• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Akıllı Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Akıllı Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?,Akıllı Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler,Cep telefonu alırken nelere dikkat etmeli?

Akıllı telefonlar sahip olduğu özellikleri İle günlük hayatımızı oldukça kolaylaştıran çok fonksiyonlu olmazsa olmaz parçalarımızdan birisi artık. Bundan 6-7 yıl öncesine kadar gidecek olursak piyasadaki telefonların çok az bir kısmının dokunmatik olduğunu ve tuşlu bar tipi telefonların revaçta olduğunu görürdük. Ancak telefon teknolojileri öyle hızlı bir şekilde gelişiyor ki hayretler içerisinde kalmamak içten bile değil. Artık Üretilen Bütün Telefonlar Akıllı Telefon Olduğu İçin Bunlar Hakkında Bilgi Sahibi Olmamız Gerekmektedir . Peki Akıllı Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ? Telefonu Ne Amaçla Kullanacağız ? Fotoğraf Çekmek İçin Mi , İletişim İçin Mi , Oyun İçin Mi , Yoksa Yüksek Performans İçin Mi ? Bu Sorular Tabi Ki Çoğaltılabilir Ama Özet Geçmek Gerekirse Telefonu Ne Amaçla Kullanacağımızı Bilmemiz Gerekiyor.

-Akıllı telefon alırken dikkat edilmesi gereken en önemli özelliklerden birisi ekranın donanımsal yetenekleri ve çözünürlük kapasitesi. Akıllı telefon kullanıcıların en büyük sıkıntılarından birisi telefonun ekranının yeterince canlı olmaması ve çok kolay çizilmesi. Eğer bu sorunları yaşamak istemiyorsak alacağımız telefonun ekranın mümkünse gorilla glass malzemeden üretilmiş olması (yüksek dayanımlı çizilmeyen ekran) ve minimum süper amoled kalitesinde görüntü kabiliyetine sahip olmasıdır.

- Akıllı Telefonda Dikkat Edilmesi Gerekilen Konulardan Birisi İşletim Sistemidir . Android , Apple iOS, Microsoft Windows Phone ve BlackBerry İşletim Sistemleridir . İşletim Sistemlerinde Android Kullanışlı Olması Sebebi İle Rakiplerinin Biraz Daha Önündedir . İşletim Sistemi Telefonu Seçerken Göz Önünde Bulundurulması Gerekilen Önemli Bir Kriterdir.

-Bir diğer dikkat edilmesi gereken husus ise telefonun bellek kapasitesi. Bunu ram ve saklama kapasitesi şeklinde değerlendirecek olursak telefonumuzun minimum 2gb ram’e sahip olması gerekiyor. Çünkü işlemciden gereken verimin alınması ve uygulamaların daha rahat çalışabilmesi için bu gerekli. Saklama kapasitesi olarak ise her ne kadar 16GB bize yeterli gözükse de bu alanı doldurmak tahmin ettiğinizden daha kolay. Mesela kaliteli bir yarış oyunun 1.5 GB olduğunu biliyormuydunuz?

- Ekran İşlemciside İşletim Sistemi Ve Ram Kadar Önemli Bir Konudur . Oyunların Ve Uygulamaların Grafiklerinin Kalitesi Her Geçen Gün Arttığı Düşünüldüğünde Ekran İşlemcisininde Kalitesi Yüksek Olmalıdır.

- Sürekli Fotoğraf Çeken Biriyseniz Kamerada Önemli Bir Kriterdir . Burada Yapılan En Büyük Yanlış Kameranın Megapikselinin Yüksekliği İle Kaliteyi Özdeşleştirmek . Megapikselden Daha Önemli Kriterlerde Var .Kemeranızın lensi ve diyafram genişliği. Lens Ve Diyafram Açıklığı Ne Kadar İyi Olursa Görüntü Kaliteside O Kadar İyi Olur . Kameranın Megapikseli Minimum 8 MP Olması Yeterlidir .
 
Üst Alt