Allah Yemin Eder Mi ?

Cehennemin dibine kadar yolun var....
:freakedout: Komedi devam ediyor..
Kusura bakma ama benim oralarda işim olamaz..


[193] Fitne tamamen yok edilinceye ve din (kulluk) de yalnız Allah için oluncaya kadar onlarla savaşın. Şayet vazgeçerlerse zalimlerden başkasına düşmanlık ve saldırı yoktur.
Bak gördün mü.
Demiştim; savaşmak için bahaneleriniz çok.


"İnsanlarla, 'Allah'tan başka ilâh yoktur' demelerine kadar savaşmakla emrolundum" (Buhârî, "îmân", 18, Ebû Davud, "Cihâd", 104)
Hala savaş diyor.
Kardeşim başka işin yok mu senin.
Bilimin üstün kılındığı değil...!! ALLAH C.C un üsütn kılındığı bir dünya umudu ile...
Kabul edemem.
Ben bilimin üstünlüğünden ve çağdaş bir dünyadan yanayım..
 
Neyi kabul edemiyosun...Sana fikir soran yok ki....FATIR SURESI

13)............ Güneşi ve ayı buyruğu altına almıştır. Her biri belirli bir sürenin sonuna kadar hareket eder. İşte Rabb'iniz bu Allah'dır. Egemenlik O'nun tekelindedir. O'nu bir yana bırakarak taptığınız düzmece ilahlar bir çekirdek kabuğunun bile sahibi değildirler

15) Ey insanlar, siz Allah'a muhtaçsınız; oysa Allah hiç kimseye muhtaç değildir ve övgüye lâyıktır

16) Eğer dilerse sizi yok eder ve yerinize başka bir canlı türü getirir.

17) Bunu yapmak, Allah için zor değildir.YASİN SURESİ...

043] Dilesek; onları suda boğardık da ne kurtaran bulunurdu, ne de kurtulabilirlerdi.

082] Bir şeyi murad ettiği zaman, O'nun emri sadece ona; ol, demektir. O da oluverir.

083] Her şeyin hükümranlığı elinde olanı, tesbih ederiz. Ve siz, O'na döndürüleceksiniz
 
B

bursali68

Ziyaretci
Bu sözünüzü ispat edin.. Nerede demişim...?
çok iyi okuması gereken ben değil sizsiniz... Sizinle yazışmalarımızda size karşı uslubum en başından beri böyle değildi...? Uyardım ama siz
veda hutbesini çarpıtmaya kalkıştınız,
RECM yoktur diye ısrar ve inkar ettiniz,
bu başlıkda da KUR'AN hakkında bir takım şaibeler var dediniz..

Napıcaktım kırmızıgül mü atıcaktım kucaklarınıza...

RESULULAH S.A.S ve diper tüm RESULLER A.S bakın bakalım inkarda ısrar edenlere karşı nasıl davranmış....?


Aksine tepki gösterdiğim insan modellerine dikkatle analiz edin...!!!!

inkarda ısrarcı, anlamaya, dinlemeye kesinkes karşı, ve kesinlikle inanmadıkları bir dine laf atıp, insanların kafalarında şüpheler, yanlışlıklar oluşmasına sebep olan tipler...

bu bağlamda

TARİKATÇISI
TASAVVUFCUSU
CAHİLİ
KAFİRİ
MÜNAFIK' ı

hepsine ilk başta güzel bir uslup ile anlatmaya çabalarım bu başlıkda tartıştığımız adamlardan birine sayfalar dolusu AYETLER ile desteklediğim izahatlara raslarsınız... hiç üslubumu bozmadan onun aralarda ki alay ve dalga geçmelerine aldırmadan anlattım anlattım.... Ama adam sonunda biraz düşünmek yerine İNKAR ına devam etti halende ediyor.. Kalbi mühür yemiş tiplerden bir tanesi herhalde... Keza sizinlede RECM konusunda ilk muhattaplığımız başladı aynı uslup orada da vardı güzel güzel açıkladım sözlerimi delilleri belgeleri ile ortaya koydum... Ama o günden bugüne gram değişim yok... Kusura bakmayın artık canım....

Ben hazmedemiyorum insanın yaratıcısına inkarını, iftirasını, ben hazmedemiyorum, sonsuz kerem sahibi, hayatının her anında nimetlerini kullarının hizmetine sunan YÜCE RABBİNE İSYAN-KÜFÜR ve HAKARETİ.. Oysa aynı insan, kendisi gibi bir insan tarafında küçücük bir iyilik görse hürmette ne yapacağını şaşırıyor, eline ayağına yapışıyor...bilmiyor ki o nimetinde kaynağı ALLAH C.C...Ben hazmedemiyorum beyfendi, böylesi nakörlüğü, ben hazmedemiyorum göz göre göre ŞEYTANA köle olup, onun peşine düşüp onu sevindiren insanı, Tüm insanlar RABBİNE C.C teslim olmalı değilmi..? ŞEYTAN apaçık düşman değilmi, onunla beraber cehenneme gitmeye göz göre göre telkin edeni ben hazmedemiyorum.... Çünkü ben RABBİMİ C.C çok seviyorum...
Senin ne deiğin, diyeeğin benim umurumdamı sanıyorsun, taki bu başlıkda ki gibi bir mesajın olmadığı sürece zaten müdahil dahi olmam...!! ne biliyosan nasıl biliyosan öyle yap...!!

Yanlışların insanları etkilemediği sürece de seninle işim olmaz zaten....!!!!!


Kur'an'da olmayan " recm " konusunu hala sıvazlayıp sıvazlayıp yutturmaya çalışıyorsunuz Sn.Ammar.Kendinize geliniz.Açık bir ifade yoktur " recm " ile ilgili.Siz zorla Kur'an'ın emridir diyensiniz.Size ben de bir sürü " rivayet /hadis..." yapıştırdım geçmiş konularda.Hala ısrarla neyi savunuyorsunuz : Olamayan bir şeyi.Savunmaya devam edin,edin de kimseye şunu deme hakkına sahip olmadığınızı da bilin ;


"RECM yoktur diye ısrar ve inkar ettiniz,"......

Evetttttt hala İTİRAZ ediyorum ve siz de hala vardır diyorsunuz.Konu bu kadar basit.Bu nedemektir siz öyle ben böyle inanıyorum demektir ve de ikimizin de kendimize göre verileri var,sadece kendinizdekini veri /ispat " kabul eder başka veri ve ispatlara gözünüzü kapatırsanız olacağı budur.

" veda hutbesini çarpıtmaya kalkıştınız,"

Ben ,3 versiyon VEDA Hutbesini buraya yapıştırınca sesin mi çıktı arkadaş....!!! Şimdi kayduruk kuyduruk edip çarpıtmaya kalkışma!!! O veda hutbelerini kaleme alan ben değilim.O veda hutbelerinde ;

-Tek miras Kur'an
-İki miras Kur'an ve Eshab
-İki miras Kur'an ve sünnet.

Hangisi sorusunun cevabını siz düşünün ben ilkini kabul ediyorum,siz de diğerlerini.Bu da benim UMURUMDA değil.Herkes kendi hesabını kendi verecek.Kim çarpıtıyormuş siz de göreceksiniz ben de !!!

" Napıcaktım kırmızıgül mü atıcaktım kucaklarınıza..."

Kalsın sizin kırmızıgülünüze ihtiyacım yok çok şükür.Talep eden birine atarsınız onları !!!


" RESULULAH S.A.S ve diper tüm RESULLER A.S bakın bakalım inkarda ısrar edenlere karşı nasıl davranmış....?"

Sen de dön de bir Kur'an'a bak bakalım sn.bilgili ;

" Ey Peygamber İbrahim dinine uy " ," Ey Peygamber Hanif olan İbrahim dinine uy ",der Allah,Sen daha bunu çözememişsin ne diye tartışıyorum ki seninle...Hz.İbrahim'in ne " tarikatı,ne mezhebi,ne şahıs sünneti (kendinden önceki peygamberlere ait ) vardı.Tek ve sadece SÜNNETULLAH'ı vardı ve ona uydu.

Aç gözünü de iyi oku işte aramızdaki farklılıkların başlangıcı....Anlayana.

" inkarda ısrarcı, anlamaya, dinlemeye kesinkes karşı, ve kesinlikle inanmadıkları bir dine laf atıp, insanların kafalarında şüpheler, yanlışlıklar oluşmasına sebep olan tipler..."

Amiyane tabirle " sana ne kardeşim " .Herkesin kendine göre bir düşüncesi var.Senin nitelemelerinle ve konuşma tarzına göre mi insanlar inancını değiştirecek.Elma ile armutları birbirinden ayır lütfen !!!

" Keza sizinlede RECM konusunda ilk muhattaplığımız başladı aynı uslup orada da vardı güzel güzel açıkladım sözlerimi delilleri belgeleri ile ortaya koydum... "

Girmişsiniz bir kuyuya debelenip duruyorsunuz,Sn.Ammar o İSPAT VE DELİLLER SİZİN,BEN DE BENİMKİLERİ KOYDUM ortaya.Bu kadar basit.Size göre var,bana göre yok!!!


" Ben hazmedemiyorum insanın yaratıcısına inkarını, iftirasını, ben hazmedemiyorum, sonsuz kerem sahibi, hayatının her anında nimetlerini kullarının hizmetine sunan YÜCE RABBİNE İSYAN-KÜFÜR ve HAKARETİ.. "

Hazmedip hazmedememeniz beni hiç ama hiç ilgilendirmez,ama şu ilgilendirir ;şu yukarı paragraftakini söyleyen adam kalkar da o Yüce Yaratıcının yarattığına hakeretvari veya iğneleyici veya niteletici yazar ve konuşursa işte orada o kişiye de DUR ÇEKMEK boynumuzun borcudur,buna hak sahibi değilsiniz.

" ŞEYTAN apaçık düşman değilmi,..."

Tam tersi görünmeyen bir düşman.Şeytanı şeytan yapan özelliklerden en mühimi zaten kendini HİSSETTİRMEMESİDİR !!! Bu yüzden açık değil gizli,göremediğimiz,hissedemediğimiz ki Hz.ADEM de aynı hataya düşmüştür bir düşmandır.

Daha bunlar da bile anlaşamazken siz benimle anlaşabileceğinizi ve aynı KULVARDA olabileceğimizi nasıl düşünebilirsiniz ki!!!Ve umduğunuzu da göremeyince " iftiraya ve zanna " bile girebiliyorsunuz.

Allah sizi ıslah etsin ne diyeyim,anlamayana zorla bir şey anlatmak olmaz,emeğe yazıktır.

Sağlıcakla kalınız.
 
ALLAH C.C un Meleklerin, İnsanların ve Lanet edebilecek her varlığın Laneti KAFİRLERİN üzerine olsun, ALLAH C.C ‘ un Rahmetinden uzak olsunlar, Ebedi Cehennem azabı onları bekliyor…

@bursalı 68

Şimdi önce onca yazdıkların arasında beni ençok kızdıran konuyu en başa alarak başlıyayım…..
Nerden tutsam elimde kalıyosun…

İbrahimin A.S TEVHİD inancını “T” sini bilmezsin geçmiş işkembeden sallarsın….


Be itikatı bozuk bak bakalım nasılmış Hanif olan İbrahim A.S’ ın dinine uymak….

Ey Rabbimiz! Onlara, içlerinden senin âyetlerini kendilerine okuyacak, onlara kitap ve hikmeti öğretecek, onları temizleyecek bir peygamber gönder. Çünkü üstün gelen, her şeyi yerli yerince yapan yalnız sensin. (2/129)

Rabbi ona: "Teslim ol" dediğinde (O:) "Alemlerin Rabbine teslim oldum" demişti. (2/131)

Deyin ki: "Biz Allah'a; bize indirilene İbrahim İsmail İshak Yakub ve torunlarına indirilene Musa ve İsa'ya verilen ile peygamberlere Rabbinden verilene iman ettik. Onlardan hiçbirini diğerinden ayırdetmeyiz ve biz O'na teslim olmuşlarız." (2/136)

"Ki beni yaratan ve bana hidayet veren O'dur;" (26/78)
"Bana yediren ve içiren O'dur;" (26/79)
"Hastalandığım zaman bana şifa veren O'dur;" (26/80)
"Beni öldürecek sonra diriltecek olan da O'dur" (26/81)
"Din (ceza) günü hatalarımı bağışlayacağını umduğum da O'dur;" (26/82)
"Rabbim bana hüküm (ve hikmet) bağışla ve beni salih olanlara kat;" (26/83)
"Sonra gelecekler arasında bana bir doğruluk dili (lisan-ı sıdk) ver." (26/84)
"Beni nimetlerle-donatılmış cennetin mirasçılarından kıl" (26/85)
"Babamı da bağışla çünkü o şaşırıp sapanlardandır." (26/86)
"Ve beni (insanların) diriltilecekleri gün küçük düşürme" (26/87)
"‘Malın da çocukların da bir yarar sağlayamadığı günde." (26/88)
"Ancak Allah'a selim bir kalp ile gelenler başka." (26/89)


İşte İbrahim A.S ın TEVHİD dini bu….!!!!!

Ey yoldan çıkmış, sen ne demişsin bakalım hemen

Dakika 1, Gol 1 daha inandığını idda ettiği tam teslim olduğunu idda eden adamın sözlerine bakalım…


İBRAHİM A.S ve TEVHİD

Rabbi ona: "Teslim ol" dediğinde (O:) "Alemlerin Rabbine teslim oldum" demişti. (2/131)

Bursalı ve TEVHİD

Sn.SOSYALİST,öncelikle " SERZENİŞİNİZE " içtenlikle katılıyorum emin olun.Ayetler belki de bir yere kadar açık seçik de,ayetlerin indiği gibi yazılmadığı gerçeği zaten en başta sıkıntılı konu,yani " herekeleme ".Sonradan yapılan bir işlem,ayet sıralamaları ve numaraları-sonradan yapılan işlem.Yoksa Kur'an'ın ayetlerinde anlaşılmaz bir şey yok.Çok basitçe bir örnek durumun,vahametini görebilmek adına ve konuyu noktalayacağım ;


Bak sen TEVHİD den bahsedene daha İslamın şartlarından olan

Yüzlerinizi doğuya ve batıya çevirmeniz iyilik değildir. Ama iyilik, Allah'a, ahiret gününe, meleklere, Kitaba ve peygamberlere iman eden; mala olan sevgisine rağmen, onu yakınlara, yetimlere, yoksullara, yolda kalmışa, isteyip-dilenene ve kölelere (özgürlükleri için) veren; namazı dosdoğru kılan, zekatı veren ve ahidleştiklerinde ahidlerine vefa gösterenler ile zorda, hastalıkta ve savaşın kızıştığı zamanlarda sabredenler(in tutum ve davranışlarıdır). İşte bunlar, doğru olanlardır ve müttaki olanlar da bunlardır. (2/177), Allah'a, ahiret gününe, meleklere, Kitaba ve peygamberlere iman eden;

Kitapdan şüphe ediyor….. YUH ARTIK……derim senin gibilere…


Dakika 2 Gol 2

İbrahim A.S ve TEVHİD

Ey Rabbimiz! Onlara, içlerinden senin âyetlerini kendilerine okuyacak, onlara kitap ve hikmeti öğretecek, onları temizleyecek bir peygamber gönder. Çünkü üstün gelen, her şeyi yerli yerince yapan yalnız sensin. (2/129)

Bursalı ve TEVHİD….

Sn.Ammar.Kendinize geliniz.Açık bir ifade yoktur " recm " ile ilgili.Siz zorla Kur'an'ın emridir diyensiniz.Size ben de bir sürü " rivayet /hadis..." yapıştırdım geçmiş konularda.Hala ısrarla neyi savunuyorsunuz : Olamayan bir şeyi.Savunmaya devam edin,edin de kimseye şunu deme hakkına sahip olmadığınızı da bilin ;

Recmi rivayet eden sahabeler;

1- Ebu Hureyre (r.a) “Buhari: 14.c / 6684.s”
2- Ömer İbnu’l Hattab (r.a) “Buhari : 15.c / 7107.s”
3- Abdullah ibn Ömer (r.a) “Buhari : 14.c / 6670.s”
4- Ubadetu-bnu Samid (r.a) “Muslim : 5.c / 1690.n”
5- Bera İbn Azib (r.a) “E. Davud : 5.c / 4447.n ”
6- Semure (r.a) “Tirmizi : 3.c / 1463.n”
7-Nu’man B. Beşir (r.a) “E. Davud : 5.c / 4459.n”
8-İmran bin Husayn (r.a) “E. D. : 5.c / 4440.n”
9-Abdullah ibn Mes’ud (r.a) “E.D. : 5.c / 4352.n”
10-Aişe (r.a) “E.D. : 5.c / 4353.n”
11-İbn Abbas (r.a) “E.D. : 5.c / 4399.n”
12-Vail (r.a) “E.D. : 5.c / 4379.n”
13-Ebu Zeyban (r.a) “E.D. : 5.c / 4402.n”
14-Semmak (r.a) “E.D. : 5.c / 4423.n”
15-Ebu Said (r.a) “E.D. : 5.c / 4431.n”
16-Bureyde (r.a) “E.D. : 5.c / 4431.n”
17-Halin bin Leclac (r.a.) “E.D. : 5.c / 4435.n”
18-Cabir (r.a) “E.D. : 5.c / 4438.n”
19-Abdullah bin Bureyde (r.a) “E.D. : 5.c / 4442.n”
20-İbn Ebu Bekre (r.a) “E.D. : 5.c / 4443.n”


Ubedet ubnu Samid (R.A.) şöyle dedi. Râsulullah (s.a.v)şöyle buyurdu:

Benden alınız benden alınız.Muhakkak ki Allah zina yapan kadınlar için bir yol tayin etmiştir. Evlenmemiş olan evlenmiş olanla zina ederse bunların her birine yüz değnek ve bir sene sürgün cezası vardır. Evli veya dul olan. Evli veya dul olanla zina ederse bunların her birine de yüz değnek ve recm cezası vardır.
(Muslim : 5.c / 1690.N, Ahmed : Musned)

Abdullah İbn Ömer şöyle haber verdi: Râsulullah’a zina etmiş bir Yahudi erkeği ile bir Yahudi kadını getirildi.
Bunun üzerine Râsulullah (s.a.v) Yahudilerin yanına kadar gidip: "Sizler zina edenlerin üzerine Tevrat’ta ne cezası buluyorsunuz?" diye sordu.
Onlar: "Biz zina eden erkek ile kadının yüzlerini karartır, onları bir hayvan üzerine yükler, yüzleri biri birinin aksine gelecek suretde oturtup ve böylece onları dolaştırıp teşhir ederiz dediler.
"Râsulullah(s.a.v): "Eğer doğru söyleyenler iseniz Tevrat’ı getirin." buyurdu.
Onlar Tevrat’ı getirdiler ve onu okumaya başladılar. Nihayet “recm” ayeti üzerine koydu da iki eli arasını ve arkasını okudu.
O sırada Râsulullah (S.A.V.) ile beraber bulunan Abdullah ibn Selam Peygamber’e: "Ona emret de elini kaldırsın." dedi. Genç elini kaldırdı. Birde baktılar ki “recm” ayeti elinin altındadır.
Râsulullah zina eden erkek ve dişi yahudilerin “recm” edilmelerini emretti. Onlar da “recm” olundular.
(Buhari :14.c. / 6670 s., Muslim : 5.c. / 1699.n.)

Berâ' bin Âzib (Radıyallâhü anh)'den Şöyle demiştir:
Peygamber (Sallallahü Aleyhi ve Sellem), yüzü kömür ile karartılmış ve değnekle dövülmüş bir yahûdî erkeğin yanından geçti. Sonra yahûdîleri çağırtıp onlara) :
«Siz kitabınız (Tevrat) da zina edenin cezasını böyle (mi) buluyorsunuz?» buyurdu.
Yahudiler:
Evet, diye cevab verdiler.
Bunun üzerine Resûl-i Ekrem (Aleyhi's-salâtü ve's-selâm) onların âlimlerinden (Abdullah bin Surya isimli) bir adamı çağırtıp (ona) :
«Musa'ya Tevrat indiren Allah'a yemin ettirerek sana soruyorum. Siz (Tevrat'ta) zina edenin cezasını böyle mi buluyorsunuz?» buyurdu. Adam:
Eğer bana böyle yemin ettirmen olmasaydı ben (gerçeği) sana bildirmezdim, biz kitabımız (Tevrat) da, zina edenin cezâsmı recmet-mek olarak buluyoruz. Lâkin eşrafımız arasmda recim cezası çoğaldı. Bunun üzerine artık eşraftan olan kimseyi (zina suçuyla) yakaladığımız zaman onu bırakıyorduk ve zayıf kimseyi (zina suçundan) yakaladığımız zaman onun hakkında recim cezâsmı uyguluyorduk. Sonra biz Gelin eşraftan olana ve olmayana tatbik edeceğimiz bir ceza şekli üzerinde ittifak edelim, dedik. Sonra recim cezası yerine yüzü kömürle karartma ve değnekle dövme cezası üzerine ittifak ettik, dedi. Bundan sonra Peygamber (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) :

«Allahım, Yahudiler senin emrini Öldürdükleri (uygulamadıkları) zamanda, senin emrini ilk ihya eden (uygulayan) benim,» buyurdu ve zâni yahûdînin recmedilmesine hükmetti de bu hüküm infaz edildi.


İbnu Abbâs (r.ah) anlatıyor:

"Hz. Ömer (r.a.)'i hutbe verirken dinledim. Şöyle demişti:
"Allah Teâla hazretleri Muhammed (s.a.v.)'i hak (din ile) gönderdi ve O'na Kitab'ı indirdi. Bu indirilenler arasında recm âyeti de vardı! Biz bu âyeti okuduk ve ezberledik. Ayrıca, Rasûlullah (s.a.v.) zinâ yapana recm cezasını tatbik etti, ondan sonra da biz tatbik ettik. Ben şu endişeyi taşıyorum: Aradan uzun zaman geçince, bazıları çıkıp: "Biz Kitabullah'da recm cezasını görmüyoruz (deyip inkâra sapabilecek ve) Allah'ın kitabında indirdiği bir farzı terkederek dalâlete düşebilecektir.
Bilesiniz, recm, kadın ve erkekten muhsan olanların zinâları, -delil veya hamilelik veya itiraf yoluyla- subût bulduğu takdirde, onlara tatbik edilmesi gereken Kitabullah'da mevcut bir haktır. Allah'a kasemle söylüyorum, eğer insanlar: "Ömer Allah Teâla' nın kitabına ilâvede bulundu" demeyecek olsalar, recm âyetini (Kitabullah'a) yazardım."
( Buhârî, Hudud 31, 30, Mezâlim 19, Menâkibu'l-Ensar 46, Megâzi 21, İ'tisâm 16; Muslim, Hudud 15, (1691); Muvatta, Hudud 8, 10, (, 823, 824); Tirmizî, Hudud 7, (1431); Ebu Dâvud, Hudud 23, (4418)«Peygamber size ne verdiyse onu alın, size neyi yasak ettiyse ondan da sakının.» (Hasr: 7)

«Kendi nevasından söylemez o. O, kendisine (Allahtan) lika edilegelen bir vahiyden başkası değildir.» (Necm: 3-4)Benim dediğimi çarpık aklınız ile çarpıtarak değiştirmişsiniz…Doğrusunu bi söyleyelim önce

Evet KUR’AN ı açıp RECM kelimesi arayarak ayetleri araştırırsanız yoktur buna karşı değilim.. Ama siz bunu bahane ederek İSLAM’ da RECM yoktur, Müslümanlar arasında onların RECM i uygulamasına gerek yoktur, sorumluda değillerdir diyorsunuz…. Bu bir Farz bir emre itaatsizlik sonucu da dinden çıkmaktır....


Dakka 3 Gol 3

Deyin ki: "Biz Allah'a; bize indirilene İbrahim İsmail İshak Yakub ve torunlarına indirilene Musa ve İsa'ya verilen ile peygamberlere Rabbinden verilene iman ettik. Onlardan hiçbirini diğerinden ayırdetmeyiz ve biz O'na teslim olmuşlarız." (2/136)


Veda hutbesinin değişik versiyonları diye eklediğin kaynaklar senin itikatının ne boyutta bir bozukluğa ulaştığının belgesidir…

http://www.diyanet.gov.tr/turkish/hutbe/vedahutbesi.asp

Veda Hutbesi - VikiKaynak

Kaynak:
http://www.caferilik.com/ehlibeyt/hzmuhammed/veda.htm

buda konunun geçtiği başlık
http://www.supermeydan.net/forum/forum540/thread39435-19.html

Kaynaklara bak CAFERİLİK-VİKİPEDİA-DİYANET......
Dakika 4 Gol 4

İBRAHİM A.S ve TEVHİD

İbrahim ve onunla birlikte olanlarda size güzel bir örnek vardır. Hani kendi kavimlerine demişlerdi ki: "Biz sizlerden ve Allah'ın dışında taptıklarınızdan gerçekten uzağız. Sizi (artık) tanımayıp-inkar ettik. Sizinle aramızda siz Allah'a bir olarak iman edinceye kadar ebedi bir düşmanlık ve bir kin baş göstermiştir." Ancak İbrahim'in babasına: "Sana bağışlanma dileyeceğim ama Allah'tan gelecek herhangi bir şeye karşı senin için gücüm yetmez." demesi hariç. "Ey Rabbimiz biz sana tevekkül ettik ve ‘içten sana yöneldik.' Dönüş sanadır." (60/4)

Bursalı ve TEVHİD

Sn.SOSYALİST,öncelikle " SERZENİŞİNİZE " içtenlikle katılıyorum emin olun.


Özetliyelim;

Söze ne hacet bırakmış ki ellerinle yazdıkların…Senin durumun aynen şuna benziyor….

[49/14] Bedevîler "İnandık" dediler. De ki: Siz iman etmediniz, ama "Boyun eğdik" deyin. Henüz iman kalplerinize yerleşmedi. Eğer Allah'a ve elçisine itaat ederseniz, Allah işlerinizden hiçbir şeyi eksiltmez. Çünkü Allah çok bağışlayan, çok esirgeyendir.

Ey itikadı bozuk kimlik müslümanı insan, sözünde samimi isen ispat et……

Müminler, müminleri bırakıp da kâfirleri dost edinmesin. Kim bunu yaparsa, artık onun Allah nezdinde hiçbir değeri yoktur. Ancak kâfirlerden gelebilecek bir tehlikeden sakınmanız başkadır. Allah, kendisine karşı (gelmekten) sizi sakındırıyor. Dönüş yalnız Allah'adır. (3/28)

Sizin gibilere tek söyleyeceğim söz ALLAH C.C ISLAH ETSİN olur….

(Ayetlerimizi) inkâr etmiş ve kâfir olarak ölmüşlere gelince, işte Allah'ın, meleklerin ve tüm insanların lâneti onların üzerinedir. (2/161)

Onlar ebediyen lânet içinde kalırlar. Artık ne azapları hafifletilir ne de onların yüzlerine bakılır. (2/162)
 
Son düzenleme:
B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Sn.Ammar,hala aynı şeyleri buraya yapıştırıp insanlara yutturmaya çalışıyorsun.Hala " Recm " ile ilgili Kur'an'ın emridir diyorsun.Kur'an'ı bırakıp,kul sözüne hadise gidersen her istediğine var veya yok dersin.Üzgünüm ama ,size zor gelecek ama ,Kur'an'da yok.

İşte yine başlamışsın " KİBİR " muhabbetine.TEVHİDİ en iyi bilen hazret...!!! Sen busun işte sıkışınca ben bilirimi sıralamaya başlıyorsun.Kuzum senin başka işin yok mu?

Yatıp kalkıp TEVHİD,yatıp kalkıp RECM...İşimiz var doğrusu seninle.Kendine çeki düzen vermeni salık veririm Ey hazret.O tarikatçılardan,şehy bozuntularından farkın kalmıyor bu tarz davranışla,sonra demedi deme.

Buraya " AYET " leri yapıştırınca galiba iyi müslüman,hanif müslüman falan olduğunu sanıp ona buna,önüne gelene hır - gür ile bir şeyleri isbat ettiğini sanıyorsun.Senin " kendine göre " kabul ettiğin isbat / delilleri başkası kabul etmeyince de " ALINGANLIK " gösteriyorsun.Daha önce de dedim " Alınganlık bir hastalıktır ".

" RECM ve VEDA HUTBESİ " geçmiş gitmiş,aklın başına yeni gelmiş anlaşılan.Tren gitti Sn.Ammar ne treni bekliyorsun hala daha...

Kafan hakikaten basmıyormuş senin,ben de zekidir deyip sana bir şeyler anlatmaya,en azından kendimizi anlatmaya çalışıyoruz,ne işimize yahu ne işimize.Bırak oyalansın dursun,sizin gibiler sayesinde " İslam Dini " ne hallere düşüyor farkında bile değilsiniz.Tabi sana göre İslam sana gönderilmiş,herşeyi biliyorsun ya o manada...!!!

Hadi arkadaşım " benim çöplüğümde " senin gibisine yer yok.Tevhidden bahsedip " Kul Sözünü " kaale alanla hiç işim olmaz.

" (Muslim : 5.c / 1690.N, Ahmed : Musned) "

Şuraya bak zaten,RECM var diyenler,bir çok konuylada dine dinamit yerleştirenler bunlar.Eeee ne bekliyordum ki ;

" BOZACININ ŞAHİDİ ŞIRACI "

Sağlıcakla kal .
 
Bana niye zor gelsin ki...;

Asıl Kıyamet günü inkar ettiğin bu FARZ nedeni ile sana vereceğin hesap çok zor gelecek.....

Sana 1000 defa söyledim 1001 olsun masal gibi gelir hem kendini avutursun...

MÜMİN' in fıtratında yoktur KİBİR kavramı.. KİBİR kimde olur onuda bilirsin ŞEYTAN desem ipucu versem, dekoder şifreyi çözer herhalde...

Yazdıklarımızdan sonra ayan beyan ortada kimin HAKKA kimin BATILA davet ettiği...

Yatıp kalkıp TEVHİD ile uğraşacam tabi...

...... yakıtı, insan ve taş olan cehennem ateşinden sakının. Çünkü o ateş kâfirler için hazırlanmıştır. (2/24)

Kâfirler için hazırlanmış bulunan ateşten sakının! (3/131)

[6/15] De ki: Ben, Rabbim'e isyan edersem gerçekten büyük bir günün (kıyametin) azabından korkarım.

Ayet yapıştırmak olarak gören sensin.... Daha iyi müslüman olduğumu hiçbir zaman idda etmedim iftira atıp durma.. varsa ben en iyi müslümanım ben en iyi anlarım dediğim bir yazım varsa yapıştır 900 küsür mesajım arasında... ayet yapıştırma mevzusuna gelince...

Bu (Kur'an), bütün insanlığa bir açıklamadır; takvâ sahipleri için de bir hidayet ve bir öğüttür. (3/138)

[6/51] Rablerinin huzurunda toplanacaklarından korkanları onunla (Kur'an ile) uyar. Onlar için Rablerinden başka ne bir dost, ne de bir aracı vardır; belki sakınırlar." RECM ve VEDA HUTBESİ " geçmiş gitmiş,aklın başına yeni gelmiş anlaşılan.Tren gitti Sn.Ammar ne treni bekliyorsun hala daha...

Senin için geçip gidebilir, ama MÜMİN kıyamete kadar hiç unutmaz İSLAM ile ilgili hükümleri...

1400 sene geçmiş aradan, geçmiş gitmiş değilmi sana göre...?

Ne kadar vahim sözler bunlar bu kelimelerin ihtiva ettiği anlamları iyi düşün..forumda ki bir konudan bahsetsek eywallah ama RECM den bahsediyoruz, FARZ olan bir emirden....!!!!!

" (Muslim : 5.c / 1690.N, Ahmed : Musned) "
" BOZACININ ŞAHİDİ ŞIRACI "

ben maç bitti sanıyodum artık 4-0 biter derken bakınız bursalı oyuncular 5. golüde yediler...

Dakka 90+5 gol 5

hadis inkarı... oysa ALLAH C.C Kitabında SÜNNETİN HAK olduğu hakkında ne diyor hep beraber bakalım...


“Ey Peygamber hanımları, evinizde okunan ayetleri ve hikmeti hatırlayınız” (Ahzab 34)

“Biz sana kitabı ve hikmeti indirdik ve bilmediklerinide öğrettik”. (Nisa 113)

“Ey Peygamber (s.a.v.) acele etmek için dilini hareket ettirme, onun (Kur’an) toplanması ve okunması bize aittir”. Biz sana onu okuduğumuz zaman onun kıraatına tabi ol, ondan sonra onun açıklanması yine bize aittir” (Kıyamet 17 - 19)

“Biz sana, insanlar arasında Allah’ın gösterdiği şekilde hükmedesin diye Kitabı indirdik” (Nisa 105).

“Eğer bir şeyde çekişirseniz, onu Allah’a ve Rasulu’ne havale ediniz” (Nisa 59)


Ey Rasulum, deki; “Ben de sizin gibi bir beşerim, ancak bana vahyolunuyor” (Kehf 110).


bu hikmet ne olaki... Bu hikmette elbet var bir hikmet....

Rasulullah (s.a.v.): “Size Allah (c.c.)’ın kitabı ve onun elçisinin sünneti olmak üzere iki şey bıraktım. Onlara sarıldığınız müddetçe ebediyyen sapıklığa düşmeyeceksiniz" (el-Hakim, Mustedrek; Malik, Muvatta)

“Haberiniz olsun, bana Kur’an ve onunla birlikte misli verildi” ( Ebu Davud, Sünen, no 4604)

Evzai (öl.187) Hasan b. Atiyye’den şöyle dediğini nakleder “Vahy, Rasulullah’a (s.a.v.) inerdi. Onu tefsir eden sünneti de ona Cebrail getirirdi” (Darimi)RESULE S.A.S itaat FARZ dır...

"Âllah'a itaat edin, Rasûle itaat edin ve kötülüklerden sakının" (Mâide: 92).
"Kim Rasûle itaat ederse, Allah'a itaat etmiş olur" (Nisâ': 80).
"Peygamber size ne verdiyse onu alın ve size neyi yasakladıysa ondan da sakının. Allah'tan korkun. Çünkü Allah'ın azabı çetindir" (Haşr: 7).

"De ki: Eğer Allah’ı seviyorsanız bana uyun ki Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Allah çok bağışlayıcı ve esirgeyicidir." (Âlu İmrân: 31).

"Hayır, Rabbine yemin olsun ki, onlar aralarında çıkan anlaşmazlıklarda seni hakem yapıp, sonra da senin verdiğin hükme karşı içlerinde bir burukluk duymadan tam anlamıyla teslim olmadıkça iman etmiş olmazlar." (Nisâ: 65).


bursalı battıkça batıyosun, çırpınma, çırpınma...!!!!!

ALLAH C.C ISLAH EYLESİN......
 
Son düzenleme:
Üst Alt