• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Allah Yemin Eder Mi ?

Okunuyor :
Allah Yemin Eder Mi ?

Ammar

Kıdemli
Üye
Olabilir buna kimsenin itirazı yok.Ancak unutma ki O da bir insan dı ve Hakkın rahmetine kavuştu.Ne olacak şimdi,Yezid de HALİFE idi,O nun etrafındakiler de (yalakaları da ) bir yığın söylemde bulundu...bu liste uzar da uzar.

Gelelim sadede " Senin tekkeci/tarikaçı/şeyhçik/şıhçıklardan " ne
farkın kaldı...???

Kimi takip ediyorsun,eline bir kaynak tutuşturup işte Hz.Muhammed'in Sünneti diye söylenenleri mi dinliyorsun...Buyur dinle,dinle de kendine göre dinle.

" Onu tefsir eden sünneti de ona Cebrail getirirdi” (Darimi)"

Bak sen bunlar ile inancını şekillendirirsin işte.

Özellikle Hz.Osman ve Hz.Ali dönemlerinin vukuat,olayları sana bir şey de ifade etmez.Sen son kim ne demişse ona inanmışsın bir kere,İyi de bari bizleri ikna etmek için yırtınma.O okuduklarını bizler de okuduk zaten.

Aaaaa bu arada geçmiş yazılarım da aşağıdakile için daha ağır eleştiri yazmıştım okumanı tavsiye ederim ,sen hafifine denk geldin ;

" (Muslim : 5.c / 1690.N, Ahmed : Musned) "
" BOZACININ ŞAHİDİ ŞIRACI "
Şu kendi ellerin ile yazdıkların FORUM daki herkese ibret olsun SAPIKLIK ne boyutta herkes görsün....Senin din hakkında sözlerinide kaale alanlar bunlarıda göz önüne alsın....

Konuyu açan arkadaşımız sanırım Yehova Şahidi.Çok yakınım var Yehova Şahidi olan.Hristiyan sitelerinde yazamazlar bari burada " demokrasi " den mahrum etmeyelim diyorum...

Sağlıcakla kalınız.
http://www.supermeydan.net/forum/forum357/thread7800-4.html#post265293

Buda başka bir konuda ki yazdıkların...

İSLAM hakkında yazdıklarına inanıp kananlar tekrar tekrar düşünerek okusunlar bu adamın yazdıklarını...Hoş birşey yazdığıda yokya.. İşi gici dalga geçip eğlenmek....Bizimde dalga geçip eğleneceğimiz bir gün gelecek elbet...

B

bursali68

Ziyaretci
Şu kendi ellerin ile yazdıkların FORUM daki herkese ibret olsun SAPIKLIK ne boyutta herkes görsün....Senin din hakkında sözlerinide kaale alanlar bunlarıda göz önüne alsın....

İSLAM hakkında yazdıklarına inanıp kananlar tekrar tekrar düşünerek okusunlar bu adamın yazdıklarını...Hoş birşey yazdığıda yokya.. İşi gici dalga geçip eğlenmek....Bizimde dalga geçip eğleneceğimiz bir gün gelecek elbet...
Sn.Ammar " sapıklıkla " itham eden kendi sapıklığına bakacak önce.Ben diyorum ya işte yine " ULEMALIK " yapmışsın.Devam et Sn.Ammar devam et,kurtulursun inşaallah ne diyeyim.Varsa yoksa senin ki " ağız kavgası " başka da hiç bir şey değil.

Ne yazılıp yazılmadığına,yazılanların bir şeyler katıp katmadığına okuyan arkadaşlar karar verir,karar mercii sen değilsin,ancak kendi kendine avunur durursun " ben doğruyum " diye.

Aaaa bak bu arada aynen " tekkeci şeyhçiklerin " taktiğini uyguluyorsun,onlar da böle geçmiş yazıların linklerini vererek o küçücük akıllarıyla güya forumdakilere şikayet ediyorlar tasvip etmediklerini ve kendilerine göre " kafir/zındık/bölücü/sapık..." kabul ettiklerini.

Kendini bilirkişi yerine koyan " şeyh bozuntularına ",çakma mizan hakimlerine karnımız tok.Git bunları " akılını kullanamayan " garibanlara anlat.

" Konuyu açan arkadaşımız sanırım Yehova Şahidi.Çok yakınım var Yehova Şahidi olan.Hristiyan sitelerinde yazamazlar bari burada " demokrasi " den mahrum etmeyelim diyorum..."

Sen busun işte,İFTİRACI,İFTİRACI,İFTİRACI,aynı fiskosçu/dedikoducu şekli.Bu yazdığım başka bir konuya ait,bu konu ile hiç ama hiç alakası yok.Ama olur mu doğru söylemenin de ne olduğunu sen nereden anlayacaksın " hep başkalarının " söylediklerinden " rivayet/hadis/tevatür/tabu " larla geçinen birinden bundan başka bir şey de beklemek zaten saflık olur.

Sn.Ammar bir kişinin aile yakınlarından birinin farklı bir dinden olmuş olmasının konu ile ne alakası var.İşte bu kadar " dar kafalı ve bağnaz " birisin.Başka birinin inancı ile diğer bir kişiyi dahi nitelemekten/iftira atmaktan çekinmeyen çok basit,bozuk bir insansın.Çünkü herkesi başkalarının inancına fikrine takılıp giden sanıyorsun anlaşılan.Bir de araştırsan bu konuda ne mücadeleler verdiğimi, eminim " s.ç.r " kalırsın,çünkü beklemediğiyle karşılaşanlar genelde öyle kalır.İnsanlar bilmedikleri hakkında ZANNA düşerler !!! Ara bunu ayetlerde Şeyhim,ararsan bulursun.Ama unutmaki her şeyhin karşısında da bu ülkede bir KUBİLAY mutlaka vardır.

Sizi iftiralarınızla başbaşa bırakıyorum Sn.HAZRET !!!

İyi forumlar

B

bursali68

Ziyaretci
"Gerçek şu ki, İbrahim (tek başına) bir ümmetti (Nahl Suresi, 120)

"Çoğu Allah'a ancak şirk koşarak inanır." (Yusuf 106).

Doğru olan dinin müslümanlık olduğunu çoğu bilmez. (Rum 30, Yusuf 40)

Allah’ın mucize yaratabileceğini çoğu bilmez. (Enam 37)

Rızkı Allah’ın verdiğini çoğu bilmez. (Sebe 36)

İnsanların çoğu kâfirdir. (Nahl 83)

Çoğu fasıktır. (Maide 49, 81,Tevbe 8, Hadid 16, 27)

Çoğu müşriktir. (Rum 42)

Çoğu inanmaz, iman etmez. (Bekara 100, Hud 17, Rad 1)

Çoğu inkârcıdır. (İsra 89)

Çoğu gafildir. (Yunus 92)

Kâfirlerin çoğu akletmez, kafası çalışmaz. (Maide 103)

Ölüleri Allah’ın dirilteceğini çoğu bilmez. (Nahl 38)

Kıyametin geleceğine çoğu inanmaz. (Mümin 59)

verilen nimetlere şükretmek çok iyidir, fakat şükreden azdır. (Sebe 13, Araf 10, Müminun 78, Secde 9, Mülk 23, Bekara 243, Yunus 60 Yusuf 38, Mümin 61, Neml 73)

Hz.Nuh’a inanıp gemisine binenler çok azdı. (Hud 40)

İman edip iyi işler yapan, hakkı ve sabrı tavsiye edenler hariç, insanlar zarardadır. Böyle kimseler ise azdır. (Asr, Sad 24)

Bu kadar çok geçen ayetlerin elbette bir gerçekliği vardır değilmi....!!!!İnsanlar ahhh. .. bu insanlar...

ancak

[51] Nihayet Sûr'a üfürülecek. Bir de bakarsın ki onlar kabirlerinden kalkıp koşarak Rablerine giderler.

[52] (İşte o zaman:) Eyvah, eyvah! Bizi kabrimizden kim kaldırdı? Bu, Rahmân'ın vadettiğidir. Peygamberler gerçekten doğru söylemişler! derler.

[53] Olan müthiş bir sesten ibarettir. Bunun üzerine onların hepsi hemen huzurumuzda hazır bulunurlar.

[54] O gün hiçbir kimse en ufak bir haksızlığa uğramaz. Siz orada ancak yaptıklarınızın karşılığını alırsınız Yasin Suresi

anlayacaksınız gerçeği galiba...

22- İş hükme bağlanıp-bitince, şeytan der ki: "Doğrusu, Allah, size gerçek olan va'di va'detti, ben de size vaadde bulundum, fakat size yalan söyledim. Benim size karşı zorlayıcı bir gücüm yoktu, yalnızca sizi çağırdım, siz de bana icabet ettiniz. Öyleyse beni kınamayın, siz kendinizi kınayın. Ben sizi kurtaracak değilim, siz de beni kurtaracak değilsiniz. Doğrusu daha önce beni ortak koşmanızı da tanımamıştım. Gerçek şu ki, zalimlere acı bir azap vardır." İbrahim Suresi

Şimdi genel gözlemimi söyliyim sizin hakkınızda....Hepinizde aynısınız... Halbu ki aranızda KUR'AN okuyan da var....
Hiçmi öğüt almazsınız...?
Hiç mi akıllanmazsınız....?

O kıssalarda pek çok kavim defalarca detaylıca, uyarılıyor, Sizinle tartışmalarımıza bir bakın konuşulan konu hakkında karşıt görüşüm şudur işte delili diye belge koyamıyorsunuz.. Hep kişisel görüşler....İnkar, red, ve ardından da dalga geçmeye konuyu sulandırmaya başlıyorsunuz, hiçbir şekilde akıl edip düşünmüyorsunuz, sadece karşı saldırı oda laf ile

bitanesi MEVLANA, ABDULKADIR GEYLANİ kendine şefaatçi, önder etmiş bak kardeşim durum bu dediğinde apışıp kalıyor, karşına dikilip inandığı şeyi bile savunmakdan aciz...

bir tanesi defalarca kendi elleri ile yazdı...

FARZ bir emri inkar
KAFİR i dost edinme
SÜNNET i Reddetme

vs.vs detaylar geri sayfalarda var ....Şimdi bu adam geçip karşıma İBRAHİM A.S ın TEVHİD dininden bahsediyor... Yazıklar olsun.... Buda saf katıksız müslümanım zannediyor... Gafletten uyanın... ALLAH C.C a iman nasıl olur ALLAH C.C nasıl RAZI olur araştırın...

[2] İnsanlar, imtihandan geçirilmeden, sadece "İman ettik" demeleriyle bırakılıvereceklerini mi sandılar?

[3] Andolsun ki, biz onlardan öncekileri de imtihandan geçirmişizdir. Elbette Allah, doğruları ortaya çıkaracak, yalancıları da mutlaka ortaya koyacaktır.

[4] Yoksa kötülükleri yapanlar bizden kaçabileceklerini mi sandılar? Ne kadar kötü (ne yanlış) hüküm veriyorlar!

[5] Kim Allah'a kavuşmayı umuyorsa, bilsin ki Allah'ın tayin ettiği o vakit elbet gelecektir. O, her şeyi işiten ve bilendir. Ankebut Suresi

Sizinde bizimde RABBİMİZ olan ALLAH (C.C ) a teslim olun ondan başka ilah yoktur..
Ona İman ederken ŞERİK (ORTAK) koşmayın...
İbadeti, kulluğu sadece ALLAH C.C a has olarak yapın...
Kendinize ALLAH C.C dan başka şefaatçiler, aramayın...
Tağut' dan sakının...( TAĞUT insanı ALLAH C.C kulluk etmekden men eden herşeydir..Kral-Patron-Mal vs.vs.vs....)
Şeytan sizlerin apaçık düşmanıdır, ona uymayın...
TEVHİD yoluna girin, fırkalara bölünmeyin,

Sizleri uyarıyorum... 1 olan ALLAH C.C' a arı - duru bir kalp ile teslim olun herne isteyecekseniz yanlız ALLAH C.C dan isteyin, Hiçbir insanı gözünüzde büyültüp, layık olmadığı makamlara oturtmayın heleki şefaatçi, bu yukarda yazanlardan bir tanesinin yaptığı gibi HİMMET YA ABDULKADİR GEYLANİ diye bir taraflarınızı yırtmayın... ALLAH C.C dan isteyin.....

Şüphesiz hamd yalnız Allah'adır. O'na hamd eder, O'ndan yardım ve mağfiret dileriz. Nefislerimizin şerlerinden, amellerimizin kötülüklerinden Allah'a sığınırız. Allah'ın hidâyet verdiğini kimse saptıramaz. O'nun saptırdığını da kimse doğru yola iletemez.

Şahadet ederim ki, Allah'tan başka hiçbir ilâh yoktur. O, bir ve tektir, O'nun ortağı yoktur. Yine şahadet ederim ki, Muhammed Allah'ın kulu ve Rasûludur.

"Ey iman edenler! Allah'tan nasıl korkmak gerekirse öyle korkun ve siz ancak Müslümanlar olarak ölünüz." (Al-i İmran; 3/103)

"Ey insanlar! Sizi tek bir candan yaratan ve ondan da eşini var eden, her ikisinden birçok erkek ve kadınlar türeten Rabbinizden korkun. Kendisi adına birbirinizden dileklerde bulunduğunuz Allah'tan ve akrabalık bağlarını kesmekten de sakının. Şüphesiz Allah üzerinizde tam bir gözetleyicidir." (en-Nisâ; 4/1),

"Ey iman edenler! Allah'tan korkun ve dosdoğru söz söyleyin. O da amellerinizi lehinize olmak üzere düzeltsin, günahlarınızı da mağfiret etsin. Kim Allah'a ve Rasûlüne itaat ederse büyük bir kurtuluşla kurtulmuş olur." (el-Ahzâb; 33/70-71)

Bundan sonra, şüphesiz sözlerin en güzeli Allah‟ın Kelam‟ı, yolların en hayırlısı Muhammed Sallallahu aleyhi ve sellem‟in yoludur. İşlerin en kötüsü sonradan çıkarılanlarıdır. Her sonradan çıkarılan şey bid‟attir ve her bid‟at sapıklıktır. Her sapıklık ta ateşdedir.

Şu an dalga geçiyorsunuz ama ogün geldiğinde bu dünyanın bir imtihan dünyası olduğunu ve ALLAH C.C a döndürülüp hesaba çekileceğinizi ve orada bahane sunamayacağınızı, çünkü derileriniz, elleriniz, gözleriniz, ayaklarınız sizin aleyhinize şahitlik edeceğini, ve her yaptığınızı kaydeden 2 meleğin her daim yanınızda olduğunu unutmayın....!!!!!

Dalga geçmeyin,

[57] Yaklaşan yaklaştı.

[58] Onu (vaktini) Allah'tan başka açığa çıkaracak yoktur.

[59] Şimdi siz bu söze (Kur'an'a) mi şaşıyorsunuz?

[60] Gülüyorsunuz da ağlamıyorsunuz!

[61] Ve siz gaflet içinde oyalanmaktasınız!

[62] Haydi Allah'a secde edip O'na kulluk edin!

NECM SURESİ

Şimdi isterseniz sulandırıp dalga geçin isterseniz düşünüp ibret alın....

Sn.Ammar forumun ilk başlarında bir ara,su kaçırmıştın,yakındır galiba " su kaynatacaksın " artık,motoru fazla sıkıştırırsan bu olacaktır demedi deme...

Cahil ile sohbet etmek, zordur bilene,
cahil;ne gelir ise söyler diline!
Alim ile sohbet edersen alırsın mertebe;
cahil ile sohbet edersen,dönersin merkebe!!

Ammar

Kıdemli
Üye
[88] Dedi ki: Ey kavmim! Eğer benim, Rabbim tarafından (verilmiş) apaçık bir delilim varsa ve O bana tarafından güzel bir rızık vermişse buna ne dersiniz? Size yasak ettiğim şeylerin aksini yaparak size aykırı davranmak istemiyorum. Ben sadece gücümün yettiği kadar ıslah etmek istiyorum. Fakat başarmam ancak Allah'ın yardımı iledir. Yalnız O'na dayandım ve yalnız O'na döneceğim.

[90] Rabbinizden bağışlanma dileyin; sonra O'na tevbe edin. Muhakkak ki Rabbim çok merhametlidir, (müminleri) çok sever.

[91] Dediler ki: Ey Şuayb! Söylediklerinin çoğunu anlamıyoruz ve içimizde seni cidden zayıf (âciz) görüyoruz! Eğer kabilen olmasa, seni mutlaka taşlayarak öldürürüz. Sen bizden üstün değilsin.

[92] (Şuayb:) "Ey kavmim! dedi, size göre benim kabilem Allah'tan daha mı güçlü ve değerli ki, onu (Allah'ın emirlerini) arkanıza atıp unuttunuz. Şüphesiz ki Rabbim yapmakta olduklarınızı çepeçevre kuşatıcıdır.

[93] Ey kavmim! Elinizden geleni yapın! Ben de yapacağım! Kendisini rezil edecek azabın geleceği şahsın ve yalancının kim olduğunu yakında öğreneceksiniz! Bekleyin! Ben de sizinle beraber beklemekteyim."

[94] Emrimiz gelince, Şuayb'ı ve onunla beraber iman edenleri tarafımızdan bir rahmetle kurtardık; zulmedenleri ise korkunç bir gürültü yakaladı da yurtlarında diz üstü çökekaldılar.

HUD SURESİ...

Yazılanlardan sonra gelen cevaplara istinaden size SON SÖZLERİM BUNLAR OLACAK... Bu ayetleri ibret ile okumanızı ve düşünmenizi öneririm...

Ammar

Kıdemli
Üye
Sen busun işte,İFTİRACI,İFTİRACI,İFTİRACI,aynı fiskosçu/dedikoducu şekli.
Affedersin ama şu sözlerin bile nasıl bir beyin ve düşünce yapısına sahip olduğunu alenen gözler önüne sermeye yetiyor...

Bir sözün İFTİRA OLABİLMESİ İÇİN YAPMADIĞI BİR EYLEMİ, FİİLİ, SÖZÜ HARAKETİ YAPTI DEMEKLE OLUR....

Ben ne demişim, bakalım...;
Konuyu açan arkadaşımız sanırım Yehova Şahidi.Çok yakınım var Yehova Şahidi olan.Hristiyan sitelerinde yazamazlar bari burada " demokrasi " den mahrum etmeyelim diyorum...

Sağlıcakla kalınız.

"DÜNYAYI KiM YÖNETiYOR?"

Hani yine bir başka konuda adananın yolları taşdan ile bursanın taşlı maşlı yollarından bahsediyordunuzda orada demişsin, gözlerde miyopluk var diye herhalde ondandır...:prv:

Demişmisin o cümleyi ..

nerede demişsin...

Demekki İFTİRA yok... İFTİRA atan varsa oda sensişn dediğin bir cümleyi ekleyen hakkında İFTİRACI diyerek....:alkis:

Seninle konuşmaya gerek yok daha fazla....

Sadece İSLAM hakkında birşeyler yazarsan, senin sözlerinin ve belgelerinin ne kadar boş ve gereksiz olduğunu gözler önüne sermek adına yapılmış bir yorumdur o çünkü çoğu konuda AYET destekli sallamasyonlarını görüyorum,....

Sn.Ammar bir kişinin aile yakınlarından birinin farklı bir dinden olmuş olmasının konu ile ne alakası var.
o kişi ile hiçbir alakası yok ama burada İSLAM adına yazı yazıp KUR'AN ayetleri ekleyip konuyu çarpıtan, bozuk ve yanlış fiirler bildirip insanların kafasını bulandıranın o yazdığı cümle ile nasıl bir düşünce yapısı ve dünya görüşü var az çok fikir beyan etmesi açısından alıntılanmıştır...

Yoksa en başından beri söylüyorum, sadece sana değil başkalarına da hatta bu konuda bile var...

BANANE KARDEŞİM SENİN İNANCINDAN ne yaparssan yap, neticede ALLAH C.C huzurunda hesap verecek herkes...

Beni ilgilendiren, diğer insanlara yanlış telkinlerde bulunulması..
beni ilgilendiren konuya muhatap olanın sözleri AYET destekli yazılar yazması..
Beni ilgilendiren kendi düştüğü bozuk düşünce yapısını diğer insanlara da aşılamaması..

" dar kafalı ve bağnaz " birisin.Başka birinin inancı ile diğer bir kişiyi dahi nitelemekten/iftira atmaktan çekinmeyen çok basit,bozuk bir insansın.Çünkü herkesi başkalarının inancına fikrine takılıp giden sanıyorsun anlaşılan.
dikkat et yukardan beri yazdıklarımda ne kadar sinirlenirsem sinirleneyim.. Hakaret boyutuna vardırmadım sözlerimi yinede vardırmam..

ALLAH C.C dan korkan İFTİRA atmaz, belgesiz delisiz konuşmaz müsterih ol yukarda var delili zaten...

Sizi iftiralarınızla başbaşa bırakıyorum Sn.HAZRET !!!
ben şu forumda 900 küsür mesaj atmışım hiç bir tanesinde,

BEN EN İYİ ..... diye başlayan bir cümle gördünmü..?

Gelin benim ŞEYH im var tabii olun yada bana tabii olun, yada felanca kişi, tarikata gidin diye bir sözüm oldumu..?

Sizi ALLAH C.C ve KUR' AN ve RESULULLAH S.A.S in yoluna tabii olun, yanlış yapıyorsunuz, telkininden başka bir yaklaşım tarzım mı oldu ki....?

Neyse değmez fazla uzatmaya ... Gözler önünde herşey okuyan karar versin....

Son düzenleme:
B

bursali68

Ziyaretci
Affedersin ama şu sözlerin bile nasıl bir beyin ve düşünce yapısına sahip olduğunu alenen gözler önüne sermeye yetiyor...

Bir sözün İFTİRA OLABİLMESİ İÇİN YAPMADIĞI BİR EYLEMİ, FİİLİ, SÖZÜ HARAKETİ YAPTI DEMEKLE OLUR....

Ben ne demişim, bakalım...;

Hani yine bir başka konuda adananın yolları taşdan ile bursanın taşlı maşlı yollarından bahsediyordunuzda orada demişsin, gözlerde miyopluk var diye herhalde ondandır...:prv:

Demişmisin o cümleyi ..

nerede demişsin...

Demekki İFTİRA yok... İFTİRA atan varsa oda sensişn dediğin bir cümleyi ekleyen hakkında İFTİRACI diyerek....:alkis:

Seninle konuşmaya gerek yok daha fazla....

Sadece İSLAM hakkında birşeyler yazarsan, senin sözlerinin ve belgelerinin ne kadar boş ve gereksiz olduğunu gözler önüne sermek adına yapılmış bir yorumdur o çünkü çoğu konuda AYET destekli sallamasyonlarını görüyorum,....

o kişi ile hiçbir alakası yok ama burada İSLAM adına yazı yazıp KUR'AN ayetleri ekleyip konuyu çarpıtan, bozuk ve yanlış fiirler bildirip insanların kafasını bulandıranın o yazdığı cümle ile nasıl bir düşünce yapısı ve dünya görüşü var az çok fikir beyan etmesi açısından alıntılanmıştır...

Yoksa en başından beri söylüyorum, sadece sana değil başkalarına da hatta bu konuda bile var...

BANANE KARDEŞİM SENİN İNANCINDAN ne yaparssan yap, neticede ALLAH C.C huzurunda hesap verecek herkes...

Beni ilgilendiren, diğer insanlara yanlış telkinlerde bulunulması..
beni ilgilendiren konuya muhatap olanın sözleri AYET destekli yazılar yazması..
Beni ilgilendiren kendi düştüğü bozuk düşünce yapısını diğer insanlara da aşılamaması..

dikkat et yukardan beri yazdıklarımda ne kadar sinirlenirsem sinirleneyim.. Hakaret boyutuna vardırmadım sözlerimi yinede vardırmam..

ALLAH C.C dan korkan İFTİRA atmaz, belgesiz delisiz konuşmaz müsterih ol yukarda var delili zaten...

ben şu forumda 900 küsür mesaj atmışım hiç bir tanesinde,

BEN EN İYİ ..... diye başlayan bir cümle gördünmü..?

Gelin benim ŞEYH im var tabii olun yada bana tabii olun, yada felanca kişi, tarikata gidin diye bir sözüm oldumu..?

Sizi ALLAH C.C ve KUR' AN ve RESULULLAH S.A.S in yoluna tabii olun, yanlış yapıyorsunuz, telkininden başka bir yaklaşım tarzım mı oldu ki....?

Neyse değmez fazla uzatmaya ... Gözler önünde herşey okuyan karar versin....
Merhaba,

Sn.Ammar,zaten tartışmayı başlatan sizsiniz.Unutmayınız ki başka bir konu içerisindeki yazdığım bir paragrafı buraya taşımak bir nevi " İMA " dır.Çünkü konu ile hiç alakası olmayan bir şey.

....................................................................
Ammar
20-03-2010, 07:21 AM

bursali68
Alıntı:

Sağlıcakla kalınız.
========================================

Bu yukarıdakini hangi amaç ile yazıyorsun,Sn.Ammar.Nedir amacın.Adam gibi söyle de bilelim.Kişileri zan altında mı bırakmak için uğraş veriyorsun.Yazdıklarının bir çoğuna ayet gösterip altına kendi yorumunu yazınca senin yorumunu doğrumu yapar sanıyorsun.

Bak bakalım isnat/iftira/zanna/hakaretvari neler yazmışsın ,kırmızılar senin yazdıkların;
..............................................
17-03-2010, 06:00 PM
Ammar

İtikatı bozuk olanlara gelince kafalarında ki sorular dağılsın diye yazıyorum bu konuya müdahil olmaya hiç niyetim yoktu lakin şu mesaj beni birşeyler yazmak zorunda bıraktı.

bursali68
Alıntı:
" SERZENİŞİNİZE " içtenlikle katılıyorum emin olun.Ayetler belki de bir yere kadar açık seçik de,ayetlerin indiği gibi yazılmadığı gerçeği zaten en başta sıkıntılı konu,yani " herekeleme ".Sonradan yapılan bir işlem,ayet sıralamaları ve numaraları-sonradan yapılan işlem.Yoksa Kur'an'ın ayetlerinde anlaşılmaz bir şey yok.Çok basitçe bir örnek durumun,vahametini görebilmek adına ve konuyu noktalayacağım ;

İşte buda meydan okuma, harekelere kafa yormaya felan gerek yok yani bir harfini dahi bozamazlar.....

böyle sözler sarfederken iyi düşünün, saçmalamayın, bozuk itikatlarınız ile yanlış sözler etmeyin..

...................................................
Yukarıdaki yazdığınız tarih ve saatli mesaj ile bu konuya dahil olmuşsunuz,yani benim mesajımdaki alıntıya karşılık siz " itikadı bozuk " yaftasını yapıştırarak konuya başlamışsınız..Dahil olma şekliniz enteresan,konu ile hiç alakanız olmayan bir açıklama ile ve de direkt SALDIRI ile başlıyor.Kafan basmıyor mu ,seni daha önce de uyardım,dialog konusunda dikkatli olman için,ama dinlemezin tekisin.Okusun mu forumdakiler neler yazdıklarını,nasıl hakaretvari yazdığını,nasıl zanna düşerek,bir nevi ben bilirim vari yazdıklarını,okusunlar bakalım sen kimmişsin ;

===================================

Hemen bu mesajının ardından benim sana hitaben yazdığım ;
..................................
17-03-2010, 06:04 PM
bursali68

Merhaba,

Başıboş mermi gibi bir o yana bir bu yana gidiyorsunuz,sakin olunuz.Konu hakkında fikrinizi söyleyin geçin arkadaşım.Bu fikirler benim sonuna dek te arkasındayım size mi soracağım neyin ne olduğunu,aaaaa pardon unutmuşum bir sizdiniz " MÜSLÜMAN "...

İyi forumlar...
.......................................................................

Ve yine senin hitap tarzın ;

.......................................................................
18-03-2010, 10:47 AM
Ammar

bursali
Alıntı:
Başıboş mermi gibi bir o yana bir bu yana gidiyorsunuz,sakin olunuz.Konu hakkında fikrinizi söyleyin geçin arkadaşım.Bu fikirler benim sonuna dek te arkasındayım size mi soracağım neyin ne olduğunu,aaaaa pardon unutmuşum bir sizdiniz " MÜSLÜMAN "...

Bir tek benim demiyorum ama itikadı bozuk insanların İSLAM' da ve KUR'AN da şüphe vardır demeye getirien ithamlarına kayıtsız kalınamaz....

bursali68
Alıntı:
" SERZENİŞİNİZE " içtenlikle katılıyorum emin olun.Ayetler belki de bir yere kadar açık seçik de,ayetlerin indiği gibi yazılmadığı gerçeği zaten en başta sıkıntılı konu,yani " herekeleme ".Sonradan yapılan bir işlem,ayet sıralamaları ve numaraları-sonradan yapılan işlem.Yoksa Kur'an'ın ayetlerinde anlaşılmaz bir şey yok.Çok basitçe bir örnek durumun,vahametini görebilmek adına ve konuyu noktalayacağım ;

diyeceksin ve bende ALLAH C.C tarafından KUR'AN da açıkca kendisini tanımayan insan, cin vs gibi mahluklara verdiği ortak isme sahip (KAFİR) bir adama seslendiğin gibi sana mı hitap edicem...
..................................................

HİTAP TARZINA DİKKAT EDİYOR,OKUYOR MUSUN ???

...................................

18-03-2010, 12:13 PM
Ammar

hepsine ilk başta güzel bir uslup ile anlatmaya çabalarım bu başlıkda tartıştığımız adamlardan birine sayfalar dolusu AYETLER ile desteklediğim izahatlara raslarsınız... hiç üslubumu bozmadan onun aralarda ki alay ve dalga geçmelerine aldırmadan anlattım anlattım.... Ama adam sonunda biraz düşünmek yerine İNKAR ına devam etti halende ediyor.. Kalbi mühür yemiş tiplerden bir tanesi herhalde... Keza sizinlede RECM konusunda ilk muhattaplığımız başladı aynı uslup orada da vardı güzel güzel açıkladım sözlerimi delilleri belgeleri ile ortaya koydum... Ama o günden bugüne gram değişim yok... Kusura bakmayın artık canım....

Yukarıdaki üsluplar da bu yazdığınız üslup sınıfından mı.Recm ile ilgili diyorsunuz ne diyorsunuz bakalım yine hakaretvari bir şey var mı ;

19-03-2010, 07:10 AM
Ammar

Evet KUR’AN ı açıp RECM kelimesi arayarak ayetleri araştırırsanız yoktur buna karşı değilim.. Ama siz bunu bahane ederek İSLAM’ da RECM yoktur, Müslümanlar arasında onların RECM i uygulamasına gerek yoktur, sorumluda değillerdir diyorsunuz…. Bu bir Farz bir emre itaatsizlik sonucu da dinden çıkmaktır....

Kendi diliniz ile KABU diyorsunuz Kur'an'da RECM yoktur.Sonra da Kur'an'da Recm yoktur diyene ağzınıza geleni söyleyeceksiniz.Nasıl bir insansınız siz.Ayetlerde olmayan bir şeyi " FARZ " kabul ediyorsunuz ve hayır diyene de aklınıza eseni söylüyorsunuz.SİZ BUSUNUZ işte!!!
......................................................................................
......................................................................................

Konuyu açan kişi Sn.SOSYALIST'e hitaben yazdığın mesajın başı ;

18-03-2010, 12:47 PM
Ammar

Neyi kabul edemiyosun...Sana fikir soran yok ki....
..........................................................................................
..........................................................................................

Ammar

Be itikatı bozuk bak bakalım nasılmış Hanif olan İbrahim A.S’ ın dinine uymak….
....................................
Ammar

Ey yoldan çıkmış, sen ne demişsin bakalım hemen
Ammar

Benim dediğimi çarpık aklınız ile çarpıtarak değiştirmişsiniz…Doğrusunu bi söyleyelim önce
..................................
Ammar

Veda hutbesinin değişik versiyonları diye eklediğin kaynaklar senin itikatının ne boyutta bir bozukluğa ulaştığının belgesidir…

Kaynaklara bak CAFERİLİK-VİKİPEDİA-DİYANET......

YALANA BAK ;

VEDA HUTBESI .......................................VEDA HUTBESİ-1
Vedahutbesi | Hz.Muhammed | Kuran | Tefsir-Meal | Esmaul Husna |Anasayfa .............................................VEDA HUTBESİ-2
http://www.diyanet.gov.tr/turkish/hutbe/vedahutbesi.asp

Veda Hutbesi - VikiKaynak .........................VEDA HUTBESİ-3

http://www.caferilik.com/ehlibeyt/hzmuhammed/veda.htm.... VEDA HUTBESİ-4

Bu yukarıdaki kaynaklar farklı farklı VEDA HUTBESİ olduğunun kanıtlarıdır,hem de internet ortamındaki kanıtlarısdır.Dileyen o sitelere girip bakabilir.

İsterse CAFERİLER olsun,onlara sorsan derler ki bizim inancımız doğrudur,sana da sorsak sen de benim inancım doğrudur dersin.Aranızda ne fark kaldı o inandığını,sen inandığını söylüyor ve buna göre amel ediyorsun.Sana göre onlar onlara göre sen mi yanlışsın???

Ammar

Evet KUR’AN ı açıp RECM kelimesi arayarak ayetleri araştırırsanız yoktur buna karşı değilim.. Ama siz bunu bahane ederek İSLAM’ da RECM yoktur, Müslümanlar arasında onların RECM i uygulamasına gerek yoktur, sorumluda değillerdir diyorsunuz…. Bu bir Farz bir emre itaatsizlik sonucu da dinden çıkmaktır....
Ammar

Ey itikadı bozuk kimlik müslümanı insan, sözünde samimi isen ispat et……

Sn.Ammar,bana rivayetler ile geldiğini direkt olmasa dahi yazılarının içerisinde sıkışınca verdiğin hadislerden belli oluyor.Buhari,Müslim,A.Bin.HANBEL ile ilgili mesajıma da bakmadan önce gitte " İslamiyet'te recm var mı yok mu? " konu başlığı altındaki ÇELİŞKİLERİ bir incele.Kendi yazdıkları ile Kur'an arasındaki farklılıkları bir gör sonra kişilerin inançlarını sorgularsın.Ayrıca inançları da sorgulama sana düşmez," hüküm / yargı " makamı değilsin.Olsa olsa sen de bir kulsun işte,olup olacağı bu...

Seni hayallerinle,umutlarınla,sevaplarınla /günahlarınla başbaşa bırakıyorum.Bir de şunu unutmadan " SENİNLE MUHATAP OLAN / KAALE ALAN YOK " ,durup dururken kendi kendine gelin-güvey olup zıplıyorsun konunun içerisine " ALAKASIZ " bir yerden ve alakasız bir şekilde.Senin en büyük hatan bu.Seni bu konuda son kez uyarıyorum,bir daha yazdığın kelimeleri " SEÇEREK " kullan,ki konu içerisinde kalınsın.

Sağlıcakla kalınız.

Ammar

Kıdemli
Üye
Sen harbi anlama sıkıntısı yaşıyorsun.....
Sn.Ammar,zaten tartışmayı başlatan sizsiniz.Unutmayınız ki başka bir konu içerisindeki yazdığım bir paragrafı buraya taşımak bir nevi " İMA " dır.Çünkü konu ile hiç alakası olmayan bir şey.
yukarda bunun nedenlerini detayları ile anlattım....

1- İnsanlara İSLAM dışı telkinlerde İSLAM kaynaklı belge kullanmaya kalkarak yorum yazıyorsun Şüpheye teşvik ediyorsun... Hadis ve Sünnet inkarın, Veda Hutbesinde ki örnekler, RECM konusunda ki, Ayet destekli yorumlar en güzel örnekler

Benim bu konuya müdahil olmama sebep olan mesajın...

buraya gelinceye kadar benim müdahalem yok... Müdahil olduğum sayfa 6

anlatabildim mi....?

2- ALLAH C.C un FARZ kıldığı Emirleri, Yoktur diye RED ediyorsun... Etmekle kalsan banane diyecemde bide KUR'AN destekli RED ediyor diğer insnalara bu yönde telkinlerde bulunuyorsun...

Evetttttt hala İTİRAZ ediyorum ve siz de hala vardır diyorsunuz.
3- Kafirleri kendine dost ediniyorsun, edinsen ve iç dünyanda yaşasan eywallah da insanlarıda bu yönde telkin ediyosun....

Sn.SOSYALİST,öncelikle " SERZENİŞİNİZE " içtenlikle katılıyorum emin olun

Sağlıcakla kalınız.
Dediğim gibi bu iç dünyana ait bir davranış ve tercih olduğu müddetçe BANANE, ne zamanki tepki koyarım bu diğer insanlara örnek teşkil etmeye başladığında, telkinde bulunmaya başladığında

Ey iman edenler! Kendilerine kitap verilenlerden bir guruba uyarsanız imanınızdan sonra sizi yeniden inkârcılığa sevkederler./Ali İmran-100

Ey İnananlar! Müminleri bırakıp kafirleri dost edinmeyin. Allah'ın aleyhinize apaçık bir ferman vermesini mi istersiniz?./Nisa-144

Ey inananlar! Babalarınızı, kardeşlerinizi küfrü imana tercih ediyorlarsa dost edinmeyin. Sizden onları kim dost edinirse doğrusu kendine yazık etmiş olurlar./Tevbe-23

Ey inananlar! Benim de düşmanım, sizin de düşmanınız olanları dost edinmeyin. Onlar, size gelen gerçeği inkar etmişken, onlara sevgi gösteriyorsunuz; oysa onlar, Rabbiniz olan Allah'a inandığınızdan ötürü sizi ve Peygamberi yurdunuzdan çıkarıyorlar. Eğer sizler Benim yolumda savaşmak ve rızamı kazanmak için çıkmışsanız onlara nasıl sevgi gösterirsiniz? Ben, sizin gizlediğinizi de, açığa vurduğunuzu da bilirim. İçinizden onlara sevgi gösteren kimse, şüphesiz doğru yoldan sapmıştır./Mümtehine-1

İbrahim ve onunla birlikte olanlarda size güzel bir örnek vardır. Hani kendi kavimlerine demişlerdi ki: "Biz sizlerden ve Allah'ın dışında taptıklarınızdan gerçekten uzağız. Sizi (artık) tanımayıp-inkar ettik. Sizinle aramızda siz Allah'a bir olarak iman edinceye kadar ebedi bir düşmanlık ve bir kin baş göstermiştir." Ancak İbrahim'in babasına: "Sana bağışlanma dileyeceğim ama Allah'tan gelecek herhangi bir şeye karşı senin için gücüm yetmez." demesi hariç. "Ey Rabbimiz biz sana tevekkül ettik ve ‘içten sana yöneldik.' Dönüş sanadır." (60/4)

İbrahim'in ve Musa'nın sahifelerinde. (87/19)

Bu kadar ayette Anne- Baba yı bile red edin derken, nasıl olurda böyle örnekler vermene insanlara ALLAH C.C un izin vermediği ve hoşlanmadığı haraketleri telkin edebilirsin...

Ki mevzu bahis insan ile kendiside şahittir, çok yumuşak bir dille ÖLÜMDEN SONRA DİRİLME KONUSU hakkında SABIR ile sayfalar dolusu DELİL göstememe rağmen PEKİ madem şöyle dedin nasıl ispatlarsın elle tutulur bilgi olarak diyeceği yerde Dalga geçip Alay etti...Şimdi bu adama ben nasıl canım kardeşim seni çok iyi anlıyorum diyebilirim ki .. yukardaki ayetleri bile bile...

4- Senin ile tüm tartışmalarımızda hep insnalaın kafasına şüphe tohumları ekecek yaklaşım sergiledin, hiç dinlemedin oysa adım adım sözlerini bilgi belge, ile yanıtlamay çalıştım.. ama sen ne yaptın...
RECM ile ilgili ayet yokken sen kalkar ayeti " keçiye yediren " A.bİN HANBEL'in rivayet ettiği,
Kur'an'da olmayan " recm " konusunu hala sıvazlayıp sıvazlayıp yutturmaya çalışıyorsunuz
Evetttttt hala İTİRAZ ediyorum ve siz de hala vardır diyorsunuz.
,Buhari ve Müslim'in de kitaplarında lanse ettiği hadise mi benim inanmamı bekliyorsun.Sen bu kadar SÜNNETULLAH çısın işte
Ben diyorum ya işte yine " ULEMALIK " yapmışsın.
Kendini bilirkişi yerine koyan " şeyh bozuntularına ",çakma mizan hakimlerine karnımız tok.Git bunları " akılını kullanamayan " garibanlara anlat.
vs.vs.vs.....

Baktın konuya hakimiyet sıfır karşına konulan bilgi v belge sağlam hemen su koyveriyorsun...

Bu yukarıdakini hangi amaç ile yazıyorsun,Sn.Ammar.Nedir amacın.Adam gibi söyle de bilelim.Kişileri zan altında mı bırakmak için uğraş veriyorsun.Yazdıklarının bir çoğuna ayet gösterip altına kendi yorumunu yazınca senin yorumunu doğrumu yapar sanıyorsun
Hangi amaç ile yazdığım yukarda açık değilmi ......?

İSLAM İLE SENİN ANLAYIŞIN ARASINDA Kİ AKLİ VE YAZILI BİLGİ VE BELGE DESTEKLİ TEZATLIKLARI GÖZLER ÖNÜNE SERMEK...

Yani O ADAM a ALLAH C.C YEMİN EDERMİ konusunu açıklayan ve delillerini KUR'AN dan destekli arapça-türkçe karşılıklı veren insan daki BOZUK İTİKAT, İSLAM DIŞI yaklaşımlara dikkat çekmek ve söylediklerini yazdıklarını okurken insanların hımmm..... demesini sağalayabilmek düşünmeye teşvik etmek adına kullanılmış bir materyal dir....Yukarda da yazdım inancı beni ilgilendirmiyor kimsenin ama bunu topluma telkin boyutuna yayıp, insanları İSLAM dan uzaklaştıranlara karşı tepkim...

konuyu açıklayıcı olacağı umudu ile aşağı bir yazı metni ekliyorum daha öncede kullandığım bir yazıdır... dikkat ile okumanı öneririm...

Bu yukarıdaki kaynaklar farklı farklı VEDA HUTBESİ olduğunun kanıtlarıdır,hem de internet ortamındaki kanıtlarısdır.Dileyen o sitelere girip bakabilir.
işte bu sözün yüzünden seninle tartışıp duruyorum...

Sen kalkmışsın İSLAM dışı kaynakları DELİL gösterip.. İŞTE FARKLI DİYORSUN.....

VİKİPEDİA
CAFERİLİK
vs.vs.vs......

REFERANS verdiğin bilgi kaynaklarına DİKKAT.....!!!! Kaçtır yazıyorum...

Sn.Ammar,bana rivayetler ile geldiğini direkt olmasa dahi yazılarının içerisinde sıkışınca verdiğin hadislerden belli oluyor.Buhari,Müslim,A.Bin.HANBEL ile ilgili mesajıma da bakmadan önce gitte " İslamiyet'te recm var mı yok mu? " konu başlığı altındaki ÇELİŞKİLERİ bir incele.Kendi yazdıkları ile Kur'an arasındaki farklılıkları bir gör sonra kişilerin inançlarını sorgularsın.Ayrıca inançları da sorgulama sana düşmez," hüküm / yargı " makamı değilsin.Olsa olsa sen de bir kulsun işte,olup olacağı bu...

Öncelikle sana SAĞLAM kafalarda ki soruları dağıtacak kaynak, seninle ortak noktada buluştuğumuz tek KAYNAK dan delil getirerek yanlışını görmeni bekledim... Diğerlerine gerek yok fazla kalabalıkda etmeyelim

“Ey Peygamber hanımları, evinizde okunan ayetleri ve hikmeti hatırlayınız” (Ahzab 34)

“Biz sana kitabı ve hikmeti indirdik ve bilmediklerinide öğrettik”. (Nisa 113)

ama sen inatla buna cevap vermediğin gibi alay etmeye sulandırmaya başladın konuyu...

İnancın beni ilgilendirmez... Kaçtır söylüyorum BANANE... Ama sen bu kendince doğru ama BOZUK İTİKADI insanlara sunmaya ve onlara telkine başladığın anda kusura bakma ama BANANE diyemem...

İşte sorularını son kez cevapladım..... yetiri kadar detaylı oldu kanaatindeyim... Sen bu konuda ki gibi yanlış görüşlerini KUR'AN ve İSLAM adına mal etmeye kalkarsan karşına dikileceğim... Onun haricinde ne halin varsa gör...

DİN ORTAYA KONUR İSTEYEN ALIR İSTEYEN REDDEDER.....

Son düzenleme:
B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Sn.Ammar unuttum,sahi siz yine kelime aralarında şu söylüyorsunuz," 900 küsür mesaj yazmışım nerede ben bilirim demişim " diyor ve ispata davet ediyorsunuz,BUYRUN ;

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

BEN BİLİRİMİN İNCEDEN İŞARETİ

Konu Başlığı :
FORUM SUPERMEYDAN > YAŞAM & İNSAN > Din > Dini Sohbet Tartışma
üç cuma namazını kaçıranın sonu ne olur?

22-12-2009, 08:49 AM
Ammar

Hakkaten birşey bilmiyosun, her yerde KUR-AN ayetlerini arapça türkçe veriyosunda hiç düşüğnmeden okuyorsun..İSLAM bu kadar basitmi... Peygamber (S.A.S) niye Hicret etti MEKKELİ müşriklerin arasında onların yasalarını kabul eder namaz kılar oruç tutar, zekat verir kendi dinini yaşardı, hadi dinini yaşayamadığı için hicret etti diyelim, kendini onlardan kurtarmış, niye savaştı bedir de Uhud da Tebük de, rahat, rahat oturur etliye sütlüye karışmaz kendi dinini yaşardı.... Musa A.S niye Firavun ile mücadele etti.... İbrahim A.S niye kavmini terk etti... vs,vs,vs....
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

BEN BİLİRİMİN TÜRKÇE İZAH TARZI

22-12-2009, 11:07 AM
Ammar

Üslubum kime ve neye karşı öyle acaba...?

Estağfirullah ne haddimize tabiki benden öğrenmeyeceksin, fikirlerinde senin, düşüncelerinde senin, dikkat et ben kendi şahsıma insanları neye inanacağını söylemiyorum, DOĞRU OLANIN HANGİSİ OLDUĞUNU GÖSTERİYORUM...Alim olduğumu idda etmedim hiçbir zaman, sen bilmiyosun deme hakkım var, çünkü ben biliyorum, ve bildiğim doğruyu en az senin kadar benimde söylemeye hakkım var... Yaradan C.C sizinde bizimde tüm insanların da hakkında zaten karar mercidir...
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

BEN BİLİRİM ÜSLUBUNUN SAVUNMASI

22-12-2009, 11:26 AM
Ammar

Peki Üslubuma söylediğiniz sözlere bir açıklık getireyim hemen... Şu ayetler sebebini açıklar umarım...

İbrahim'de ve onun beraberinde olanlarda sizin için gerçekten güzel bir örnek vardı. Hani onlar, kavimlerine demişlerdi ki: Biz, sizden ve Allah' ı bırakıp taptığınız başka şeylerden uzağız. Sizi inkar ediyoruz. Yalnız Allah'a inanıncaya kadar bizimle sizin aranızda ebedi düşmanlık ve öfke belirmiştir. Yalnız İbrahim'in babasına; andolsun ki, senin için mağfiret dileyeceğim. Ama Allah'tan sana gelecek herhangi birşeyi def'etmeye gücüm yetmez, demesi müstesna. Ey Rabbimiz; Sana tevekkül ettik ve Sana yöneldik. Dönüş de ancak Sana'dır (60/4)

Kavmi onunla çekişip-tartışmaya girdi. Dedi ki: "O beni doğru yola erdirmişken siz benimle Allah konusunda çekişip-tartışmaya mı girişiyorsunuz? Sizin O'na şirk koştuklarınızdan ben korkmuyorum ancak Allah'ın benim hakkımda bir şey dilemesi başka. Rabbim ilim bakımından herşeyi kuşatmıştır. Yine de öğüt alıp-düşünmeyecek misiniz?" (Enam Suresi, 80)

"Hem siz Onun haklarında hiçbir delil indirmediği şeyleri Allah'a ortak koşmaktan korkmazken ben nasıl sizin şirk koştuklarınızdan korkarım? Şu halde ‘güvenlik içinde olmak bakımından' iki taraftan hangisi daha hak sahibidir? Eğer bilebilirseniz." (6/74-81)
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

YORUMSUZ.............

Üst Alt