Allah c.c Dostlari varmidir?

Allahin selami üzerinize olsun,

vesile arayanlar icin allah vesilenin ne oldugunuda aciklamis tevbe süresinde,

Rahim ve rahmain adi ile....

Araplardan, ALLAH'a ve ahiret gününe inananlar da vardır. Harcadıklarını ise ALLAH'a yaklaştıracak bir vesile ve elçiye destek sayarlar. Gerçekten o, onlar için bir yaklaşma vesilesidir. ALLAH onları rahmetine sokacaktır. ALLAH Bağışlayandır, Rahimdir.

Sadakallah!!!
Tevbe suresi ayet 99

Allaaaahin rahmeti üzerinize olsun.
 
Selamün aleyküm
bir sey sorucam bu meal nerde
"Uyan! ki Allahın evliyası ne üzerlerine korku vardır ne de onlar mahzun olurlar"Enfal 34 demissin bu enfal 34 degil bir kere derlemissen onu bilemem.
Aleyküm selam efenim.Ayeti doğru yazmışım ama sure ve ayet numarasında hatalı yazmışım doğrusu yunus 62 .ayet olacaktı efenim.
Hatırlatmanız için teşekkürler.

62. İyi bil ki, Allah\ın velilerine (sevdiklerine) korku yoktur ve onlar üzülmeyeceklerdir.

aallah c.c yanlis yazdigimida nerden cikariyorsun hadi aa yi uzattim ise :).

ben her gün dua ediyorum aaaaaallahima, ben beni duydugunu biliyorum, sen namazini mirac say ben ise ona dua etmeye sayarim namazi.

Allah özel isimdir ve baş harfini büyük yazmanız gerekir efenim.
Ayrıca;Allah derken veya Allahü ekber derken baştaki elif uzatılmaz. Uzatılırsa soru anl*** gelir. Aaallahü ekber, (Allah büyük mü?) anl*** gelir.

sura 51 gelince evet dogru 52 de okursan 51 aciklamasini yapiyor zaten allah, zira bütün insanlara degil allahin diledigine.
ayni zamanda perde arkasinda konusur diyor ben yaziyorum musa ile konusdu vs vs vs iste tasdik ediyorsun benim dediklerimi ama allah seciyor secilmiyor!!!!

Belliki daha sana kuran inmemis ama yavas yavas sanada inmeye basliyacak öyle gelisi güzel allah surda sunu demek istedi diye bir ayeti alipda sonraki yada önceki ayeti hice sayarak bir yere varamazsin güzel kardesim

sura 52
İşte böylece sana da emrimizle Kur'an'ı vahyettik. Sen, kitap nedir, iman nedir bilmezdin. Fakat biz onu kullarımızdan dilediğimizi kendisiyle doğru yola eriştirdiğimiz bir nur kıldık. Şüphesiz ki sen doğru bir yolu göstermektesin.

bu ayetin devamidir senin fikrini yok eden ayet budur ve iste sanada böylece kurani vahy ettik diyor allah !!!!

allahin rahmeti üzerinize olsun

Şûrâ Suresi
52

وَكَذَٰلِكَ
işte böyle

أَوْحَيْنَا
vahyettik

إِلَيْكَ
sana

رُوحًا
bir ruh

مِنْ أَمْرِنَا
emrimizden

ۚ

مَا كُنْتَ
sen değildin

تَدْرِي
biliyor

مَا الْكِتَابُ
Kitap nedir

وَلَا الْإِيمَانُ
iman nedir

وَلَٰكِنْ
fakat

جَعَلْنَاهُ
biz onu yaptık

نُورًا
bir nur

نَهْدِي
doğru yola ilettiğimiz

بِهِ
onunla

مَنْ نَشَاءُ
dilediğimizi

مِنْ عِبَادِنَا
kullarımızdan

ۚ

وَإِنَّكَ
şüphesiz sen

لَتَهْدِي
götürüyorsun

إِلَىٰ صِرَاطٍ
yola

مُسْتَقِيمٍ
doğru

52. İşte sana da böyle emrimizden bir ruh (gönüllere can veren bir söz) vahyettik. Sen Kitap nedir, iman nedir bilmezdin. Fakat biz onu, kullarımızdan dilediğimizi, doğru yola ilettiğimiz bir nur yaptık. Şüphesiz sen, doğru yola götürüyorsun:

kullarımızdan dilediğimizi o nur la o ruhla yani kuranla DOĞRU YOLa iletiriz diyor efenim.siz neyi kabullenemiyorsunuz asıl ben anlamadım.
 
selam ederim;

yine ulu Allah ın ayetleri ile birbirinizi dövüyor yine sonuna Allahın ismini ekliyorsunuz. sende takva yok diyor sonunada Allahın rahmeti üzerine olsun. sürekli tenkit kibir. onca ayetin altında islama uygun birtek insancıl davranış yok, hatta eser yok. bilgi paylasımı varmı yazıda bakıyorum oda yok. bu konu nereye gidiyor arkadaşlar? bugün ateist sayısında artış var neden? kimin yüzünden, suçlu dinlermi? yoksa birbirini yiyen sözde dini çok iyi bilen insanlarmı?
 
selam ederim;

ben bu iddayı savundugum konu baslıgı altında elestrinizi yapabilirsiniz. orada bir gercek vardır, edindigimiz bilgi ile kimseyi asagılama, horgormeyi bırakın asagilanmıs ve horgörülen taraf olmuşuzdur. siz dindarlar birbirinizi yiyor ve ayetleri sıralayip ardına asagılıyorsunuz.

benim mevzumu siz acıyorsunuz ben kimsenin baslıgına girip bu iddayı savunmuyorum, boyle bir saygısızlıgı dogrusu yapamam. ama bu saygısızlıgı alakasız konularda gelip yapıyorsunuz, sanki bir eksiklikmis gibi oysa biz gurur duyuyoruz, konuyada pek yakısacak madem, ulu Allahın dostları vardır, ve onlarla dilerse konusurda ;) siz istemeseniz hayal edemezsenizde konusur sayın ummi.
 
selam ederim;

bunu söylemedim sormadım, yorumum su acılan konuya buna cevap verinizki konuyu saptırıp acan kisiye haksızlık etmeyelim;

neden din dediginiz kafanızda yorumlayıp inandıgınız ayetleri birbirinizi itham etmek, asagılamak ve kırmak icin kullanıyor ve ardına Ulu Allah ın ismini ekliyorsunuz? Allahdan korkunuz varmıdır? varsa neden korkusuzca davranıyorsunuz.
 
Allahin selami üzerinize olsun,

ULU allahin ismini ekliyorsam baska okuyucularda var cogul yaziyorum fark ettiyseniz sayin tansxx,
son günlerde kuranla iyce isli disli olmaya basladim allahima cok sükürler olsun kuranin ne kadar yol gösterici ve ne kadar evrensel bir kitab oldugunu anliyorum. Ve ayrieten insanlarin allah yolunda caba sarf (Cihad) etmelerini ve onun yolunda malinla gereginde caninla bile olmamizi istiyor. Ve bu insanlari da Takva sahibleri dir diye adlandiriyor.
Bakara süresinde ayet 177.

Rahimm ve rahmanin adi ile....

Yüzlerinizi doğu ve batı yönüne çevirmeniz zafer ve mutluluğa ermek değildir. Zafer ve mutluluğa ermek o kişinin hakkıdır ki, Allah'a, âhıret gününe, meleklere, kitaplara, peygamberlere inanır; akrabaya, yetimlere, çaresizlere, yolda kalmışa, yoksullara, özgürlüğüne kavuşmak gayretinde olanlara malı seve seve verir, namazı kılar, zekatı öder. Böyleleri söz verdiklerinde ahitlerine vefalıdırlar; bolluk ve bereket zamanı kadar, zorluk, sıkıntı ve şiddet zamanında da sabırlıdırlar. İşte bunlardır özüyle sözü bir olanlar. Ve işte bunlardır korunan takva sahipleri.

Sadakallah !!!

hep sanki baskalari imis gibi gösteriliyor takva sahibleri mali seve seve biriktirenler degil arifan yayin evleri kuran degil menzilciler hele hic degil, ayeti idrak ederek okuyun mali seve seve verir namazi kilar zekati verir. umarim anlasilmisdir ayetin ne demek istedigi.

gelelim vesile meselesine vesile meseleside carpitiliyor ve deniyor ki allah yaklasmak icin vesile arayin bunuda evliyalara meyil ediyorlar halbuki allah bunuda ayetinde aciklamis ama isine gelmiyen tabi kaslarini caticak.

Rahim ve rahmain adi ile....

Araplardan, ALLAH'a ve ahiret gününe inananlar da vardır. Harcadıklarını ise ALLAH'a yaklaştıracak bir vesile ve elçiye destek sayarlar. Gerçekten o, onlar için bir yaklaşma vesilesidir. ALLAH onları rahmetine sokacaktır. ALLAH Bağışlayandır, Rahimdir.

Sadakallah!!!
Tevbe suresi ayet 99

Olsun catsinlar kaslarini onada ayeti verelim.
Casiye Ayet 8

Rahim ve rahmain adi ile....

Ki Allah'ın ayetlerinin kendisine okunuşunu dinler, sonra böbürlenmiş olarak inadında devam eder. Sanki hiç duymamıştır onları. Artık acıklı bir azapla muştula böylesini.

Sadakallah!!!

bazi insanlari ululastirmayin dedikce yok ululastiracaz derler tmm sen yap bunada ayet var.

Rahim ve rahmain adi ile....


36. Hamt; göklerin Rabbi, yerin Rabbi, âlemlerin Rabbi olan Allah'adır!
37. Göklerde ve yerde ululuk/büyüklük O'nundur! Azîz'dir O, Hakîm'dir.

Sadakallah!!!


Devam edicek....

Allahin rahmeti üzerinize olsun
 
allahin selami üzerinize olsun,
bügün devam edelim bakalim bir allah neler diyormu Kitabinda,

Rahim ve rahmanin adi ile....

Bakara Suresi
(257) Allah iman edenlerin dostudur ( velisidir ). Onlari karanliklardan aydinliga çikarir. Kafirlerin velileri ( Evliyalari ) ise tâguttur. (O da) onlari aydinliktan karanliklara (sürükleyip) çikarir. Onlar cehennemliklerdir. Orada ebedî kalirlar.

Zümer Suresi
(3) Iyi bilin ki, halis din yalniz Allah’indir. Onu birakip da baska dostlar ( evliya/lar ) edinenler, “Biz onlara sadece, bizi Allah’a daha çok yaklastirsinlar diye ibadet/aniyoruz/cagiri ediyoruz” diyorlar. Süphesiz Allah ayriliga düstükleri seyler konusunda aralarinda hüküm verecektir. Süphesiz Allah yalanci ve nankör olanlari dogru yola iletmez.

Araf Suresi
(196) Çünkü benim velim, Kitab’i (Kur’an’i) indiren Allah’dir. O, bütün salihlere velilik eder.

Bakara Suresi
(107) Bilmez misin ki, göklerin ve yerin hükümranligi Allah’indir. Sizin için Allah’tan baska ne bir dost, ne de bir yardimci vardir.

Enfal Suresi
(73) Inkar edenler de birbirlerinin velileridir. Eger siz bunlarin geregini yapmazsaniz yeryüzünde bir karisiklik ve büyük bir bozulma olur.

Nisa Suresi
(45) Allah sizin düsmanlarinizi çok daha iyi bilir. Allah dost olarak yeter. Allah yardimci olarak da yeter.

31- Lokman Suresi 6
İnsanlardan öyleleri vardır ki, Allah yolundan bilgisizce saptırmak ve o yolu oyalanma aracı yapmak için hadis eğlencesi satın alırlar. İşte böylelerine rezil edici bir azap vardır.

12- Yusuf Suresi 111
Bu Kuran uydurulacak bir hadis (söz) değildir. Aksine o önündekini tasdikleyici, her şeyi detaylandırıcıdır. İnanan bir topluluk için kılavuz ve rahmettir.

45- Casiye Suresi 6
İşte bunlar, Allah’ın ayetleridir ki, onları sana gerçek olarak okuyoruz. Hal böyleyken Allah’tan ve ayetlerinden sonra hangi hadise inanıyorlar?

4- Nisa Suresi 87
Kimin hadisi (sözü) Allah’tan daha doğru olabilir?

52- Tur Suresi 34
Eğer doğru sözlüler iseler onun benzeri bir hadis getirsinler.

Sadakallah!!!
allahin rahmeti üzerinize olsun
 
Üst Alt