amazon.com kargo takibini nasıl yapabilirim?

amazon hangi kargo ile çalışıyor , amazon kargo ücreti , amazon kargo ücreti sildirme , amazon de den alışveriş yapmak , amazon prime ücretsiz kargo , amazon ücretsiz kargo

E-Mail adresinize "Your Amazon.com order of "Ürünün ismi" has shipped!" başlıklı bir e-mail geldiğinde ürününüz kargoya verilmiş demektir. Amazon üzerinden kargonuzun takip numarasını alabilir ve takip etmeye başlayabilirsiniz. Eğer Priority kargo ile yani hızlı aldıysanız kargonuz şansa bağlı olarak UPS veya DHL firmalarından birine verilecektir.

Kargonuz için mail geldiyse takip numaranızı bu yoldan öğrenebileceksiniz. your orders yazan yere tıklayıp devam edin
2a.jpg
Amazon Buradan takip numaranızı alabilirsiniz, takip etmek için buradan Amazon'dan bakabilir veya direk kargo şirketinden de öğrenebilirsiniz. Detayı aşağıda bulunacaktır.

9.jpg

a. i-parcel - Tracking

Yukarıdaki linkten kargo takip numaranız ile ürününüzün kargo aşamalarına bakabilirsiniz.

Ürününüz kargoya verildiğinde i-Parcel firmasından size bir mail gelecek. Amazona üye olurken ID Number kısmına TC Nu: yazdıysanız gelmez ancak yazmadıysanız gelecektir.

Gelen mail aşağıdaki gibi olacak, (mailin gelmesi 3 günü bulabilir.)

10.jpg

Ardından yukarıdaki resimdeki boşluğu doldurup "Submit" basın, sayfayı kapatabilirsiniz onlar işlemleri başlatacaktır. Ek olarak mail geldikten sonra en fazla 15 gün içinde TC Nu: girmelisiniz.

11.jpg

5-6 gün ürün olduğu yerde bekleyebilir telaşlanmayın çünkü i-Parcel yavaş bir firma. Ürün Türkiye'ye giriş yaptığında i-Parcel firması ürünü Yurtiçi kargoya teslim ediyor ve yeni takip numaranızı bu linkten öğreniyorsunuz:

PTS Worldwide Express

Eğer i-Parcel'de ülkeye giriş yapmış görünüyor ve pts.net'te henüz Ref2 kodunuz görünmüyorsa endişelenmeyin çünkü henüz güncellememişlerdir. Ref2 kodunuz gelince o kodu alıp Yurtiçi kargo'dan sorgulayabilirsiniz.

13.jpg

Ülkeye girdikten sonra aşamalar böyle olacak:

14.jpg

Ek olarak i-Parcel aşamalarınızda böyle olacak:

12.jpg
 
b. DHL

Yukarıdaki linkten kargo takip numaranız ile ürününüzün kargo aşamalarına bakabilirsiniz.

Eğer DHL bulunduğunuz yere hizmet vermiyorsa kargonuzu Aras kargoya teslim ediyor ve Aras kargonun kendi sitesinden kargo takip numarasını DHL Express seçerek girerseniz size aşamaları gösterecektir.

Bazı durumlarda gümrük memurları ürünü çok detaylı inceleyerek ürünün indirimli fiyatı değilde genel fiyatını alarak boşu boşuna iş çıkartabiliyorlar ve bu tür durumlarda bu işlemleri yapmanız gerekecektir. Örneğin Amazon size ilk aldığını ürünün hatalı çıkmasından dolayı yeni bir ürün gönderiyor ve bu ürün faturada $0.00 gözükünce memurlarda bunun asıl fiyatını baz alarak gümrüğe takabiliyor. Eğer ürünü alırken gümrük vergisi tutarını ödediyseniz zaten problem yoktur.

E-mail geldiğinde ek olarak sizi müşteri hizmetleri arayarak durumu bildiriyor. Bu durumdan sonra yapmanız gereken, gelen mail içerisinde bulunan belgeyi çıkartıp gerekli yerleri doldurduktan sonra tarayıcıdan taratarak yeni dosyayı pdf halinde size gelen mail adresine tekrar geri gönderiyorsunuz ve sizin için işlemler başlıyor.

Bunun sonrasında ürün tekrar size gönderilmek için yola çıkacaktır 1-2 gün içerisinde. Eğer 3 gün içerisinde DHL'ye belgeyi geri göndermezseniz sizden 65TL talep edeceklerdir.

**Kargonuzun gümrükten çıktıktan sonra taşıma senedinin üzerinde yazılı olan adresinize teslimine kadar olabilecek tüm taşıma ve teslim hizmetleri ücretsizdir, ancak bazı durumlarda para talep edilebiliyor. Amazon oluşabilecek masrafların tümünü bizim için halledecektir, o yüzden sorun yok.

69444.jpg
Belirtilen boşlukları dolduruyorsunuz, tek yapılması gereken bu.

Ek olarak DHL aşamalarınızda böyle olacak:
15.jpg

c. UPS

Yukarıdaki linkten kargo takip numaranız ile ürününüzün kargo aşamalarına bakabilirsiniz.

UPS ürünleri kendisi getirmektedir, ek bir kargo şirketine vermemektedir.

**DHL için yazdıklarım, UPS firması içinde geçerlidir.

16-1.jpg
Belirtilen boşlukları dolduruyorsunuz, tek yapılması gereken bu.
 
Используйте eCourierTracking - это сервис для профессионального курьерской мониторинга. С помощью нашего трекера здесь вы можете отслеживать и отслеживать около 300 + партий курьерской ком.
 
  • Etiketler
    amazon kargo amazon kargo takip dhl kargo i-parcel tracking ups kargo
  • Üst Alt