• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Anayasa değişiklik paketi için Referandum

Okunuyor :
Anayasa değişiklik paketi için Referandum

Anayasa değişiklik paketi için oyunuz ne olacak

• Hayır oyu kullanacağım

Kullanılan: 23 54.8%
  • Evet oyu kullanacağım

Kullanılan: 18 42.9%
  • kararsızım

Kullanılan: 1 2.4%

• Kullanılan toplam oy
    42

catpity

Tecrübeli
Üye
ahmet kayanın neler söyledigini ve sarkılarını biliyorum
hatta bi sarkısında ''vallahi apoyu özledik'' sözleri herseyi özetliyor

ahmet kaya hain olarak görülmemiştir
açılan davalar sonucundada aldığı cezalar dolayısıyla hain olduğu çok açıktır
yurt dışında sürünerek ölmüştür zira haketmiştir de
yurt dışından Türklere küfür edip burda kasetlerinin satabilcegini sandı galiba :)

atatürkle inönüyede vatan haini diyenler olmuştur
bunu söyleyenlerde ya pkklılardır yada güçlü bir Türkiye istemeyen yabancı güçler

yılmaz güneyi düşüncelerinden ötürü sevmem
filimlerinide izlemem
cola nike adidasıda alma ozmn demek bunlar farklı seyler
yani insanın yedigi kaba etmesi çok farklı bi olay

bilgisayar çağın teknolojisi
kullanmadan olmaz

gerekirse yabancı filmleri izlerimde yılmaz güneyin filmlerini izlemem
onunda yüzünü seytan görsün
acaba bu küfür işlerini bazı türkler abartıyor olmasın :)
apoyu özledik sözüne gelince talihsiz bişe kendi açısından

şimdi bırakacaksın çağın gereği falan diye bunlar g... yaladım ayağı :)

zaten bu ülkede insanların değerleri öldükten bi 50-60 yıl sonra anlaşılıyor zamanla değerini anlayacaksın

Masterlord

Kıdemli
Üye
acaba bu küfür işlerini bazı türkler abartıyor olmasın :)
apoyu özledik sözüne gelince talihsiz bişe kendi açısından

şimdi bırakacaksın çağın gereği falan diye bunlar g... yaladım ayağı :)

zaten bu ülkede insanların değerleri öldükten bi 50-60 yıl sonra anlaşılıyor zamanla değerini anlayacaksın

zamanla değer anlasılması :) hain olmayanlar için geçerlidir

Atatürkün değeri öldükten sonramı anlasıldı
yaşarkende başüstündeydi öldükten sonrada

yurt dışına çıkıpta bi millete sövüyosan bunun tepkisi gecikmez gecikmemiştirde

çağın gereğini bırakınca osmanlı devletinin son günleri gelmesin aklımıza :)

apoyu özledk sözü talihsizlik değil bizzat hainliktir
mahkemelerde buna kanaat getirmiştir

mhmt16

Acemi
Üye
öncelikle evet mi hayır mı vereceğime karar verebilmiş değilim. arkadaşlar bu pakette aym ve hsyk yapısı ile ilgili değişikliklerde burnuma kötü kokular geliyor. ince bir şeyler olduğu kesin ama bir türlü o noktayı anlayamıyorum. aym ve hsyk nın önceki üye yapısı ile karşılaştırdığımda çok bariz bir fark göremedim. "hayır" diyen arkadaşlar bu ince noktayı biliyorlarsa net bir biçimde açıklayabilirler mi? bence bir çok kişi bunun farkında değil.

Halkın_Gücü

Acemi
Üye
Efendim zatı muhteremler kemalistmiş; Ülke Atatürkün kurduğu Cumhuriyetmiş. Atatürk yapmışsa kesinlikle doğruymuş.(Kesinlikle böyledir). Öyleyse izahata ihtiyacım var post kemalist güruh! 1937 de Atatürk İsmet İnönüyü görevden alıp sürmedi mi? Yerine de Celal Bayarı getirmedi mi? Dahası İsmet İnönüyle sürekli sorun yaşadıkları ama İnönünün kurnaz zekası sayesinde durumu her defasında idare ettiği herkesçe bilinir. Peki Atatürkün vefatıyla İnönü nasıl oldu da Tekrar Chp nin başına getirildi. Madem ki Atatürkçüyüz neden Atatürkün bu kararına ve icraatine saygı duyulmamıştır. Üstelik görevden alınan ve sürülen İnönü yaklaşık 30 sene daha Türkiye Cumhuriyetinde üst düzeyde yöneticilik yapmıştır. Madem kemalistsiniz buna nasıl göz yumdunuz!
Siz cevap veremezsiniz; ama ben veririm! Atatürk Cumhuriyetçidir, ama İnönü zümriyetçidir! Atatürk herşeyi halkı için yaparken ve gücününü halktan alırken, İnönü gücünü belirli bir zümreden alır. Bu nedenledir ki Atatürkün vefatını fırsat bilen zümre hemen İnönüyü ankaraya getirir ve Türkiye Cumhuriyetini sonlandırıp yerine Türkiye Zümriyetini kurar. Ülkemin her türlü üst makamlarını işgal eder ve herşeye egemen olurlar. Ancak karşılarında halk vardır. Demokrat parti kurulur kurulmaz sistem sıkıntıya girer. Bu durumdan rahatsız olan zümre üyeleri bir darbeyle durumu hemen kotarır. Ancak sorun tam çözülmemiştir. Seçim denen olay sürekli kendilerini sıkıntıya sokar. Bu yüzden sistemi kontrol etmek için bazı oyunlara ihtiyaç vardır. Bu oyunlardan bazıları özetle şu şekildedir; Adnan Menderesi asmak, 70 darbesi sebeplerini teşkil edecek olayları hazırlayıp Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını asmak, 1 mayıs 1977 de işçilere ateş açıp ve devamında gelen olayları düzenleyip 1980 darbesine zemin hazırlamak, Fadime Şahin ve Ali Kalkancı tiyatrosunu düzenleyip 28 Şubatı hazırlamak. Söz konusu Zümriyet 2000 li yıllarda da benzer tiyatroları icra etmek istemişse de başarılı olamamış, Son anayasa değişikliği sebebiyle özellikle hukuktaki kadroları tehlikeye girecek diye endişelenmekte, Zümriyet yönetimi çökebilir endişesi taşımaktadır. Bu bir zümre-halk çatışmasıdır. Artık tiyatro ve halkın kandırılmasını istemiyorum. İşte bu nedenledir ki Atatürkün kurmuş olduğu Cumhuriyete tekrar kavuşmak için ben "evet" diyorum!

catpity

Tecrübeli
Üye
Ordell: Benim 500.000 dolarımı sen mi aldın?
Max: Evet
Ordell: Paramı niye aldın?
Max: Sana yardımcı olmak için aldım?
Ordell: Ne yani benim para mı bana yardımcı olmak için mi aldın?
Ordell:Bak gerizekalı herif, benim kıçım muşmulaya benziyor olabilir, ama ben muşmula beyinli bir herif değilim

evet diyenler bu keza hhh :D

Halkın_Gücü

Acemi
Üye
Ordell: Benim 500.000 dolarımı sen mi aldın?
Ordell: Paramı niye aldın?
Max: Sana yardımcı olmak için aldım?
Ordell: Ne yani benim para mı bana yardımcı olmak için mi aldın?
Ordell:Bak gerizekalı herif, benim kıçım muşmulaya benziyor olabilir, ama ben muşmula beyinli bir herif değilim

evet diyenler bu keza hhh :D
Bilgisi olmayan insan ancak küfredebilir! Sonra da evet diyenlere cahil der bir de aynaya bakmadan!

Üst Alt