• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Alkollü arac kullanımını engellemek adına süper bi çözüm

emrener

Acemi
Üye
ANTALYA EMNİYET MÜDÜRÜNÜ ALKIŞLAYALIM ARKADAŞLAR:

Antalya Emniyet Müdürlüğü, 'Lütfen alkollü araç kullanmayın' gibi uyarılar etkili olmayınca ilginç bir yola başvurdu. Şehrin en işlek caddelerinden birine 'Alkollü araç kullanmak aptallıktır' yazan dev tabela asıldı. Sürücülerden bir kısmı bu uyarının daha etkili olacağını düşünürken, bazıları ise çok sert buluyor.

Turizmin başkenti Antalya, alkolün en yoğun tüketildiği illerin başında geliyor. Bu durum trafik açısından ciddi sıkıntı oluşturuyor. Özellikle akşam saatlerinde görev yapan trafik polisleri, mesailerinin büyük bir bölümünü alkol denetimine ayırıyor. Buna rağmen alkollü araç kullanımının önüne geçilemiyor.

Emniyet Müdürlüğü, son çareyi 'Alkollü araç kullanmak aptallıktır' tabelasında bulurken, uyarıyı gören vatandaşlar da farklı farklı tepkiler gösteriyor.

Zaman zaman alkol aldığını, ancak hiç alkollü araç kullanmadığını belirten 25 yıllık sürücü Muzaffer Keşen, tabeladaki sloganın çok uygun olduğunu söylüyor.

Alkollü kişinin araç hâkimiyetini tam olarak sağlayamayacağını ifade eden Keşen, tabela uygulamasına şu sözlerle destek veriyor: "Alkollü araç kullanan kişide gerçekçi olmayan bir cesaret meydana gelir. Bu cesaret de kişinin aşırı hız ve tehlikeli hareketler yapmasını sağlar. Dolayısıyla trafiği riske atar. Sert ifade bu konuda azalma sağlayabilir. Bence Emniyet bu tabelaların sayısını artırmalı."

Fatma Kliniçke adlı sürücü ise ifadedeki üslubun sert ve rencide edici olduğunu ifade ediyor.

Uygulamanın arkasındaki isim Antalya Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan ise alkollü araç kullanmanın delilik olduğunu söylüyor.

Müdür Arslan, şunları kaydediyor: "Kişi kaza yapma ihtimalini, ehliyetinin alınacağını, kendisine ve sevdiklerine zarar gelebileceğini bile bile alkollü araç kullanıyorsa bu aptallıktır. Hatta ondan öte deliliktir, insan canına kast etmektir. Yanlış anlaşılmasın, alkol kullanmak değil, alkollü araç kullanmak aptallıktır diyoruz."
KAYNAK:Alkollü Araç Kullanmak-Polis HABER Türkiye'de ilk Ve Tek
 
Son düzenleme:
Üst Alt