• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Ailenizin onay vermediği biriyle evlenirmiydiniz?

Okunuyor :
Ailenizin onay vermediği biriyle evlenirmiydiniz?

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Üye
Kimle evlenmek istemezdiniz
*Eşinizin mesleği durumu dini mezhebi ya da geçmiş zamanındaki kusurları hataları durumları nedeniyle aileniz evlenmenize karşı çıkarsa
*ailenizi mi dinlerdiniz

yoksa bu hayat benim hayatım diye devam mı ederdiniz ?

SEHERYELİ

Tecrübeli
Üye
Kimle evlenmek istemezdiniz
*Eşinizin mesleği durumu dini mezhebi ya da geçmiş zamanındaki kusurları hataları durumları nedeniyle aileniz evlenmenize karşı çıkarsa
*ailenizi mi dinlerdiniz

yoksa bu hayat benim hayatım diye devam mı ederdiniz ?
önce ailenin neden karşı çıktığını öğrenmek lazım
hiç bir aile çocuğunun mutsuzluğuna sebep olmak istemez
eğer gerçekten seviyosanız beklersiniz
birgün mutlaka ailede anlayacaktır
ve saygı duyacaktır

kirmizigül

Kıdemli
Üye
evlilik .kesilmemis pir karpuza benzei,bunu zaman belirler bence evliliklerden
anne ve babanin etkisi olmamali gecen zaman icindeki olumsuzluklari
baslica nedenianne va babaya faturalari keserler siz iszediniz biz istemiyoruz
diyerek siyrilip cikiyorlar. bence evlenecek ciftleri kendileri karar vermeliler.

kull

Amatör
Üye
Evet, Seheryeli'nin de dediği gibi önce ailenin niçin istemediğine bakmak lazım. Dinimizin, meseleyle alakalı hükümleri var mı, araştırmak lazım. Aile dışından, sözüne güvenilir başkalarına da danışmak lazım. İcabında istihareye de yatmak lazım. Bütün bunların neticesinde hayırlı olan anlaşılacak ve vicdan, hayırlı olana razı olacaktır inşallah...

Masterlord

Kıdemli
Üye
ben kızı getiririm
Aileme ancak hayırlı olsun demek kalır

izin isteyecegim, fikrini soracağım bi kişi vardı sözünü dinleyecegim
artık oda yok :(
kral benim

elfaba

Amatör
Üye
kesinlikle ama kesinlikle kendi isteğim doğrultusunda hareket ederim. evet dediğim adamla ben bir ömür yaşayacağım, ailem değil. :) hayırlısıyla olsun da karşı çıkmasını da biliriz evellallah. no problem...

mia18

Acemi
Üye
aslında hepimiz ailelerimiz neye karşı çıkıp çıkmaycağını öncden bilebilriz en azından hepimizin kendi ailesine ait kriterleri vardır o yüzden olayı en başında çözme ihtimaline sahibiz ama sonrasında ortaya çıkan pürüzler olursa savaşmayı dnerim en azındn çabalrım.

toprak

Acemi
Üye
bende ailem istemediği için evlenemedim sevdiğimle.çok direndim.sevgilimle beraber direndik.ailemle tanıştırdım ben onun ailesiyle tanıştım.ama sonuç olarak evlenemedik.benim ailem karşı çıktı evlenmemize.şimdi başka birisiyle evliyim.eşimi seviyorum.iyiki onunla evlenmemişim diyorum.aileler geleceği görebiliyor bence.. ailenin onayı çok önemli

Üst Alt