• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Anne Sütü Kansere İlaç mı?

meridyen2

Tecrübeli
Uzaklaştırıldı
Anne Sütü Kansere İlaç mı?
Yapılan çalışmalar sonucunda hakkında yüzlerce makale yayınlanan anne sütünün son olarak da bebekleri kanserden koruduğu ispatlanmış fakat bunun mekanizması henüz tam olarak anlaşılamamıştır. Araştırmacılar laboratuvarda yetiştirilen kanser hücrelerinin anne sütü tarafından öldürüldüğünün ispatlanması ile büyük bir potansiyel ortaya çıktığını belirtmişlerdir. İsveç'te Lund Üniversitesi'nde doktor ve immünolog olarak çalışan Catharina Svanborg anne sütündeki bu mucizevi sırları keşfeden ekipte bulunmuştur. Lund Üniversitesi'ndeki bu ekip normal anne sütünün kanserin her çeşidi için bir koruma sağlamasını mucizevi bir keşif olarak değerlendirmişlerdir.110

Başlangıçta yeni doğmuş bebeklerden almış oldukları bağırsak-mukoza hücrelerini anne sütü ile işleyen araştırmacılar neticede Pnemococcus bakterisi tarafından meydana getirilen ve pneumonia (zatürree) olarak adlandırılan hastalığı anne sütünün çok iyi bir şekilde durdurduğunu gördüler. Ayrıca anne sütü ile beslenen bebekler biberonla beslenenlere göre çok daha az duyma güçlüğü ile karşılaşmakta ve solunum sistemi enfeksiyonlarına da çok daha az yakalanmaktaydılar. Birbirini takip eden çalışmalar sonrasında anne sütünün kansere karşı da bir koruma sağladığını gördüler. (Çocuklukta görülen lenf kanseri riskinin biberon ile beslenen çocuklarda dokuz kat daha fazla olduğunu gösterdikten sonra aynı sonuçların diğer kanser türleri için de geçerli olduğunu fark ettiler). Çıkan sonuca göre anne sütü kanserli hücrelerin yerini tam olarak belirliyor ve daha sonra da onları öldürüyor. Kanserli hücreleri tespit ederek öldüren ise anne sütünde bol miktarda bulunan alpha-lac (alphalactalbumin) olarak adlandırılan maddedir. Alpha-lac süt içindeki laktoz şekerinin üretilmesine yardım eden bir protein tarafından meydana getirilmektedir.

Bu Eşşiz Nimet Yüce Allah'ın Bir Lütfudur...
Anne sütü ile ilgili başka mucizevi bir özellikse bebeğin anne sütü ile 2 yıl boyunca beslenmesinin son derece faydalı olduğudur.111 Bilimin yeni keşfettiği bu önemli bilgiyi Allah bizlere Kuran'da "Emzirmeyi tamamlamak isteyenler için anneler çocuklarını iki tam yıl emzirirler..." (Bakara Suresi 233) ayetiyle 14 asır önce bildirmiştir.

Korunmaya beslenmeye muhtaç olarak doğan bebek için annenin kendisi en ideal gıda olan anne sütünü vücudunda üretmeye karar vermediği gibi değişen besin değerlerini de kuşkusuz annenin kendisi belirlememektedir. Her canlının ihtiyacını bilen ve onları rızıklandıran Yüce Allah anne sütünü annenin bedeninde bebek için yaratmaktadır.
(alıntı harun yahya kuran mucizeleri)

110. "Breakthrough in Cancer Research" mediconvalley.com/news/Article.asp?NewsID=635
111. icr.org/pubs/imp-259.htm; Rex D. Russell "Design in Infant Nutrition".
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt