• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Araplar ile Yahudiler Kardeştir

Okunuyor :
Araplar ile Yahudiler Kardeştir

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
İbrahim (peygamber)
Halkın Babası anl***** gelmektedir. Musevilik ve Hristiyanlığa göre din büyüğü, İslam'a göre peygamberdir. İshak ve İsmail'in babasıdır. Bu nedenle Yahudilerin ve Arapların atası olduğuna inanılır.

İshak
üç İlâhi dinin de atası kabul edilen İbrahim'in iki oğlundan biri. Diğer oğlu İsmail'dir.
İshak, Allah'ın İbrahime vaat ettiği ve kısır olan eşi Sara'dan mucizevi bir şekilde doğan oğuldur. Yakup Peygamberin babasıdır. Yani İsrailoğulları, İshak peygamberin soyundan gelmektedir. Türkçe'deki anlami güler yüz olan bir isimdir.

İsmail
İslam dininin kutsal kitabı Kur'an'da adı geçen peygamberlerdendir. Babasının İslam peygamberlerinden İbrahim olduğu, annesinin de Hacer olduğu geçer.

Araplar ile Yahudiler arasındaki bu düşmanlık bu kavga nedendir?
 
B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Hz.İbrahim'in eşi Hacer Hami ve Sara Sami ırkındandır...Yani aslında kardeştirler...Tarih boyunca da birbirlerinden kız almış vermişlerdir...Yani Hz.İbrahim'in iki oğlunun soyu birbirine evlilik yolu ile karışmışlardır...Yahudi,Arap' tan kız alınca o melez soy Yahudileşmiş ve tersi olunca da Yahudi kızlarıyla evlenen Arap erkeklerinin melez soyu ise Araplaşmıştır ( Kureyş ve Kurayza ).

Kavganın nedeni biraz derin araştırma gerekli , ancak bu konuda söylemek istediğim kısaca , Yahudilerin aslında tüm kabileleri Araplara " asimile " olmuştur...İkisi dışında...Moab ve Amon....Bu iki kabile yani Lut peygamberin iki kızından ensest ilişki sonucu oluştuğu Tevrat'ta belirtilen lanetli iki kabile ise TÜM DÜNYA yahudileridir...İşte kavganın temeli burada yatmaktadır...!!! Biri diğerine , diğeri de öbürüne LANETLİ gözüyle bakmaktadır...

Sağlıcakla kalınız...
 

merkür

Amatör
Üye
Tanrı'nın Sözü olan Mukaddes Kitaba göre Allah katında insanlar, milletler arasında ayrım yoktur. Hiçbir millet ya da ırk O'nun gözünde daha ayrıcalıklı bir durumda değildir. Bununla ilgili olarak bu kitabın Galatyalılar bölümünün 3:16 ayetinde şöyle denmektedir:

" Artık Mesih İsa'da hepiniz bir olduğunuzdan, aranızda Yahudi ve Yunanlı, köle ve özgür, erkek ve kadın ayrımı yoktur."
Yine başka bir ayette:
" Bundan sonra baktım, her milletten, her kabileden, her halktan ve her dilden kimsenin sayamayacağı bir büyük kalabalık! ellerinde hurma dallarıyla, beyaz kaftanlar içinde tahtın ve Kuzunun önünde duruyorlardı."

saygılar...
 
Z

Ziyaretci

Ziyaretci
Yukarıdaki mesaja cevaben Hz. Hacer Hami ırkından değildir. Hz. Hacer Sami ırkındandır, mısırlı olması onun hami ırkından olduğu anlamına gelmez. Arapların hepsi de Hz. İsmail soyundan değildir, Hz. İsmail soyundan gelenler Arapların sadece bir koludur. Ancak tüm araplar Hz. Nuh'un tek bir torunundan gelir bu da Hz. Ibrahim'in de arap olduğunu gösterir.
 
Üst Alt