Allah Var

Ammar

Kıdemli
Üye
Bazen cımbızla alınmış cehennem ayetleri koyuyorsunuz inanmayanların karşısına.

şimdi Apollonius otla çöpü bir birine karıştırmayalım lütfen....

1- dikkat et benim karşısına cehennem ayetleri koyduğum tüm insanlar, bir müddet konuşup, artık inkarı adet haline getirmiş atesitlerdir... bunlara karşı asla taviz vermem... yani direk konuya balıklama cehennem ayetleri ile dalmam.. Bak bu konuda kaç sayfa cebelleşmişim bi tanesi ile, ama anlamayana da tamam kardeşim diyecek halim yok...

Din dersi zorunlu olursa bu iş adı üstünde zorunluluktur. Bu iş daha farklı yollardan sevdirilerek yapılabilir.

bu konuda ki görüşlerimi yukarda belirttim tekrarlamaya gerek yok..

Şimdi İslamla hiç tanışmamış birisi olarak hayal ediyorum kendimi. Bir siteye girdiğimi düşünüyorum, sağda solda sadece anlamadığım Arapça yazılar Cihad söylemleri vs. Kin ve nefret kusan sözler, cehennem tellallığı falan.

Şimdi bu insanın ne aradığına bağlı olarak değişir... şimdi bir örnek arama yapalım googleda bakalım souç ne olacak..

buyur islam nedir sorusuna cevap:

Google

ben hiç cihad felan içerikli site göremedim ilk sayfalarda..

buda İSLAM yazınca çıkan sonuç :

Google

yani ne ararsan google sana onu verir...


Ben kafirin bize güzel bile gözükse hiçbir adet, söz, haraketini takdir etmem onaylamam.. Çünkü ben şunu bilirim ki herşeyin en güzeli İSLAM ve MÜSLÜMANLAR da mevcuttur..
 

Apollonius

Tecrübeli
Üye
şimdi Apollonius otla çöpü bir birine karıştırmayalım lütfen....

1- dikkat et benim karşısına cehennem ayetleri koyduğum tüm insanlar, bir müddet konuşup, artık inkarı adet haline getirmiş atesitlerdir... bunlara karşı asla taviz vermem... yani direk konuya balıklama cehennem ayetleri ile dalmam.. Bak bu konuda kaç sayfa cebelleşmişim bi tanesi ile, ama anlamayana da tamam kardeşim diyecek halim yok...bu konuda ki görüşlerimi yukarda belirttim tekrarlamaya gerek yok..Şimdi bu insanın ne aradığına bağlı olarak değişir... şimdi bir örnek arama yapalım googleda bakalım souç ne olacak..

buyur islam nedir sorusuna cevap:

Google

ben hiç cihad felan içerikli site göremedim ilk sayfalarda..

buda İSLAM yazınca çıkan sonuç :

Google

yani ne ararsan google sana onu verir...


Ben kafirin bize güzel bile gözükse hiçbir adet, söz, haraketini takdir etmem onaylamam.. Çünkü ben şunu bilirim ki herşeyin en güzeli İSLAM ve MÜSLÜMANLAR da mevcuttur..


Kardeşim google ile arayana üç çeşit site çıkıyor. 1-ansiklopedik bilgi 2-forumlar 3-Tebliğ amacı gütmeyen islami siteler

Tebliğ ise farklı bir şeydir.

Örneğin 3 numarada gösterdiğim islami bir siteye girin. Fıkıhtan bilmemneye her şey detaylara boğulmuş durumda. Halbuki bunların hepsi Müslüman olmayan birisi için ikinci aşamadır. Tebliğ ifade eden hiç birşey yok karmaşadan ibaret. Müslümanlar için iyi birer kaynak olabilirler ama müslüman olmayan birileri için karmaşadan başka hiç bir şey ifade etmiyorlar (bkz dinimizislam.com) Daha okumayı sökememiş bir ilkokul öğrencisinin önüne lise kitaplarını yığmak pek anlamlı değil. Bu yönde hiç bir site görmedim ne yazık ki. Bahsettiğim misyoner sitesine girince anlayacaksın farkı.

Son paragrafta değindiğin "Kafirin adeti" konusunda söyleyebileceğim ise tebliğ bir kafir adeti değildir. Ben onların tebliğ yöntemini beğeniyorum ve Kuran okuyunca görüyorum ki Allahın istediği tebliğ yöntemi de bu.

Neyse konuyu çok dağıttık aslında :))
 

Mustad'af

Tecrübeli
Üye
Tutumunuz yanlis.
Sizin muhattabiniz ben degilim. sadece kavga ve agresif hesap sorucu zihniyet bana gore mantiksiz. Sizin kadar fanetik saldirgan degilim. Bana ogretebileceginiz sizi ornek alacagim, Orta yolu bulup mantikli hicbir ogretici bilgi de yok. Bana hicbirsey ogretmediniz sayin Musta bey. hesap sorma aliskanliginiz cok kisisel kaliyor.
Ofkeyle yazacaginiz ters bir mantik aciklayici olamaz. Oncelikle genis olarak bakmaya calsin. Ben sizin gozlugunuzle bakinca. Boyle gordum. Siz ters gozlukle bakin demiyorum
Ortadan bakin. Ofke hos birsey degildir. Benim okudugum Islam kitaplarinda yok sizdeki hiddet saldirganliktan baska degil. Cevap vermeyecegim rahatlikla sinirlenebilirsiniz. Hasminiz ben degilim. Sizin ve oteki tarafin adami degilim msn dostluklarim da yoktur. dostluklarim da mesafelidir. Evet dalga gectiginiz ne o tarafin ne bu tarafin isine gelmeyen evliya celebiyim hani birisinin dedigi gibi.
Benim ozellikle kavga icin kosede sakladigim alinti kes yapistir gazetelerim yoktur. yazacaginiz cevaplar da hic umurumda olmaz. :freakedout: rahatlikla kavga edebilirsiniz kendinizle.
siz ozel olarak ilgilendigim bir kisi degilsiniz. sadece mantik gozuyle baktim konunuza.
Iyi forumlar.

Hayır sizin gözlüğünüz sizde kalsın,
Siz ben olamazsınız ben de siz olamam,
Hem o kadar yukarıdan bakınca,herşeyi net gördüğünüzü de söyleyemeyeceğim.
Eğer ben öfkeliysem,kusura bakmayın yukarıdaki mesajı yazan benden daha öfkelidir.

Birileri özgür düşünce adına milyarları rencide edecek laflar ediyorsa,
O milyarlardan birinin de söyleyecek sözü vardır mutlaka.
Hayat bu,iman ve mücadele,
Anlımızın yazısı!
 
Üst Alt