• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Anneler Gününüz kutlu olsun

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye


EN KUSURSUZ AYNA
Göğsündeki huzurla, kokusundaki inanılmaz hazla ve ellerindeki anlatılamaz güvenle yoğrulduğumuz harika varlık, yaşantımıza yön veren, anlam katan ve en çaresiz anlarımızda yanımızda bir ihtişam gibi beliriveren bir aynadır o. Gecemizin bekçisi, gündüzümüzün yol göstericisi, hayatımızın mihenk taşı, sıkıntılarımızın ilacı, tasalarımızın sabır taşı, belki de kısacık ömrümüzün en uzun dehasıdır o.

O VEFADIR
Varlığının ruhumuza kattığı artılarla bir ömürdür kollarında geçirdiğimiz. Uzun kış gecelerinde yatağımızdaki onulmaz sıcaklık, baharımızda gönlümüzdeki mis gibi ferahlık, sonbaharımızda hayata daha farklı sarıldığımız bir hüzün limanı, yazlarımızda üzerimize şemsiye gibi eğilen, doğanın bütün olumsuz etkilerinden bizi koruyan o inanılmaz varlık.

BİR ÖYKÜDÜR ANNE
Her insanın hayatındaki bir öyküdür Anne. Darda kaldığında sarıldığı, düşlerinde onunla yolculuk yaptığı, hayatın çetin yollarında hep aradığı, gözyaşlarına çağırdığı, mutluluklarına ortak ettiği narin bir menekşedir o.

MEVSİMLERİN EN GÜZELİ
Onunla sevinçleri kucaklayarak başladık hayata. Yaşamın bütün dökümlerine onunla sarılır, güneşin öte yüzündeki bir ülkede çığlık çığlığa oyunlar oynarız. Mutlu öpüşler bıraktığı bedenimizi şarkılarla donatır, beş mevsim uyanık kaldığımız, onlarca mevsim tarifsiz mutluluklara sarıldığımız bir aşkın miladi devrimidir o.

O ROTADIR
Yaşamın yaş kütüklerine ismini çakarız, sonsuza dek karşısında ibadete durmak için. Varlığı bizim için güvendir, huzurdur ve vefadır. Aşımızda elleri, saçımızda nefesi, zorlu yolumuzdaki vefalı desteği ile dalgalı denizlerimize sarsılmaz bir rotadır o.

O ANADIR
Gözlerimizi yaşama ilk açtığımız andan itibaren onun sesini, onun nefesini, onun ellerini duyumsayarak serpiliriz. Özümüz çoğalır, sözümüz bir türkünün anonim ritmiyle büyüyerek gönlümüzdeki güç olur. Sürekli verdiği sevgiyle, karşılıksız bedenimize sürdüğü büyülü elleriyle, gözlerindeki muhteşem iklimlerle ve kimselere söyleyemediği dertleriyle anadır o.

O BİR SEVDA KADINIDIR
Bir sevda kadınıdır o. Kendi dalgalarını hiç göstermeyen, özlediği yıldız aşırı ülkelere hiç gidemeyen, anıların enkazında çektiği çileleri hissettirmeyen, kendi dumanıyla boğulan, kendi sabahlarında mutlu olan, çelişkili gülüşleriyle yaşamın bütün dar sokaklarından başarıyla geçen bir düşün en ölümsüz perisidir o.

UZAKTA DA OLSA BİZİ KOLLAR
Onunla yürüdüğümüz uzun yollar bir gün tükenir. Uzaklarda, özlem ülkelerinde upuzun saçları rüzgârla yarışır. Denizler kulaçlar, dağlar aşar, ormanlar geçer ve huzurun ülkesinde uykulara dalar. Salınırken düşlerin salıncağında gözleri yine bize bakar, elleri yine bizi okşar, bedeninin saçaklarıyla uzakta da olsa bizi saklar. Derdimize derman varlığıyla, sıkıntımıza merhem şifasıyla o hep vardır ve sonsuza dek de var olacaktır.

HER GÜN ANMALI

Çünkü, biliyoruz ki asla yalnız değiliz. Bedenimize sürdüğü büyülü elleriyle atıldık hayata. Yaşam aşısıyla hayatın bütün dertlerinden uzak kalacağımızı biliyoruz. Şefkatiyle daha mutlu, daha güvenli, daha tasasız bir ömrün yolcusuyuz. Yılda bir değil, her gün onu anarak, düştüğümüzde dilimizden çıkan ‘anam’ feryatlarıyla yanarak onun nazlı yüreğini sızlatsak da, bir demet çiçekle onu anmaktan kaçınsak da, o bir anne.
Bizim ana’mız, hepimizin ana’sı. ANNE’miz.

Bir anne, herkesin yerini alabilen, ama hiç kimsenin boşluğunu dolduramadığı kişidir."

Boşlukları doldurulamayan Tüm Annelerimizin 'Anneler Günü' Kutlu Olsun...!

bir tek annem olsun bana bişey olmaz :)
 

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Anneler Gününüz Kutlu Olsun

Aldığımız ilk nefesin, attığımız her adımın, hayatımızdaki tüm güzelliklerin en büyük mimarı olan “ANNE”lerimizin ANNELER GÜNÜ kutlu olsun[/I
Bütün süpermeydan üyelerinin annelerinin anneler gününü kutlar ellerinden öperiz..
 

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
BÜTÜN ANNELERİN ELLERİNDEN ÖPERİZ
"Analardır adam eden adamı / Aydınlıklardır önümüzde gider./ Sizi de bir ana doğurmadı mı? / Analara kıymayın efendiler. " diyor büyük şair Nazım Hikmet. Bütün ama bütün annelerin önünde saygı ile eğiliyor ve o mübarek ellerinden öpüyoruz.
"Cennet annelerin ayaklarının altındadır"
 
B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Yaratılanlar içerisinde veya varolanlar içerisinde görevi " Yavrusunu dünyaya getirmek,kollamak,gözetmek,ve ayakları üzerinde durmasını sağlamak " olan ve her zaman şefkat timsali olan ve çıkmış oldukları bu yolda türlü zorluklarla karşılaşan " ANNE ve ANNE ADAYLARININ " anneler gününü kutlar,sadece bu günde anımsanmamalarını dilerim...

Sağlıcakla kalınız...
 

cvtkoksal

Tecrübeli
Üye
bize sevgiyi elle tutulur gözle görülürcesine tanıtan tüm annelere minnet ve şükranlarımı sunuyorum. cevat köksal
 
Üst Alt