"Ahlaksız Tango"

Ahrariyye

Amatör
Üye
Eşini dans öğrensin diye başka bir erkeğin kollarına bırakan adam adam değildir.Mezhebi bu kadar geniş olanlara şaşmamak elde değil hakikaten.Müslüman öyle sever öyle sever ki ; eşini uçan kuştan sakınır.Başkasının görmesine rızası olmaz.Müslüman , eşimin başka erkek tarafından görülmesini dahi tasvip etmez.O derece eşini sever ve sakınır , gözden dahi korur.

Haya , iffet , edep imandandır.Bu değerlerden yoksun kadın ve ya erkek pekala böyle bir işe memnuniyet gösterebilir.

Hayvanlarda eşlerinin başka karşı cinsle münasebetine pek aldırmıyor değil mi ? İnsan , akıllı ve şuurlu bir varlık olarak aynı zamanda şerefli bir yaratıktır.
 

Guney

Kıdemli
Üye
Bu forumda cok bariz dikkat ceken bir nokta, Konuyu acan kim olursa olsun, ister admin ,moderatör yada üye acmis oldugu konu icin cevaplar geldiginde , yazilan cevaplar Konuyu acanin istedigi istikamette milimetrik sapma ile ele alinmaya basladigi an, bir memnuniyetsizlik beliriyor ve ilk tepki "" KONUYA DÖNELiM "" oluyor...:icon_cry:

Acilmis konu , Tango dansi... Icerik ahlaksizlikmi degilmi ..ve esler... ha birde bir kurumun buna karsilik tavri..

$uana kadar yazilanlarda tango , esler ve bu eslerin izin verip vermeyecegi...

Izin yada riza meseleside zaten direk ahlaksizli yada degil ile alakali...

Erken ve evli üyelerimizin cogu Hayir ben asla esime tek basina gidip bu dersi almasina izin vermem derse tango ve lambada salsa gibi danslari , zaten bunun ahlaksiz birsey oldugunu buradakilerde kabul etmis olacak...


Konuyu acanlar bu tepkiyi sürekli verecekse , konu basliginin hemen altina o zaman NOT düssünler , iste ben konuyu $u amacla ve $u fikriyati savunmak icin actim benim düsünceme ZID görüs beyan etmeyin..seklinde..

Buradaki kürsünün adini ben serbest kürsü olarak biliyorsum...?
Sen bir "demogoji ustası " olmaya meyillisin sevgili "el-aciz" dikkat edersen konuyu önce senin içine çekmeye çalıştığın taraftan tartıştık sen fikrini söyledin hatta bunu genelleyerek, bende kendi fikrimi ve bakış açımı sundum, buraya kadar tamam sanırsm.
Anladığım kadarıyla "kulağu tersten gösterme" ( ki bazen bende çok severim bunu) yöntemi ile "asıl" olandan yani yaşanılan yada yaşatılan vehametten başka bir yöne çekmek amacın.

sevgili el-aciz sen beni anladdın bende seni.... yönergeleri ben veriyorum unutma ama sen kendi yönergeni uygulamakta ısrarlısın,bunun sebebini anlamamak için çok akıllı olmaya gerek yok..:))
iyi forumlar..
 

el-Aciz

Tecrübeli
Üye
Sen bir "demogoji ustası " olmaya meyillisin sevgili "el-aciz" dikkat edersen konuyu önce senin içine çekmeye çalıştığın taraftan tartıştık sen fikrini söyledin hatta bunu genelleyerek, bende kendi fikrimi ve bakış açımı sundum, buraya kadar tamam sanırsm.
Anladığım kadarıyla "kulağu tersten gösterme" ( ki bazen bende çok severim bunu) yöntemi ile "asıl" olandan yani yaşanılan yada yaşatılan vehametten başka bir yöne çekmek amacın.

sevgili el-aciz sen beni anladdın bende seni.... yönergeleri ben veriyorum unutma ama sen kendi yönergeni uygulamakta ısrarlısın,bunun sebebini anlamamak için çok akıllı olmaya gerek yok..:))
iyi forumlar..

Syn Güney... Benim yazdiklarimi deogoji ile nasil baglanti kurdurabildiniz..?

Evet sizi anladigim dogru ama siz benim yazdigimi tam anlamadiniz...!

Bakin burada siz ...


gelelim bu açıklamanın ardından "el-aciz" üyemizin sorduğu soruya soru diyorum zira sadece birine cevap verme durumundayım kadın olmaktan dolayı.
ben eşi mi gönderirdim oda beni gönderirdi zira neden dersen bana eş olan adamın beyni tıpkı benim beynim gibi aydınlıktır ve bu "eş" in kafasında bir kadına dokunmaktan dolayı bir takım acizane fantazilerin heyhulası oluşmaz.
çünkü kendini tanımlamıştır çünkü asıl amacının ne olduğunu bilendir..ha aklı sadece bir noktaya çalışıyorsa zaten değil kursa falan gördüğü her kadında" heyhat ne bedbaht ım neden bütün kadınlar benim yatagımda yada çemberimde değil " diye vah tüh eder.
o yüzden kurs falan hikaye işin özü doğru bakabilmekte...deyip kısa keseceğim..

Bekar oldugunuzu söylüyor ileride evlendiginizde esinizin size buna izin verecegini ve gerekcelerinide yaziyorsunuz... Sizin bu yazinizdan sonra benim yazilarim iste sizin bu dediginizin, Bayan oldugunuz halde , evlilik denen olay ile henüz tanismadiginiz halde , evleneceginiz kisinin cinsiyetinin erkek olacagindan ve sizin evli bir erkegin psikolojini bilmediginiz halde ,bir varsayimda bulunuyorsunuz, diyorsunuz ki ; Benim E$im olacak kisi bana izin verir...%imdi bunu ne siz nede ben $uan dogru yanlis diyemeyiz sizin yanilma yada hakli cikma payiniz normalde % 50

Ben ise evli bir erkek olarak , bircok erkek profil tanimis biri olarak ; Cok dindar az dindar,orta dindar , dinsiz , laik, sosyalist,komunist....ayrimi yapmadan evli erkeklerin büyük bir bölümünün kadinlarini kendi basina bu saydiginiz danslari ögrensin diye bir erkek dans ögretmeninin kollarina teslim etmeyecegi ihtimali size hatirlatiyorum...
Yani buradan size dolayli olarak $unu demek istedim, henüz evli degilsiniz,evleneceginiz erkek üzerine , ileriye yönelik tanimadan hükümler vermeyin idi...

" Su daki baliga sogan dogramak " gibi birsey yani...

Diger yazimdada bu düsüncemi test edebileceginizi ima eden baska birsey yazdim, Özet olarak $öyle seslenmek istedim...Belki bizim görüs ve d$ünce acimiz sizden farli,dogal olarak gayet normaldir bizim ufkumuz sizin nazarinizda KARANLIK görülebilir, Forumumuzda sizin dünya görüsünüze yakin hatta bire-bir aynisina sahip bircok üyemiz var, bu konuda yazanlarin evli ve karisini sevenlerin neler yazacagini bekleyin isterseniz...seklinde bayan olmaniz dolayisiyle sizi KIRMADAN uyarmaya calistim...

Demogoji yapip yapmadigimi , forumda sizinle ayni dünya görüsüne sahip kisilerin bu konudaki yazacaklarini bekleyipte yazsaydiniz bence daha iyi olurdu...

Hani olurya ayni görüsteki evli 3-5 üye cikar derki yahu ne var bunda ben Hanimima güveniyorum ,sonucta dans ögrenecek , ben olmasamda yaninda izin verirdim... derlerse
o zaman bizde aliriz basimizi ellerimizin arasina düsünürüz , sizin ima ettiginiz sekilde AHLAKSIZ bir davranis olmadigini,...

Bir hatirlatma yapmadan gecemeyecegim , Her evli erkek karisina güvendigi icin halâ evlidir...Zaten güven bittigi an evlilik biter...Ama burada erkegin sadece karisina güveni yetecekmi, Belkide yüzünü hic görmedigi ,cinsiyeti ERKEK olan dans ögretmenine nasil güvenecek...?

$u forumda bana bir tane erkek ciksin desin ki , ben yabanci bir bayanla salsa,lambada, tango yapacagim ama hicbir sekilde uyanma ve cinsel yönden bir arzu duyma hasil olmayacak...!

Syn.Güney ne demek istedigimi ne demek istemedigimi anlamak zor degil..istedikten sonra ...
Neyse nasil olsa herkes bildigini yapacak,dediginiz gibi olsun uzatmayalim...
Kalin saglicakla efendim..
 
Üst Alt