• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Anne Saçlarım Nerde!

Okunuyor :
Anne Saçlarım Nerde!

kirmizielma05

Tecrübeli
Üye
“Anne Saçlarım Nerde” (Lütfen Okuyunuz)
‘Ben bu hastaneden çıkınca yaşadıklarımı yazacağım’ diyen lösemi hastasını kızının yapamadığını acılı anne Nurşen İnce yaptı.
Bundan 4 yıl önce lösemi hastası kızını kaybeden 37 yaşındaki genç anne Nurşen İnce’nin Tuğçe’si için verdiği yaşam mücadelesi herkese ders aldıracak nitelikte.
Eşinden boşanan ve bundan kısa bir süre sonra 11 yaşındaki kızının hastalığı ile tanışan anne Perşembeli Nurşen İnce, ‘hastalığını çok geç öğrendik. İlk önce burun kanamaları oluyordu ve doktorlar kılcal damar kanaması diyorlardı. Vücudunda geçmeyen yaralar çıkmaya başladı ve en son 9 ayımızı geçireceğimiz Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde acı gerçeği öğrendik. Ben hastalıkla ilgili hiçbir şey bilmiyordum. Sadece kızım ve ben vardık. Bu zor dönemde ikimiz birbirimize destek olduk.’’ diyor.
4 Aralık 2004’te kızını kaybeden ve ancak 4 yıl sonra kızının hastalığını kitaplaştırabilen azimli anne Nurşen İnce’nin en büyük isteği, annelerin bu hastalık hakkında bilgi sahibi olmaları. Hastalığın ne zaman nerede yakalayacağının belli olmadığını dile getiren anne; ‘’ ben çok cahildim. Belki biraz bilgim olsaydı bu hastalıkla ilgili kızıma hastalığı döneminde daha farklı yardımcı olacaktım. Bu nedenle hastalıkla ilgili bütün yazabileceklerime kitabımda değindim. Benden sonraki anneler daha bilinçli olsunlar diye’’ şeklinde konuşuyor.
‘’ Ben de turuncu saçlı kız olacağım’’
Kızı Tuğçe ile hastanede Burçak Çerezcioğlu’nu anlatan ‘’Mavi Saçlı Kız’’ adlı kitabı okuduklarını ve Tuğçe’nin kendisine ‘ anne ben de birgün buradan çıkacağım ve anılarımı anlatan bir kitap yazacağım. Adı da turunu saçlı kız olacak’ dediğini gözyaşlarını tutamayarak anlatan Nurşen İnce kitabı yazmam da bunun da büyük bir rolü var diye konuştu.
Kızını kaybettikten 2 yıl sonra kitabı ilk olarak kağıtlara yazarak hazırlamaya başladığını söyleyen anne Nurşen Hanım; ‘’ ben kendim ilkokul mezunuyum. Ortaokulu dışarıdan bitirdim. Bu nedenle kitabı oluşturmadan önce kaygılarım büyüktü. Fakat Tuğçemin bunu çok istediğini bildiğim için direndim ve ortaya ‘’Anne Saçlarım Nerede’’ isimli kitap çıktı’’ diyor.
Kitabı bir arkadaşı vasıtasıyla bastırdığını dile getiren Nurşen İnce ‘’ kendim Orduluyum. Kitap ilk olarak 1000 adet basıldı. Gelirinin tamamen lösemili çocuklar için kullanılacağı bu kitabı öncelikle hemşehrilerimin okumalarını ve lösemiyi bilmelerini istiyorum’’ diyor.
Kızı ile oldukça zor günler geçiren ve yaşadıklarını kitabında anlatan Nurşen İnce’nin bu mücadelesine sizler de destek olmak isterseniz ‘’ Anne Saçlarım Nerede’’ isimli kitabı

sekerportakali@windowslive.com e_mail adresinden
Güler yüzlü desteklerinize teşekkürler

kirmizielma05

Tecrübeli
Üye
Ben okudum çok duygulandım
20 tane sipariş verdim ( Özür dilerim )
Sevdiklerime hediye ettim.
Nurşen Anne
Çünkü bu Kitabın geliri ile
20 tane lösemili çocuğun tedavisini üstlendi
Örnek ve değerli Nurşen Anne
İyi ki varsın
Teşekkürler
NOT:
:004:SEVMEYİ ÖĞRETENLER BIRAKIP GİTTİ AMA SEVMEYİ SIKICA SARILMAYI BIRAKTI BEN SEVGİ YAŞANILAN VE SIKICA SARILABİLDİĞİM DOSTLUKLAR KURDUM EN ÇOK İNSANI SEVDİKLERİ ÜZER DEDİLER AMA BEN YENDEN VE YİNEDE DEVAM ETTİM
Nurşen Anne

Üst Alt