• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Anayasa değişiklik paketi için Referandum

Okunuyor :
Anayasa değişiklik paketi için Referandum

Anayasa değişiklik paketi için oyunuz ne olacak

• Hayır oyu kullanacağım

Kullanılan: 23 54.8%
  • Evet oyu kullanacağım

Kullanılan: 18 42.9%
  • kararsızım

Kullanılan: 1 2.4%

• Kullanılan toplam oy
    42

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye’nin demokratikleşme sürecinde büyük atılım yaratacak anayasa değişiklik paketini dün onaylayınca normal süreçte referandum tarihi de belli oldu.

Yasa gereği 60 gün sonra ilk pazar günü yapılacak referandum 11 Temmuz’a denk geliyor. Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre Gül, demokratikleşme paketini halkoyuna sunulmak üzere yayımlanması için Başbakanlığa gönderdi. Anayasa değişiklik teklifinin maddeleri, 330 ila 367 oy aralığında kabul edildiği için Resmi Gazete’de yayımlandıktan sonra halkoyuna sunulacak.

R

redyellow

Ziyaretci
12 eylül faşist cuntasının anayasasında yapılacak tüm değişiklikler bu cunta anayasasından daha iyidir.

EVET

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Dokunulmazlıklara dokunmadıkları,bölünmüşlüklerin arasındaki uçurumu daha da açtıkları,güvensizliği olağan hale getirdikleri,ülkenin aciliyetlerini bir kenara bırakıp en son yapılması gereken değişiklikleri " uzlaşma " sağlamadan yapmaya çalıştıklarından dolayı...

HAYIR !!!

Sağlıcakla kalınız...

simqe

Kıdemli
Üye
Kapatma davasında ceza alan bir partinin anayasayı değiştirmeye hakkı yoktur.HAYIR..

R

redyellow

Ziyaretci
padişah anayasasına hayır...
Padişah anayasası varsa tabiki ben de hayır derim.

ama şu an değiştirilmesi istenen anayasa CUNTA ANAYASASIdır.

Padişah anayasasına hayır diyenlerin cunta anayasasına sık sıkıya sarılmaları doğru mu sizce?

Değşitirilmesi istenen maddeleri okudunuz mu?

hangi madde PADİŞAH ANAYASASIna uygun yazarsanız sevinirim.

tntcool

Kıdemli
Üye
Cunta anayasasını savunmaya çalışmıyorum. Karşılıklı penaltı çekişmiyoruz heralde burada...

Yargıyı da tamamen ele geçirdiklerinde göreceksin padişahı. Ama onun seni göreceğini zannetmem...

Üst Alt