ALLAH / KİTAP Sorunsalı (!)...

1) Evreni ve içindeki her şeyi Yaratan, Kudretinden sual olunmaz Yüce ALLAH, insanlığa gönderdiği 1 Kitabı koruyacak güce sahip midir yoksa değil midir?
2) Evreni ve içindeki her şeyi Yaratan, Kudretinden sual olunmaz Yüce ALLAH, insanlığa gönderdiği 1 Kitabın insanlar tarafından bozulacağını önceden bilecek kadar Öngörülü müdür yoksa değil midir?
3) Evreni ve içindeki her şeyi Yaratan, Kudretinden sual olunmaz Yüce ALLAH, insanlığa gönderdiği 1 Kitabı koruyabilmek için, deneme yanılma yöntemini mi kullanır?
=> 1 Kitap gönderdi korumayı başaramadı, 2. Kitabını gönderdi korumayı başaramadı, 3. Kitabını gönderdi korumayı başaramadı ama nihayet 4. Kitabını, yarattığı aciz kullarından korumayı başaracak formülü mü buldu? (Haşa)

Farkında olalım veya olmayalım, "Kur'an-ı Kerim hariç tüm kitaplar tahrif edilmiştir" iddiasında bulunmak, Evreni ve içindeki her şeyi Yaratan, Kudretinden sual olunmaz Yüce YARATICIMIZA yapılmış büyük bir saygısızlıktır!

Ağızlara sakız olmuş, Kulaktan dolma, nesilden nesle aktarılan bu gibi veya benzeri ezberlenmiş boş iddiaları, hiç düşünmedentekrarlama eğiliminde olanlara naçizane tavsiyem: Neler iddia ettiğinizin farkında olun!

Hoşça kalın...
 
Merhaba,

Bir dönem Diyanet İşler Başkanlığı yapmış, "Profesör Doktor" ünvanlı kişi, kendisine sorulan soruya nasıl cevap vermiş...
 
Üst Alt