• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Annelik için geç kalmayın !

Okunuyor :
Annelik için geç kalmayın !

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Kadınlar 30 yaşında yumurtalarının yüzde 90'ını kaybediyor !

Kadınların 30 yaşında yumurtalarının yüzde doksanını kaybettikleri için geç yaşlarda gebe kalmalarının zorlaştığı ortaya çıktı.

St Andrews ve Edinburg Üniversitesi’nin bir ekibi tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre, kadınlar 30 yaşına kadar yumurtalık rezervlerinin yüzde doksanını tüketmiş olduğu için doğurganlık oranları önemli ölçüde azalıyor.

İngiliz Daily Telegraph gazetesince yansıtılan yeni bulgular, ayrıca vücut yumurtalıktan en iyi yumurtaları seçtiği için yumurta kalitesinin yaşlandıkça düştüğünü ve sağlıksız bebek doğumuna yol açma ihtimalinin arttığını da ortaya koydu.

Ortama bir kadının 300 bin potansiyel yumurta hücresiyle doğduğu ancak bu havuzun daha önce tahmin edilenden çok daha hızlı azaldığı belirlendi. Böylece, bir kadın 30 yaşına gelince ortalama olarak yumurta hücrelerinin sadece yüzde 12’si kaldığına, bu oranın da 40 yaşında yüzde üçe kadar indiğine dikkat çekiliyor.

Araştırmacılar birçok kadının yumurta ürettikleri için doğurganlıklarının aynı düzeyde kaldığını sanarak yanıldıklarının altını çiziyor. Yeni araştırma, yumurta oranının hızla düştüğünü gösteriyor.

leyditurk.com
 

orkuorkun

Kıdemli
Üye
kızlar erken evlensin yumurtaları yere düşüyor sonra, Yumurtalarınızı sakladığınızı biz erkekler biliyoruz. erken evlenip çok cocuk yapın devlet büyükleri öyle diyor
 
Üst Alt