• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Ağrı da nerede basın açıklaması yapılır?

• Konbuyu başlatan Guney
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 15
  • Görüntüleme 3K

Okunuyor :
Ağrı da nerede basın açıklaması yapılır?

Guney

Kıdemli
Üye
Ağrıda bir süreden beri Valilik tarafından kent muhalefetinin basın açıklaması dahi çeşitli gerekçelerle yasaklanıyordu. Son olarak geçtiğimiz haftalarda Eğitim-Senin Tekel işçileri ile dayanışma amacıyla yapmak istediği basın açıklaması Valilik tarafından engellenmişti.

Eğitim-Sen tüm bu yaşananlar üzerine Valiliğe bir dilekçe ile başvurarak, kentin hangi bölgelerinde basın açıklaması yapılabileceğini sordu. Valilik tarafından yazılı olarak öyle bir cevap verildi ki cevap basın açıklaması yapamazsınız demekle aynı anlama geliyor.

Cevapta Valilik, Adliye, 12. Mekanize Piyade Tugayı, İl Jandarma Komutanlığı, Askerlik Şubesi Başkanlığı, Cezaevi, Emniyet Müdürlüğü binaları içerisinde ve çevresinde, eğitim, öğretim ve sağlık kurumları ile ibadethane alanları içerisinde, şehirlerarası çevre yolu üzeri, halkın ve araç trafiğinin yoğun olarak bulunduğu Saat Kulesi, Cumhu8riyet Caddesinin trafiğe kapalı olan alanı üzerinde ve giriş kısmında basın açıklaması yapılamaz. Güneşin batışından doğuşuna kadar geçen süre içerisinde açık alanlarda basın açıklaması yapılamaz denildi.

Cevabı değerlendiren Eğitim-Sen Şube Başkanı Cezmi Gündüz Vali Mehmet Çetin'in bu kararı Kentte basın açıklaması yapamazsınız demekle eş anlamlı. dedi.

"Bu yazıya bakarsanız, kentte basın açıklaması yapacak yer kalmadı. Ağrı küçük yer" diyen Gündüz, sendika binasının da üzerinde bulunduğu Cumhuriyet caddesinin bütün kuruluşların basın açıklaması yaptığı bir yer olduğunu söyledi.

"Bütün basın açıklamalarını fiilen yasaklamış oldular. Ovaya gidip kuşlara mı basın açıklaması yapalım? Açıklama insanlara yapılır, insan yoğunluğunun olmadığı yerde neden yapalım ki? Sendikamızın önünde bile basın açıklaması yaptırmıyorlar. Ayrıca güneş battıktan sonra da yasaklama getirdiler. Oysa bizim daha önce birçok kez gerçekleştirdiğimiz meşaleli yürüyüşlerimiz var. Şimdi bunu da engellemeye çalışıyorlar." diye konuşan Gündüz Valiliğin tutumu karşısında yılmayacaklarını vurguladı.
sendika.org

Sizcede ilginç değilmi?
Yoksa ben mi yanılıyorum?..:))

tntcool

Kıdemli
Üye
Yer olarak Ağrı dağının zirvesini de gösterebilirdi... :)

'' ama küçük Ağrı'da olmaz yapacaksan büyük Ağrı'ya''

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,
Bu valiler devletin değil " Hükümetin " valisi.Öyle olunca da gayet normaldir.Özgürlükten bahseden zihniyete de bakın yesinler...

Sağlıcakla kalınız.

Guney

Kıdemli
Üye
Merhaba,
Bu valiler devletin değil " Hükümetin " valisi.Öyle olunca da gayet normaldir.Özgürlükten bahseden zihniyete de bakın yesinler...
Sağlıcakla kalınız.
sakın sayın Bursalı bu yaptığınız açıklama topluluk karşısında olduğu için YASAKTIR...

Basın açıklaması yasak yapılacaksa düz ova da yapılacak demedik mi..
ihbar edem mi sizi ha...::)

B

bursali68

Ziyaretci
sakın sayın Bursalı bu yaptığınız açıklama topluluk karşısında olduğu için YASAKTIR...

Basın açıklaması yasak yapılacaksa düz ova da yapılacak demedik mi..
ihbar edem mi sizi ha...::)
" Kekliği düz ovada avlarlar " gibi mi yani:)))) Oy ben nerelere gidem,nasıl edem, ne edem:))))

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Yok biraz daha öteleyip,itekleseler,adamlar " sınır ötesi " basın açıklamasına imza atacaklar ona yanarım...sahiplenir falan sınır ötesindekiler:))))

Guney

Kıdemli
Üye
Hahahah ya işte böyle "keklik ova hemde dümdüz ederler valla"..:))

Sınır ötesi demeyin sakın oda yasak...

Sahi ne olacak bu halimiz biz nerde yapacağız açıklamalarımızı avlanmadan...:((

B

bursali68

Ziyaretci
Hahahah ya işte böyle "keklik ova hemde dümdüz ederler valla"..:))

Sınır ötesi demeyin sakın oda yasak...

Sahi ne olacak bu halimiz biz nerde yapacağız açıklamalarımızı avlanmadan...:((

Yok anlayamıyorum kapalı alanlar sigaraya yasak,açık alanlar " açıklamaya " yasak,hani ikisinin ortası olsa....aaa buldum galiba " yarı açık ceza evinde " alınca soluğu mapushane de yapılacak:))))))))

formül nasıl ama:)))

Üst Alt