• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Arap alfabesine niye İslam harfleri deniyor?

Okunuyor :
Arap alfabesine niye İslam harfleri deniyor?

bziya

Kıdemli
Üye
Sual: Arap alfabesine niye İslam harfleri deniyor?

CEVAP

Bu harfler sadece Arapçaya mahsus değildir. Din kitaplarımızda deniyor ki:

Âdem aleyhisselam Cennetteyken, Cennetin her yerinde ve Arş üzerinde (La ilahe illallah Muhammedün Resulullah) yazılı gördü. Bunlar, İslam harfleriyle yazılıydı. Demek ki, o harfler, insan yapısı değildir. Dünya ve Âdem aleyhisselam yokken, o harfler vardı. Semavi olan bütün kitaplar ve sahifeler, İslam harfleriyle gönderilmiştir. (S. Ebediyye)

Diğer semavi kitaplar gibi, Hud aleyhisselama gelen kitap da, İslam harfleriyle gönderildi. (Hadika, Letaif-ül-işarat)

Âdem aleyhisselam Cennetten yeryüzüne indirildiğinde, kendisine gönderilen kitaplar Cennette öğrendiği İslam harfleriyle yazılıydı.İlk insanlar vahşi değildi

Sual: İlk insanların vahşi olduğu söyleniyor. İlk insan Hazret-i Âdem’e, yaşamak için gerekli olan gıda, elbise, alet gibi şeyleri ve bunları elde etmenin yollarını, Allahü teâlâ bildirmedi mi?

CEVAP

Elbette Allahü teâlâ bildirdi.

Hazret-i Âdem ve çocukları, ilimsiz, fensiz, görgüsüz değildi. Hazret-i Âdem ve ona iman eden torunları şehirlerde yaşarlardı. Okuma, yazma bilirlerdi. Demircilik, iplik yapmak, kumaş dokumak, çiftçilik gibi sanatları vardı. İslam harfleriyle gönderilen yazı, ilk insan Hazret-i Âdem’le birlikte dünyaya yayılmıştır. Daha sonra torunlarından ırklar, çeşitli diller ve alfabeler meydana çıkmıştır. (S. Ebediyye)

Cenab-ı Hak, ilk insan ve ilk Peygamber olan Hazret-i Âdem’e her ilmi öğrettiği Kur’an-ı kerimde bildiriliyor. Bu husustaki bir hadis-i şerif de şöyledir:

(Âdem, Cennetten dünyaya inince, Hak teâlâ, ona her sanatı, her ilmi öğretti.) [Taberani]

Bu vesikalar gösteriyor ki, ilk insanlar vahşi değildi. Taş, tunç devri gibi devirlerin yalan olduğu pek açıktır, ilimle alakası yoktur. Evrimcilerin ve devrimcilerin uydurmasıdır. Onlar, kendi nazariyelerine bilim derler. Evrim tenkit edilse, siz bilime karşı çıkıyorsunuz diye Müslümanları kötülemeye çalışırlar. Dinimiz kesinlikle ilme karşı değildir. Zaten din ayrı ilim ayrı değildir. Fen ilmi İslami ilimlerin bir koludur. Din, ilme aykırı demek, evrimci ve devrimcilerin bir iftirasıdır.

Kaynak : Dinimiz İslam
 

ashenarşi

Kıdemli
Üye
Önceki konular bitmedi sn sekan.korkmaz. O konularda hatalarınızı kabul etmediniz henüz?? ki bu konuda bilgi içerikli toplantı yapıyoruz :???:
 
Üst Alt