Ak koyun ,kara koyun...

Ömrüm boyunca tanıdığım zeki insanların hep saf bir yanları vardı ; aptallar ise genellikle kurnaz oluyorlardı.
Yolun boş tarafında yürüme, kuyrukta öne geçme, ihale kazanma ya da politikada yükselme türünden bir kurnazlıktır onlarınki.

Zeki adamlar kolay uyum gösteremezler.

Ömürleri; aileye, okula, işyerine, kurumlara ve devlete kafa tutmakla geçer. Beyinsel ve duygusal zekaları onları sürüdeki kara koyun haline getirir.
____ Zülfü Livaneli

Amaç birilerinin "istediği" üzre sohbet muhabbet....
ak koyun mu? kara koyun mu?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Peki mecbur muyuz bunlar arasında tercih yapmaya?

Aptal bir insan akıllı görünebilir, Oysa zeki bir martının aptal görünmesi zordur :)
Dünyamızda Akıllı olabilmek için bazı şeyleri bilmek yeterli olabiliyor.
Örneğin otomobillere meraklı bir kişinin Arabalar hakkında çok şey bilmesi onu kendi sınıfı içinde çok akıllı yapar, ya da bir öğretmenin kendi alanında çok şey bilmesi onu akıllı yapabilir. Fakat gerçek yaşama döndüğünüz zaman karşınıza koskoca bir aptal çıkabiliyor.:))
(sözüm meclisten dışarı)

Okuyorum okuyorum düşünüyorum düşünüyorum sonra acaba ne demek istiyor bizim patron diye dönüp tekrar okuyorum..:))

ne kadar zeki olduğumu anladın sen..:))

reeli bilemem..:)))

Okuyorum okuyorum düşünüyorum düşünüyorum sonra acaba ne demek istiyor bizim patron diye dönüp tekrar okuyorum..:))

ne kadar zeki olduğumu anladın sen..:))

reeli bilemem..:)))

Akıl sonradan öğrenilmiş ve tarafı belli olan bir insan davranışı olduğundan ve göreceli durduğundan, özellikle supermeydan forum'a akıllı değil, zeki insanların girmesini istemişimdir hep:))

Akıl kişisel (memfaat) için kullanılan zeka ise toplum için kullanılan bir eylemdir...

selam ederim

Büyük beyinler fikirleri tartışır, vasat beyinler olayları tartışır ve küçük beyinler başka insanları tartışır. - George Parry

Aklını kullanmaktan vazgeçmiş bir insanla tartışmaya çalışmak bir ölüye ilaç vermeye benzer. - Thomas Paine