• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Anayasa değişiklik paketi için Referandum

Okunuyor :
Anayasa değişiklik paketi için Referandum

Anayasa değişiklik paketi için oyunuz ne olacak

• Hayır oyu kullanacağım

Kullanılan: 23 54.8%
  • Evet oyu kullanacağım

Kullanılan: 18 42.9%
  • kararsızım

Kullanılan: 1 2.4%

• Kullanılan toplam oy
    42

gordionum

Tecrübeli
Üye
12 eylül anayasasının en baskıcı ve olumsuz kurumları ve yetkileri:

Yüksek Öğrenim Kurumu (YÖK), Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Milli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı’nın üniversite rektörlerini ataması vb. uygulamalardır.

başbakan ve kurmayları hem hükümet olmadan önceki siyasi hayatlarında hem de hükümet oldukları sekiz yıllık süreçte, çeşitli vesilelerle bu kurumların anti-demokratik olduğunu söylemiştir. Hatta birçok kez, baskıcı bir yapıdan dem vurmuşlardır.

Amaaaaa AKP Hükümeti söz konusu kurumlarda kadrolaşıp, yetkileri ele geçirip, kendi siyasi otoriteritesini kurunca çark etmiş ve bu kurumların anti-demokratik olduklarını unutmuştur. hatta ve hatta bu kurumların varlıklarını da, icraatlarını da artık savunmaktadır. yaşanmış bu olaylar bile AKP’nin güven duyulmayacak bir merkez olduğunu ispatlamıştır.

şimdi YÖK’ün 12 Eylül ürünü bir kurum değildir. RTÜK sansür kurulu değildir, Cumhurbaşkanı’nın, rektör ve anayasa mahkemesi üyelerini doğrudan ataması sorun değildir! hatta bu refarandum 10 anayasa mahkemesi üyesi değil 17 tanesini ataması için yapılmaktadır. yani anti-demokrasi az gelmiş çoğaltmak istemektedir. peki neden? çünkü artık bu kurumlar FETHEDİLMİŞ KALELERDİR...

Başbakan ve AKP Hükümeti yalnızca “kendine demokrat ve kendine Müslümandır”

Bugüne kadar çeşitli konularda halkın ve kurumların arasına husumet sokarak çatıştıran bu zihniyet ayrımcılık ve kavgadan beslene geldiklerini ispat etmiştir. bakın nelerde husumet çıkardılar;darbeci olanlar-olmayanlar, dindar olanlar-olmayanlar, değişimden ve demokrasiden yana olanlar-olmayanlar, açılımlardan yana olanlar-olmayanlar vb.

bu husumet ve kamplaşmaları yaratarak, halkın gözünü işsizlik, berbat ekonomi, teslimiyetçi dış politika, yalan, talan, peşkeş çekmeler konularında, göz boyayarak hayatını idame ettiren bu hükümet şimdide yeni bir kamplaşma yaratarak kendi kendine hazırladığı 2 maddelik anayasa maddesi (gerisi cak cek maddeleri) refarandumu ile "aynı suyla bilmem kaçıncı, abdestini almaktadır"

ancak "kirli suyla alınan abdest tutmaz "bu böyle biline...

sailor

Amatör
Üye
Eğer yaşım tutsaydı evet derdim.Çünkü zamanında Yassı adada asıcaklarını asıp oraya gömdüler.Sonradan yanlışlık oldu deyip. Mezarlarından çıkarıp İstanbul'un en güzel yerlerine tekrar gömdüler.Şimdi referandumdan hayır cevabı çıkarsa yazık değil mi o asılan insanlara (Yanlışlıkla gömülen insanlara)??

gordionum

Tecrübeli
Üye
Eğer yaşım tutsaydı evet derdim.Çünkü zamanında Yassı adada asıcaklarını asıp oraya gömdüler.Sonradan yanlışlık oldu deyip. Mezarlarından çıkarıp İstanbul'un en güzel yerlerine tekrar gömdüler.Şimdi referandumdan hayır cevabı çıkarsa yazık değil mi o asılan insanlara (Yanlışlıkla gömülen insanlara)??
whatt! nasılsınız senyor?

ASİKIZ

Acemi
Üye
Yedin yani bu lokmayı sailor öylemi...
Süslenmiş bir kaç maddeyle geleceğini faşizan bir yönetimin eline verdiğininde farkındasındır herhalde...

pkk'lılara,teröristlere şakşakçılık yapanları,Türk ordusunu terörist gibi göstermeye çalışanları,yolsuzlukları,hırsızlıkları kapatmak içinmi evet diceksin..

Gider ayak kelle korkusuyla herşeyi hasıraltı etmeye hazırlanıyorlar senin düşündüklerinimi düşünüyorlar zannediyorsun...

Bir paket makarnaya,bir torba kömüre emanet etmeyin artık şu vatanı kimilerinin eline...

sailor

Amatör
Üye
Yedin yani bu lokmayı sailor öylemi...
Süslenmiş bir kaç maddeyle geleceğini faşizan bir yönetimin eline verdiğininde farkındasındır herhalde...

pkk'lılara,teröristlere şakşakçılık yapanları,Türk ordusunu terörist gibi göstermeye çalışanları,yolsuzlukları,hırsızlıkları kapatmak içinmi evet diceksin..

Gider ayak kelle korkusuyla herşeyi hasıraltı etmeye hazırlanıyorlar senin düşündüklerinimi düşünüyorlar zannediyorsun...

Bir paket makarnaya,bir torba kömüre emanet etmeyin artık şu vatanı kimilerinin eline...
Peki o asılan insanların günahı neydi?Hiç mi acımıyosunuz onlara?Ölen öldü sen şimdiye bak diye mi düşünüyorsunuz?

sailor

Amatör
Üye
peki senin EVET oyun, asılan insanlaara ne faydası olacak? yargılanacaklarmı, hayır? cezalarını çekeceklermi ? hayır... peki o zaman neden evet?
Ölene saygınız yok mu?Örneğin, düşün şimdi bu saatten sonra kürtlere devlet kurulsa ölen şehitlere hiç üzülmez misin?Konuyu çapıtma demeyin sadece örnek verdim.

gordionum

Tecrübeli
Üye
ölüye saygı, öldüğü değerin iadei itibarı ile yada uğruna öldüğü fikrin doğruluğunu ortaya koyacak haksızlığın giderilmesi ile olur. gerisi vuvuzela çalmaktır. laf salatası değil somut şeyler ortaya konmalıdır.

ölünün getirilerinden medet ummak acizlerin işidir. yada üç kağıtçıların!

sailor

Amatör
Üye
ölüye saygı, öldüğü değerin iadei itibarı ile yada uğruna öldüğü fikrin doğruluğunu ortaya koyacak haksızlığın giderilmesi ile olur. gerisi vuvuzela çalmaktır. laf salatası değil somut şeyler ortaya konmalıdır.

ölünün getirilerinden medet ummak acizlerin işidir. yada üç kağıtçıların!
Cevabınız güzel.Size de ve sizin gibi düşünenlere de hak veriyorum.Ama ne biliyim gene de ölen insanlara saygısızlık yapmakta istemem.

catpity

Tecrübeli
Üye
ölüye saygı diyene bak hele ölüye saygıysa Yılmaz Güney'e saygı Ahmet Kaya'ya saygı Deniz Gezmiş'e saygı vs.vs.

senin dediğin adam nato uğruna yurt evlatlarını kore'ye yolladı sırf amerika istedi diye natoya girelim diye
senin saygı dediğin adam türkiye'yi amerikanın arka bahçesi yaptı peeehhh

Nazım Hikmet'in dediği gibi vatan sizin çek defterlerinizse... :)

Üst Alt