Anne-baba duası almayan ÖSS'yi kazanamaz

Kişisel Gelişim Uzmanı ve Eğitimci-Yazar Sıtkı Aslanhan, dünyanın en zeki insanının bile anne ve babasının hayır duasını almadıktan sonra ne kadar çalışılırsa çalışılsın hiçbir sınav kazanamayacağını söyledi.

AK Parti Burdur Gençlik Kolları [TAG]SBS[/TAG], [TAG]OSS[/TAG]ve [TAG]KPSS[/TAG] öncesi öğrenciler ve ailelere yönelik moral motivasyon için bir konferans düzenledi. Kişisel Gelişim Uzmanı ve Eğitimci-Yazar Sıtkı Aslanhan tarafından verilen konferans Burdur Belediyesi Düğün Salonunda gerçekleştirildi.
haberturk.com

Tam olarak nasıl söylediğini bilemem...
Ana baba duası almayan ÖSS sınavını kazansa da ,daha mühim bir sınavı kaybeder...

Sadece saçmalamışlar.Ne alakası var anne baba duası ile sınav kazanıp kazanamamanın.Evet anne baba duası çok önemli bir konu müslümanlar için ama konuyu ifrat-tefrit noktasına getirip maksadı aşmamak lazım.
Allah malı istediğine,ilmi isteyene verir.

Dualarımızı evladımız için sadece İmtihan günü yapmayız. Onu Kursa yazdırırız,Ona Özel ders aldırırız,Başarısızsa nedenleri sorar vede anlamaya çalışırız,Onu devamlı gizli gizli takip ederiz,Hocalarına durumunu sorarız,Hatta onunla beraber oturur ders çalışırız,gerekirse Paylarız,Ona devamlı cesaret ve cüret veririz bütün bunlar dua değilde nedir? Varmıdır ana baba kadar evladına yakın?Selamlar.

Sadece saçmalamışlar.Ne alakası var anne baba duası ile sınav kazanıp kazanamamanın.Evet anne baba duası çok önemli bir konu müslümanlar için ama konuyu ifrat-tefrit noktasına getirip maksadı aşmamak lazım.
Allah malı istediğine,ilmi isteyene verir.

Kırmızı sürme çektiğim ve gerçek olmayan bu sözün gaz pedalından ayağını hemen çek. Yoksa kaza yapmak ihtimali var.
Çünkü ; Dünya hikmetler dünyasıdır. Kim ne isterse Allah verir. Mal istiyene mal, ilim istiyene ilim verir. Yeterki ulaşmak istediği şeye giden yoldan sapmayıp, uyarı levhalarına riayet etsin.

Anne ve babanın duası elbette çok önemli bir şeydir.
Unutulmamalıdır ki ; Dua, dünya ,şlerimizin yürümesi için değil , Kulluğun ifadesi içindir. Bunun yanında dünya işlerimizin düzenli gitmesi bir ikramdır dua edilenden.

Bir şehirde konferans verecek durumda olan birisinin ucu açık bir beyanda bulunacağını sanmıyorum. Olsa olsa yine iletici ve iletişim araçlarının farklı bir hesabı olduğunu düşünüyorum.

Evet Allah Malı istediğine verir.Çünkü O malı elde edebilecek yetiştirme tarzı dahi Ailelerin inhisarındadır.Aileleri yani yetiştirilme tarzımızı biz seçmedik.O zaman İstemediğine Allah malı vermez.Talebena vecedana yani İsteki vereyim sözü Allahın Dünya nimetini vermediği yada esirgediği şahıslara İlim vermesi açısından geçerli olabilir ancak.Ki O ilimde Onları bu dünyada mutlu eder aksi halde işleri çok zordur. Selamlar.

Evet Allah Malı istediğine verir.Çünkü O malı elde edebilecek yetiştirme tarzı dahi Ailelerin inhisarındadır.Aileleri yani yetiştirilme tarzımızı biz seçmedik.O zaman İstemediğine Allah malı vermez.Talebena vecedana yani İsteki vereyim sözü Allahın Dünya nimetini vermediği yada esirgediği şahıslara İlim vermesi açısından geçerli olabilir ancak.Ki O ilimde Onları bu dünyada mutlu eder aksi halde işleri çok zordur. Selamlar.

Yaprağın düşmesi bile Allahın izni ile olduğuna " bela " diyenlerdeniz . Lakin " verme ile vermeme " sözlerinden güzel şeyler anlamak lazım.

Karalı gösterdiğim iletinizin mütemmimini ben size göndereyim . Mana çıplak kalmasın, namahrem gözler var.

MEN TALABE WECEDDE WECEDE " Kim bir şeyi ciddi bir şekilde istese, muhakkat istediğini elde edecektir.

Yaprağın düşmesi bile Allahın izni ile olduğuna " bela " diyenlerdeniz . Lakin " verme ile vermeme " sözlerinden güzel şeyler anlamak lazım.

Karalı gösterdiğim iletinizin mütemmimini ben size göndereyim . Mana çıplak kalmasın, namahrem gözler var.

MEN TALABE WECEDDE WECEDE " Kim bir şeyi ciddi bir şekilde istese, muhakkat istediğini elde edecektir.
Eyvallah doğrudur.Elestibikü Rabbiküm? Beli .İşte burada rızka rıza gösteririz.Gösterdiğimiz andada her iki cihandada yüzümüz aydınlanır.Ancak RIZK Dünya nimetinden sonra elde avuçta kalandır,oda giderse geriye ölüm kalır.Bizse evladlarımızın daima dünya nimetine sahip olmaları için dua eder dururuz.Allaha Çok şükürki bu gün 14/06/2009 da bir baba olarak Evladımın Tahsilini tamamlayıp Uzak yol Kaptanı olmasına ,askerliğini bitirmesine ve bir Zabit olarak iş bulup Gebze Dil iskelesinden Gemisine Bir zabit olarak(3.kaptan) ilk defa katılmasına vesile olmamdan dolayı çok mutluyum.Darısı sizlerin başına.Selamlar.

T

tolkienFan

Ziyaretci
Kırmızı sürme çektiğim ve gerçek olmayan bu sözün gaz pedalından ayağını hemen çek. Yoksa kaza yapmak ihtimali var.
Çünkü ; Dünya hikmetler dünyasıdır. Kim ne isterse Allah verir. Mal istiyene mal, ilim istiyene ilim verir. Yeterki ulaşmak istediği şeye giden yoldan sapmayıp, uyarı levhalarına riayet etsin.

Anne ve babanın duası elbette çok önemli bir şeydir.
Unutulmamalıdır ki ; Dua, dünya ,şlerimizin yürümesi için değil , Kulluğun ifadesi içindir. Bunun yanında dünya işlerimizin düzenli gitmesi bir ikramdır dua edilenden.

Bir şehirde konferans verecek durumda olan birisinin ucu açık bir beyanda bulunacağını sanmıyorum. Olsa olsa yine iletici ve iletişim araçlarının farklı bir hesabı olduğunu düşünüyorum.

? Ya anne baba sorumluluk sahibi olmayan çok bencil insanlarsa?

Ayrıca: 18den sonra reşitsin, anne babanın her dediğini yapacaksın diye birşey de yok.

ben öss'de derece yaptım (ilk 1000) çünkü çok çalıştım, hepsi bu.

? Ya anne baba sorumluluk sahibi olmayan çok bencil insanlarsa?

Ayrıca: 18den sonra reşitsin, anne babanın her dediğini yapacaksın diye birşey de yok.

ben öss'de derece yaptım (ilk 1000) çünkü çok çalıştım, hepsi bu.
Eğer o Anne ve baba gerçektende çok bencil olsaydı o dereceyi yapamazdınız.Zekanız ne kadar ileri olursa olsun Sizi öyle bir cendereyle yetiştirirlerdiki DÜŞÜNMEĞE DAHİ KORKAN
Yaşamda hiç bir şeye konsantre olamayan bir insan oluverirdiniz.Bir insana eğitim Altı yaşına kadar verilir. Altı aylıkken babanızdan altınıza yaptınız diye dayak yemeye başlasaydınız? Üç yaşında matematik öğretme bahananesi ile sopa yemeye başlasaydınız? acaba nasıl olurdunuz?Acaba verdiğiniz çabaların ve emeklerin karşılığını alabilirmiydiniz?
Ders bile dinleyemezdiniz. Bin çalışsanız ancak beşte birini alırdınız.Forumda belirtilen düşünce gayet yerindedir. Selamlar.

Üst Alt