Ana Dilde Eğitime Sıcak Bakmıyorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, etnik ve dini kimliklerle ilgili tavrına yönelik eleştirilere yanıt verirken, anadilde eğitime sıcak bakmadığını söyledi, “Diyarbakırlıya isterse Kürt derim, ne olacak ki?” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun bu yaklaşımını hiç demokratik bulmadım.
Ne dersiniz?

Anadilde egitime destek

Almanya da anadilde egitimi yerlestirmek icin yillardir Türk dernekleri ugrasiyorlar.
Anadili egitiminin yalnizca dilögreniminde degil ayni zamanda kisilik egitiminde de önemli bir rolü var. Cünkü anadili ayni zamanda degerlerin, ahlaki egitimin dilidir.

Bu Almanyadaki Türkler icin iyi de, neden Türkiyedeki azinliklar icin bir hak olarak görülmüyor?

Türkiyedeki Kürtler, Lazlar, Rumlar, Ermeniler kendi anadillerini ögrenmede devlet tarafindan desteklenmelidir!

Türkler de artik Türklüklerini yitireceklerinden korkmayi biraksalar iyi olur.... Korkunun ecele bir yarari yok... Eninde sonunda insanlar haklarina ulasacaklardir. Türkler ve Türkce azinlik dillerinin yaninda daha zenginlesir.

akp tek millet tek vatan tek bayrak diyor
diyarbakıra gidince kürtler kardesimizdir açılıma devam diyorlar
bu ne lahana ne turşu

zaten ülkeyi zerre kadar düşünüyorlarmı acaba

chp yine kötünün iyisi
bari kılıçdaroğlu dürüst kişilikli bir adam

avrupayı örnek gösteriyorlar bölücüler
fransada değil başka dilde eğitim fransızca dışında dil konuşmak agır cezalara sebep oluyor
iste size avrupa

kılıçdaroğlu doğruyu söylemiş
helal olsun

Abisi, Kılıçdaroğlu 'nun hangi cümlesi demokratik söylermiisn ??

:))
Merhaba Ablası.

En azından şunu biliyorum; Kılıçdaroğlu ne AKP gibi insanlar arasında bölücülük yapacak ne de AKP'liler gibi güvensiz olacak.
Bence bu bile çok büyük bir değerdir...

Anadilde eğitim, istedikleri takdirde tüm farklılıkların ekmek su gibi en temel hakkıdır.

:))
Merhaba Ablası.

En azından şunu biliyorum; Kılıçdaroğlu ne AKP gibi insanlar arasında bölücülük yapacak ne de AKP'liler gibi güvensiz olacak.
Bence bu bile çok büyük bir değerdir...

Anadilde eğitim, istedikleri takdirde tüm farklılıkların ekmek su gibi en temel hakkıdır.

o farklılıklar ancak kendi devletlerinde ana dilini konuşabilirler

bu ülkede ana dil tektir
o da TÜrkçedir
bu durum yasalarla sabittir

aksi tutum vatana ihanettir

Türkiye Cumhuriyeti devletinde resmi dil TÜrkçedirrrr

Kılıçdaroğlu'nun bu yaklaşımını hiç demokratik bulmadım.
Ne dersiniz?

Bence gayet mantıklı ve insan haklarına saygı duyulan bir karar bundan daha demokratik bir yaklaşım olacağını zannetmiyorum..

Hani yıllardır didindiğimiz özlemini duyduğumuz tek ulus tek bayrak felsefesini çürüten aykırı milliyetçilik akımları varya mesela kürt milliyetçiliği tabi sonradan icat edilmiş bir akım olduğu için akıma kapılan çarpılanlar olmuyor değil:)

Kürtler biz kürtçe eğitim ve anadil istiyoruz diyor hatta dahada ileriye bakacak olursak özerklikte istiyorlar yani ayrı bayrak,ayrı toprak ve ayrık kayrık yaşamayı isteyenleri var tabi bizler tek bayrak tek ulus dedikçe onlar biz kürtüz Türkçe istemiyoruz diye her fırsatta dile getiriyorlar işte tam bu hususta Kılıçdaroğlu hassasiyetini ön plana çıkararak etnik kimliğini haykırmak isteyen kürtlere karşı etnik sıfatını zamir kullanmadan söylerim demiş..

Ne varki bunda:)

• Etiketler
    ana dilde eğitim
  • Üst Alt