• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Araplar ve Arapça Neden Kutsallaştırılıyor?

• Konbuyu başlatan İnci
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 7
  • Görüntüleme 1K

Okunuyor :
Araplar ve Arapça Neden Kutsallaştırılıyor?

İnci

Kıdemli
Üye
Kuran'da arab kelimesi, geçtiği 10 yerin biri hariç, daima olumsuzluğun, kötülüğün, ikiyüzlülüğün, cimriliğin, kaypaklığın taşıyısı olarak kullanılmaktadır. Hz. Ali'yi ve çocuklarını, torunlarınıda vahşice öldüren emevi arapları muaviye ve oğlu yezid değilmidir?Arap olmayanlara yani Mevaliye yapmadığı kalmayan ve ırkçılık yapanda araplar değilmiydi? Ebu hanife'yi yani hanefi mezhebini kuran imamı arap emevileri zehirlemedimi?Bunca şeye rağmen hala bu ülkede 100% 80'i güya hanefi mezhebinden olan arapçılık yapan ve arapları, arapçayı kutsal sayan zihniyetlere şaşırmadan edemiyorum.:shocked:

Mevali
Emeviler döneminde diğer ırklara yönelik kullanılan kelime.. "köle" anl***** gelir.
Araplarin üstün ırk oldugunu savunan emeviler tarafından bolca kullanılmıstır..

B

bursali68

Ziyaretci
Kuran'da arab kelimesi, geçtiği 10 yerin biri hariç, daima olumsuzluğun, kötülüğün, ikiyüzlülüğün, cimriliğin, kaypaklığın taşıyısı olarak kullanılmaktadır. Hz. Ali'yi ve çocuklarını, torunlarınıda vahşice öldüren emevi arapları muaviye ve oğlu yezid değilmidir?Arap olmayanlara yani Mevaliye yapmadığı kalmayan ve ırkçılık yapanda araplar değilmiydi? Ebu hanife'yi yani hanefi mezhebini kuran imamı arap emevileri zehirlemedimi?Bunca şeye rağmen hala bu ülkede 100% 80'i güya hanefi mezhebinden olan arapçılık yapan ve arapları, arapçayı kutsal sayan zihniyetlere şaşırmadan edemiyorum.:shocked:
Merhaba,

" Hişşşştttt,hoopppp,hössstttt..." diyenlere hazırlıklı olacaksınız değil mi bu konu ile...Katılıyorum içeriğe ancak küçük bir düzeltme " kendimce " diyeyim de ordan burdan delildir ispattır ile kimse uğreştırmasın şimdi akşam akşam...:

Ebu hanife'yi yani hanefi mezhebini kuran imamı
Hanefi mezhebi kurucusu " Ebu Yusuf 'tur ".İmam-ı Azam Ebu Hanife'nin " öğrencisi " ,Emevilerde bir " KOLTUK " bulabilen " emevi " hanedanı dışından biri...!!!

Sağlıcakla kalınız...

İnci

Kıdemli
Üye
Hanefi mezhebi kurucusu " Ebu Yusuf 'tur ".İmam-ı Azam Ebu Hanife'nin " öğrencisi " ,Emevilerde bir " KOLTUK " bulabilen " emevi " hanedanı dışından biri...!!!

Sağlıcakla kalınız...
Sevgili arkadaşım, Prof. Yaşar Nuri Öztürk İmamı Azam hakkında yaptığı belgelere dayanan araştırma sonucu kitabına böyle yazmış.
Kaynaklarının adınıda yazmış ama kitabı okumaktayım ve kitaptan buraya alıntı kaynak belirtmem çok zor bu yüzden beynimde depoladıklarımı paylaşıyorum sizlerle.:)

B

bursali68

Ziyaretci
Sevgili arkadaşım, Prof. Yaşar Nuri Öztürk İmamı Azam hakkında yaptığı belgelere dayanan araştırma sonucu kitabına böyle yazmış.
Kaynaklarının adınıda yazmış ama kitabı okumaktayım ve kitaptan buraya alıntı kaynak belirtmem çok zor bu yüzden beynimde depoladıklarımı paylaşıyorum sizlerle.:)
Merhaba,

:)))) Kaynak istemiyorum,doğrudur...Bu forumda " bildiklerimin " yazdıklarında kaynak beklemem,bilirim ki bir birikim sonucu da olabilir değil mi...Oku ve sonra yaz bakalım nasılmış kitabın ağırlığı,okumada " eski günlerime " dönmeme yardımcı olur belki...

Kolay gelsin,

Sağlıcakla kalınız...

İnci

Kıdemli
Üye
Merhaba,

:)))) Kaynak istemiyorum,doğrudur...Bu forumda " bildiklerimin " yazdıklarında kaynak beklemem,bilirim ki bir birikim sonucu da olabilir değil mi...Oku ve sonra yaz bakalım nasılmış kitabın ağırlığı,okumada " eski günlerime " dönmeme yardımcı olur belki...

Kolay gelsin,

Sağlıcakla kalınız...
Kitabı bitirmek üzereyim.:) Sizin de okumanızı çok isterim ve bu kitabın size ve bilgilerinize çok şeyler katacağına inanıyorum.Eski günlerinize dönmenizi temenni ediyorum.

Masterlord

Kıdemli
Üye
kuranı net olarak anlamak babında din adamlarının bu dili öğrenmesi doğaldır

bunun haricinde ne araplar nede arapça kutsal değildir
olamazda

islamiyetin ön büyük koruyucusu kollayıcısı ve yayıcısı olarak Türkler her zmn daima ön planda olmuştur

kutsal olan bizim ceddimizin yaptıklarıdır(Fatil Sultan Mehmet, Mimar Sinan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk vb vb ....)

kapkale

Tecrübeli
Üye
arkadaşlar biz müslümanız deilmi kesinlikle amenna o halde

1)))şu arapçılık türkçülük olayını bırakalım artık ya bu resmen ırkçılıktırki bunun islamdada kurandada yeri yoktur ve kuran araplara deil tüm insanlara aydınlatıcı allahı bildirici gerçekleri gösterici bir kitab olarak geldi arapça gelmesi araplara inmesine dair bir özellik deildir yaradan rabbim böyle öngörmöştör böyle olmuştur vardır bunda bir hikmet muhakkak bakın arapça inmiştir ama araplar bile çözememiştir sanki ayrı bir arapça babundadır kendine has bir dildir hikmetide burdadır

2)))hz rasulullah(sav)araplara deil onsekizbin aleme rahmet peygamberi olarak inmiştir hatta nuru muhammet sıfatıyla yaradılışın tüm varlıkların yaradılış sebebidir.. o nur sadece arapların arasında vücut bulmuştur o kadar yoksa araplara inmemiştir allahın kabesine yakın bir yerde allahın takdiriyle vücud bulmuş bir nurdur o...

3)))kuran kerim ne diyor ((bismillah))müslümanlar ancak kardeştir diyor bunu türkü arabı çerkezi ermenisi almanı yok tektir müslümansa la ilahe illallah muhammedurrasullallah bunu kalp ile tastik edip dil ile ikrar eden allahın nezlinde müslümandır.. iyidir kötödör günahkardır onun hesabı allahadır allahta pek şefkatli ve pek merhametlidir şefkati ve merhameti bütün alemi kaplamaktadır hiçbirimiz iyi ve ya kötö olduğumuzdan emin deiliz ancak allahtan şefkat ve merhametini ümit ederiz kötö isek bağışlasın diye iyi isek takvamızı arttırsın diye ne olduğumuzuda en iyi o bilir

4))) ltff arkadaşlar müslümanın ırkı olmaz islamda üstün ırk diye bir şey yoktur.. o yahudilerin museviliği bozarak kendilerine sözde tevratta pay çıkardıkları bir iştir müslüman o işlerden uzaktır hatalı hatasız müslümanların hepsi kardeştir önemli olan onun hatasını yüzüne vurmak deil davranışlarımızla onu severek kucaklayarak hatasını öğrenmesini sağlamak bunu yaparkende iyilikten anlamaz o diye yılmamak müslüman pes etmez ırkçılık islama fayda deil ancak zarar verir

5)))bu tür ırkçılık düşünceleri allah düşmanlarını bizim aramıza sokmak istedikleri en büyük silahları içten yıkma girişimleri sakın sakın bu tür oyunlara gelmeyelim selam ve dua ile yaradılanı sev yaradandan ötörö

enrico

Amatör
Üye
Kur'an Arapça olarak indirildiği için halkımızda Arapça'ya karşı bir saygı vardır.
Eskiler üzerinde Kur'an harfleri yazıyor diye çikolata kağıtlarını dahi yükseklere
koyarlardı. Arapları üstün görmek ise ırkçılıktır ve dinimizde yeri yoktur.

Üst Alt