Alıntı Kuralı'nın değiştirilmesini talep ediyorum.

  • Konbuyu başlatanredyellow
  • Başlangıç tarihi
R

redyellow

Ziyaretci
Bu başlıkta bir haber paylaştım, fakat haberi kodlarını kullanarak yaptığım için FORUMA DİREK YAZMA HAKKIM elinden alınmış, bunu da dün öğrendim.

İnternetteki hemen hemen bütün forumlarda nerden alıntı yapılırsa yapılsın bu kodlar kullanılır.

Fakat süpermeydanda sadece forumdaki üyelerin yazılarından veya kendi yazımızdan alıntı yapılırsa kullanılıyormuş, geçenlered yüksel admin söylemişti.

Fakat ben günlük en az 10 civarında foruma yorum yapıyorum ve dediğim gibi tüm forumlarda her türlü için bu alıntı kodunu kullanıyorum.

Burada da aynı alışkanlıkla aynı şeyi yapmışım.

Hemen yazı yazma hakkım elimden alınmış.

Bir kere uyarılmışım bi daha yapılınca hemen en ağır şekilde ceza verilmiş.

Böyle sert uygulamalar foruma katkı değil zarar verir.

Üyelerin, yorumcuların şevkini kırar, forumdan uzaklaştırır.

Forum yönetimi az olsun bizim dediğimiz olsun diyorsa bilemem fakat forumun gelişmesi, yorumların çoğalması isteniyorsa bu kuralın kaldırılması gerekir diye düşünüyorum.

Takdir yönetimin.
İyi günler.
 
Sevgili redyellow size daha önce özel mesajla belirttiğim gibi Alıntı yapma şartlarımız burada anlatılmıştır

İnternetteki hemen hemen bütün forumlarda nerden alıntı yapılırsa yapılsın bu kodlar kullanılır.
İnternet de diğer forumların ne yaptığı bizi ilgilendirmez

Fakat süpermeydanda sadece forumdaki üyelerin yazılarından veya kendi yazımızdan alıntı yapılırsa kullanılıyormuş, geçenlered yüksel admin söylemişti.

Başka sitelerden yazının tümünü alıntı kodu (çerçeve) içine alıp altına da yorum yazmayarak sadece link eklemek bizde yasaktır, ama diyelimki sizin bir makaleniz var ve bu makaleyi zenginleştirmek için diğer bir sitenin yazarın makalesinden bir paragraf alacaksınız bu durumda alıntı kodunu kullanabilirsiniz.

Neden izin vermiyorum?
Alıntı (çerçeve) içine alınan yazılar arama motorlarınca okunmaz (okunsa idi, herkes birbirinden alıntı yaptığı için bütün forumlar Duplicate Content (yinelenen içerik) filtresine takılır dı)

Okunmadığı için de sizin gönderdiğiniz alıntı kodunun içindeki yazı boş sayfa olarak görünür ve bizde boş sayfada reklam göstermiş oluruz ki bu google adsense reklam programı kurallarına aykırıdır.

Reklamlardan banane diyebilirsiniz
Ben diyemiyorum bu sitenin her ay 250 tl sunucu kirası mevcuttur ve bu kira o reklamlardan sağlanmaktadır, yani bizi ayakta tutan google dir. ''Parayı veren Kuralı koyar''

NOT: Sonuç olarak alıntı kuralı değişmeyecektir, alıntı kuralı ile birlikte yazısız yorumsuz video,resim de eklemek yasaktır. Bilginize
 
R

redyellow

Ziyaretci
Ben görüşümü yazdım, tercih sizin.

Teşekkürlerimle.
 
Üst Alt