Allah'a inanmayan ünlü kişiler

Allah'a inanmayan ünlü kişiler

Hepsi kendi alanlarında dünyaca tanınmış, başarıya ulaşmış kişiler. Ortak noktaları ise ateist olmaları. İşte o isimler:

1-Demokritus
Bilinen en ünlü Hellenistik filozoflarından olan Demokritus, Sokrates öncesindeki filozoflar üzerinde büyük bir etki bırakmıştır.

Demokritus’un atom teorisi, Antik Yunan düşüncesinde, entellektüelliğin en uç noktasını oluştururken, kendisi günümüzde ‘modern bilimin atası’ olarak da anılmaktadır.

Demokritus, evren bilimi ve atom teorisinde ‘Dünya’nın küresel bir şekle sahip olduğunu ve herşeyin atom bağlarından oluştuğunu’ belirtmiştir.

2. Epikurus
Milattan önce 340 yılında Atina’da doğan Epikurus, Epikurusçuluk felsefe okulunu kurdu. Her ne kadar Demokritus’un nedensellik ilkesinin etkisini inkar etse de, Demokritus’un takipçisi olmuştur.

3. Andrew Carnegie

Amerikalı hayırsever bir iş adamı olan Carniege 1835- 1919 yılları arasında yaşamıştır. İskoç doğumlu göçmen, Pittsburgh’ta Carniege Çelik Şirketini kurdu.

4. Ivan Pavlov
Rus fizikçi, psikolog ve fizyolog, 1849- 1936 yıllarında yaşamıştır. Sindirim sistemi üzerindeki başarılı araştırması, Pavlov’a 1904 yılında ilaç alanında Nobel Ödülü’ni getirmiştir.

5. Sigmund Freud

Avusturyalı psikiyatrist (1856- 1939), psikolojideki psiko-analiz ekolünü kurdu. Rüyalarımızın bilinçdışı isteklerimiz doğrultusunda oluştuğunu savunan ünlü psikiyatrist, beyinsel felç üzerinde nörolojik incelemelerde bulunmuştur.

6. Clarence Darrow
1857- 1938 yıllarında yaşayan Darrow, dikkat çeken bir savunma avukatı ve aynı zamanda Amerika Sivil Özgürlükler Birliği’nin lider üyelerinden biriydi.

7. Katherine Hepburn

96 yıllık yaşamında Katherine Houghton Hepburn (1907- 2003), televizyonların ve filmlerin aranılan ismi oldu.

8. Noam Chomsky

1928 yılında doğan Avrom Noam Chomsky belki de tüm zamanların en önemli Amerikan filozoflarından biridir.

9. Warren Buffet
Warren Edward Buffet (1930), Amerikalı işadamı ve aynı zamanda Berkshire Hathaway’ın CEO’dur. Walt Street’in erimesinden önce, dünyanın en zengin insanı olarak gösteriliyordu.

10. Bruce Lee

1940- 1972 yılları arasında yaşayan Amerika doğumlu Bruce Lee dövüş sporcusu, aynı zamanda bir filozof, öğretmen, aktör ve Jeet Kune Do dövüş ekolünün kurucusudur.

11. Stephen Jay Gould

Stephen Jay Gould (1941- 2002) Amerikalı paleontolog, zoolog, evrimci ve bilim tarihçisi. Doğal evrimin mekanizması üzerine birçok çalışmalar yaptı.

12. Richard Dawkins
Clinton Richard Dawkins (1941), günümüzdeki en göze çarpan bilimsel ataistlerden biri, aynı zamanda 2008’e kadar Oxford üniversitesinde proföser olarak bulundu.

13. Stephen Hawking

1942’de doğan Stephen William Hawking, bir zamanlar Sir Isaac Newton’ın da yaptığı, Cambridge Üniversitesi’nde matematik profesörlüğü yapıyor.

14. David Gilmour

Cambridge Üniversitesi’nde eğitim görevlisi bir babanın oğlu olan David Gilmour, dünyaca ünlü Pink Floyd grubunun gitaristi ve solistidir.

15. Jodie Foster
Amerikalı film oyuncusu, yönetmeni ve yapımcısı olan Alicia Christian Foster 1962 yılında doğmuştur. Çocuk yaşta kariyerine başlayan yıldız, kendisini geliştirerek son yıllardaki en popüler ve düşündürücü filmelere imza atmıştır.

16. Gherman Titov (1935–2000)
Sovyet astronot. Dünya yörüngesine çıkan ikinci insan.

17. Julia Gillard
Avustralya'nın ilk kadın Başbakanı olan Julia Gillard ateist olduğunu açıkladı.

18. Charles Darwin
12 Şubat 1809′da Shrewsbury kasabasında doğdu ve 18 Nisan 1882′de Kent’teki evinde öldü. Robert Waring Darwin ile Susannah Wedgewood’un beşinci çocukları ve ikinci oğulları idi.

19. Angelina Jolie
ABD'li sinema oyuncusu ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komisyonu (UNHCR) İyi Niyet Elçisi. Üç Altın Küre, iki Sinema Oyuncuları Derneği Ödülü ve bir de Akademi Ödülü aldı.

20. Karl Marx (5 Mayıs 1818 Trier - 14 Mart 1883 Londra)
19. yüzyılda yaşamış filozof, politik ekonomist ve devrimci. Komünizmin kuramsal kurucusudur.

21. Friedrich Nietzsche
Nietzsche'nin felsefe öğretisi, kendi çağına tümden bir karşı çıkış olarak görülmektedir. Kendisinin bütün derdi, insanı akılcılığın kıskacından kurtarıp kendisi üzerinden düşünmesini sağlamaktır.

22. Matt Bellamy
Matthew James Bellamy, 9 Haziran 1978’de İngiltere’nin Cambridge kentinde dünyaya geldi. Babası George Bellamy, 1960’lı yıllarda, Telstar adlı şarkılarıyla Amerika’da liste başı olmuş ilk İngiliz grubu olan The Tornados’ta ritim gitar çalmış bir müzisyendi.

23. George Clooney
ABD'li yönetmen, yapımcı, senarist ve aktör. Birkaç yıl Northern Kentucky Üniversitesi'nde öğrenim gördükten sonra kuzeni Miguel Ferrer aracılığıyla aktörlüğe ilk adımını attı.

24. Howard Phillips Lovecraft, (20 Ağustos 1890-15 Mart 1937)
Amerikalı korku yazarı ve Cthulhu Mitosu'nun yaratıcısı. Eserlerinde bilim kurgu ile korkuyu birleştiren ilk yazardır.

ekolay.net
 
13 numara tam bir spastik şimdiye kadar hiç bir kehaneti tutmadığı halde Batı dünyası bu spastiği ilah yaptı..
 
Beni niye yazmadın sevgili Dogangüneş..:))
Süpermeydanın "gavuru" da benim ya hemde ünlüsü...:))))
 
Üst Alt