.Bir anadilin, genel kültür dilinin, ortak dilin içinde yer alan özel bir dil olan argo, Fransızca argo'dan dilimize yerleşmiştir.

İngilizcede slang denir. Argo, kaba ve küfürlü bir dil olarak anlaşılır, bozuk dil olarak anlaşılır, ancak küfürlü dilden veya bozuk dilden (jargon) ayrıdır. Bu dile külhanbeyi dili, kayış dili, pirpirilerin, hazelelerin (saçmalayan) ve erazillerin (reziller) dili olarak bakılmaktadır. Bir gruba has bozulmuş dile jargon, genel olarak kaba halk diline, özel bir terminolojisi olan gizli dile argo denilmektedir. Jargondan argoya, argodan genel dile geçişler olabilmektedir. Ayrıca jargon, nörolinguistikte bir aphasia terimidir. Argo, teklifsiz konuşma, hakaret dili, şakacı dili ile karışmıştır. Argo, anadilin üstdüzeyindeki yazı dilinden ayrı, anadilin altdüzeyindeki konuşma diline özgüdür.

Argo konuşmayı hiç sevmem. Argo kullanmadan da düşünceler ifade edilebilir.
Argo konuşanlardan da hiç haz etmem. Hatta benimle konuşurken argo kullananlara kızarım...
Gözüm öfkeden döndüğünde en uç noktada kullandığım kelime ise aptal kelimesidir.
Çok gergin tartışmalarımda bile edepli tartışmaya çalışırım...

Son düzenleme:

güney

Ziyaretci
Alman bir arkadaşım vardı Türkiyede yaşayan bir gün dediki;

"bir türlü anlamadığım şey insanlar neden böyle bir çelişki içindedir..Özellikle türkler (kendisi çok kibar biriydi) en çok sevdikleri şey cinsellik fakat en çok öfke duyduklarındaki tepkisel ifadeleri yine cinsellik..."

Ben küfür bilirim ha başkalarıyla kıyaslandığında çok ta gelişkin olmamasına rağmen bilirim.Küfür kültürüm vardır yani..Aksini inkar etmenin kişinin kendini yaşadığı toplumun dışında bir yerlerde tutma isteğiyle eş değer olduğunu düşünürüm...

Küfür var ...
Hayatın her anında bazen kulaklarımızı tıkayıp duymak istemesekte var ve küfürün kadını erkeği yok...

Renkleri vede sözcükleri değişsede küfür var ve hepimiz kullanırız....:Entusiasmado:

SAHARAY

Ziyaretci
Bazı şeyleri bilmek başkadır, uygulamak başkadır. Ben de çok küfür bilirim ama hiç kullanmam.
Babamdan şimdiye kadar bir kelime bile küfür duymadım. Evet küfürün kadını erkeği yok.
Kadınlarda artık istediği gibi rahatça küfredebiliyor.Ama ben özellikle kadınlara o tarz kelimeleri
hiç yakıştıramıyorum. Küfür var bu inkar edilemez ama küfrü kimisi kullanır, kimisi de kullanmaz...

Eftelya

Ziyaretci
bızım evde kufur yoktur ve yasaktır dıye ne kadar bagırınsam da olmuyor degıl
ama argo konusmaya kesınlıkle hayır
gecen gun ıkı oglum tartısırken buyuk agzından bırsey kacırdı ve cok uzuldum..ama cıkmıstı bırkere
sanırım bu ona ders oldu özür dıledı benden ve kardesınden bır daha tekrarlanacagını sanmam

Maçlarda epey kullanılıyor.Bende etmişimdir mutlaka futbol maçı izlerken..Anlamlarını da biliyorum :)