Android Telefon Root Nasıl Yapılır?

Android Telefon Root Nasıl Yapılır?

Android Cihazlarda Root Nasıl Yapılır?

Android root yapma işlemi nasıl yapılır


Android işletim sistemli bir akıllı telefon sahibiyseniz telefonunuzun derinliklerine inmeye ne dersiniz? Android cihazlarda bir çok ayarı değiştirebilmek için Root yetkisine sahip olmanız gerekiyor.Kingo Android Root isimli program sayesinde çok kısa bir sürede Android cihazlarınıza Root yetkisi verebilirsiniz.İşlemcinize overclock yapabilir, temanızı değiştirebilir, firmware değiştirebilir, kaldırılamayan uygulamaları kaldırabilir kısaca Android cihazınızı her şeyiyle özelleştirebilirsiniz.

Android root yapma işlemi nasıl yapılır? Aşağıdaki adımları takip edin ve root yapmak için uygulayın..
1.
Kingo Android Root programını buraya tıklayarak indirin ve bilgisayarınıza kurun.
2. Kurulum tamamlandıktan sonra telefonunuzu USB kablo ile bilgisayarınıza bağlayın.
3. Kingo Android Root gerekli driverları kuracaktır. Karşınıza aşağıdaki ekran geldiyse kabloyu çıkarın ve bilgisayara yeniden takın.
4. Android root yapma işlemini devam ettirebilmek için Developer Modunu yani Geliştirici Modunu etkinleştirmeniz gerekmekte. Bunu nasıl yapacağınız program içerisinde anlatılmış.
5. Geliştirici modunu açtıktan sonra kabloyu çıkarın ve yeniden bilgisayara takın.
6. Daha sonra Developer Options yani Geliştiric seçeneklerinde bulunan Debugging / Hata Giderme altındaki Android Debuging / Android hata giderme seçeneğini açın.
7. Kingo Root sizi USB debuggingi açmanız için uyaracaktır.
8. Android Telefonunuzda açılan pencerede OK tiklayin.
9. Kingo Root telefonuzda bir uyarı penceresi açarak sizden izin isteyecektir İzni kabul edin.
10. İşlemler bittikten sonra Android telefonumuz Android root yapma işlemi için hazır hâle gelmiştir. ROOT butonuna tıklayarak telefonunuzu başarılı bir şekilde Root edebilirsiniz.
11. Artık telefonunuz rood edildi. Dilerseniz daha sonra Remove Root seçeneğini tıklayarak Root işlemini geri alabilirsiniz.

NOT: Kingo Android Root her telefon modelini desteklemez. Buraya tıklayarak desteklenen Android telefon modellerini görüntüleyebilirsiniz.

NOT2: Rootlu cihazınızı garantiye göndermeyin. Çünkü cihazınız garanti dışı sayılacaktır. Servise gitmeden önce Unroot yapmanız gerekir.
 

Benzer konular ↴

Benzer konular ↴

Üst Alt