• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

APO yakalanması ve asılmaması ile ilgili yalanlar.

Okunuyor :
APO yakalanması ve asılmaması ile ilgili yalanlar.

gordionum

Tecrübeli
Üye
apo yakalandı ve ülkeye getirildi. AKP her fırsatta MHP apo'yu asmadı tezi ile MHP'yi suçladı.bu arada Bahçeli erzurum'da ip attı ve ortalık karıştı. bu olayların perde arkası ile ilgili görüşler lütfen.
 

tntcool

Kıdemli
Üye
Bunlar siyasi manevralar sadece. Şu anda MHP tek başına iktidar olsa yine asamaz apoyu. Çünkü Apoyu Amerika şartlı teslim etti bize...
 

sevmekesas

Tecrübeli
Üye
Apo konusunda MHP'nin tutumu önemlidir. Yapılan seçimleri antipkk söylemleri ile ve de ''ürkek değil erkek'' poli
tika vaadleri ile önde göğüsleyen MHP aslında iktidar olması gereken parti idi. Çünkü halk kendisine teveccüh ederek bu zihniyetin icraatlerine yöneldiğini göstermiştir. Dolayısıyle iktidara geçerek iddialarını fiiliyata geçirmesi gerekirdi. KEndisine teklif edilen iktidarı elinin tersiyle itti ve tuttu DSP'yi iktidar etti. Merhum Ecevit'i de Başbakan etti. Halbuki partiler iktidar olmak için çalışırlar, çalışmaları gerekir. Böylece siyasî iddialarını, vaadlerini yerine getirme imkanları doğmuş olur. Fakat MHP'nin ilk yarattığı hayal kırıklığı budur. Daha sonra ise Apo'yu yakalama ve idam etme vaadini çiğneyerek 'Hızlı milliyetçi' söylemini de çiğnemiş oldu. Yaptıkları bir protokolle Apo'nun idamını rafa kaldırmış oldular. Bu esnada alt komisyonlarda ve Meclis'te yaptıkları manevralarla da zevahiri kurtarmaya çalışmışlardır.
Konu geniştir tabi. Fakat Apo'nun teslim edilişi hikayesinde Türkiye'nin değil asıl ABD ve İsrail'in rolü vardır. Belli bir protokol ile teslim edilmiştir Türkiye'ye. Bu protokolün altında da Ecevit, Bahçeli ve Yılmaz'ın imzaları mevcuttur. MHP bir çok konuda olduğu gibi bu durumu da sorun etmemiş sineye çekmiştir. Mesela başörtüsü konusunda da aynı samimiyetsiz ve riyakar tutumu göstermiştir.
Selamlar.
sevmekasas:eek:k:
 
Üst Alt