Android'in iPhone'dan daha üstün olduğu yönler!

iPhone, Android'e göre tepkisinin daha hızlı olması , zararlı yazılımların daha az olması gibi avantajları mevcut; Fakat Android iştetim sisteminin de iphone göre üstunlukleri o kadar fazla ki sizi iphone bu özelliklerin altında eziliyor..

1.
Android, iOS'a göre daha özgür bir platform. Android'li cihazınızı root'layarak (yönetim izinleri sağlayarak) ve ihtiyacınıza göre bir ROM (sistem görüntüsü) bulup yükleyerek inanılmaz bir özelleştirme imkanına sahip oluyorsunuz.

Özel ROM'lar sayesinde cebinizin üreticisinin güncellemelerine bağımlı kalmadan, en son özelliklere ve fazlasına sahip olabiliyorsunuz.

2. iOS'da değiştirmeniz hiç mümkün olmayacak birçok özelliği ve görünüşü, Android'de kolaylıkla değiştirebilir ve ihtiyacınıza uygun hale getirebilirsiniz.
Örneğin "Launcher" adı verilen giriş ekranı (tema) sayesinde hiç zahmet etmeden, cebinizin arayüzünü değiştirebilirsiniz.

3. Android'in diğer özelliklerinden biri de, ( bazılarına göre gereksiz sayılabilir ama), giriş ekranlarınıza ekleyebildiğiniz Widget denilen küçük araçlar..

Telefonunuzun üzerindeki Apple logosu, Telefonunuzun iPhone olması sizin için çok da önem taşımıyorsa tercihinizi android telefonlardan yana kullanabilirsiniz ..

NOT: Ben öyle yaptım samsung galaxy s2 :))

Ayfon 3gs.Temmuzda ben de samsung düşünüyorum.Şimdi ses düzeni nasıl.ayfonun ki ve sony ericcson kadar iyi mi ?

Üst Alt