Ahşap Teknolojisi Alanı Sınavsız Geçiş Bölümleri

Ahşap Teknolojisi Alanı Sınavsız Geçiş Bölümleri,Sınavsız Geçiş Bölümleri ,Ahşap Teknolojisi Alanı, Mobilya Ve Dekorasyon Bölümü

Ahşap teknolojisi bölümümüz mobilya endüstrisinde mobilya tasarımı ve üretimi ile iç mekan tasarımı alanında, tasarım ofislerine ve mobilya sektörünün tasarım ve üretim aşamasında ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü çağa uygun olarak estetik kalite ve hizmet felsefesine göre öğrencileri yetiştirmeyi amaçlayan bir bölümdür.

DAL PROGRAMLARI, TANIMLARI VE AMAÇLARI
1. MOBİLYA İMALATI
Tanımı: Mobilya imalatçısının sahip olduğu, mobilya üretim yapma yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretimin verildiği daldır.

Amacı: Ahşap Teknolojisi alanında mobilya imalatı mesleğinin gerektirdiği mobilya üretim yeterliklerine sahip meslek elemanlarının yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

2. MOBİLYA DÖŞEME İMALATI
Tanımı: Mobilya Döşeme imalatçısının sahip olduğu, mobilya döşemesi ve imalatı yapma yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretimin verildiği daldır.

Amacı: Ahşap Teknolojisi alanında mobilya döşeme imalatı mesleğinin gerektirdiği mobilya döşeme yeterliklerine sahip meslek elemanlarının yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

3. AHŞAP ÜST YÜZEY İŞLEMLERİ
Tanımı: Ahşap üst yüzey meslek elemanının sahip olduğu, ahşap ürünlerin ve mobilyaların üst yüzey işlemlerini yapma yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretimin verildiği daldır.

Amacı: Ahşap Teknolojisi alanında ahşap üst yüzey mesleğinin gerektirdiği üst yüzey yeterliklerine sahip meslek elemanlarının yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

4. AHŞAP SÜSLEME
Tanımı: Ahşap süslemecinin sahip olduğu, ahşap ürünlerde süsleme resmi, oyma, tornalama ve kakma üretim yapma yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretimin verildiği daldır.

Amacı: Ahşap Teknolojisi alanında ahşap süsleme mesleğinin gerektirdiği oyma, tornalama ve kakma üretim yeterliklerine sahip meslek elemanlarının yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

5. AHŞAP İSKELET İMALATI
Tanımı: Ahşap iskelet imalatçısının sahip olduğu, ahşap iskelet üretimi yapma yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretimin verildiği daldır.

Amacı: Ahşap Teknolojisi alanında ahşap iskelet imalatı mesleğinin gerektirdiği iskelet üretim yeterliklerine sahip meslek elemanlarının yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

6. AHŞAP DOĞRAMA İMALATI
Tanımı: Ahşap Doğrama imalatçısının sahip olduğu, ahşap doğrama üretimi yapma yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretimin verildiği daldır.

Amacı: Ahşap Teknolojisi alanında ahşap doğrama imalatı mesleğinin gerektirdiği doğrama üretim yeterliklerine sahip meslek elemanlarının yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

7. AHŞAP TEKNE İMALATI
Tanımı: Ahşap tekne imalatçısının sahip olduğu, ahşap tekne resmi, tekne iskeleti, kamara üretimi yapma yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretimin verildiği daldır.

Amacı: Ahşap Teknolojisi alanında ahşap tekne imalatı mesleğinin gerektirdiği çizim, üretim yeterliliklerine sahip meslek elemanlarının yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

İSTİHDAM ALANLARI
Ahşap Teknolojisi alanından mezun olan öğrenciler, seçtikleri dalda meslekte kazandıkları yeterlikler doğrultusunda ahşap teknoloji sektöründe;
1. Atölyeler,
2. Tersaneler,
3. Fabrikalar,
4. Kendi iş yerleri,
5. Mağazalar vb. yerlerde çalışabilirler

Ahşap Teknolojisi bölümü mezunu adayların sınavsız geçişte seçebilecekleri bölümler
Mobilya ve Dekorasyon
Ormancılık ve Orman Ürünleri Meslek Yüksekokulu programlarına sınavsız geçiş hakkını kazanırlar.
 

Benzer konular ↴

Benzer konular ↴

Üst Alt