• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Agarta

  • Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 1
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Agarta

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba

Shambhala (Şambala), Dünyanın Kalbi, Yüce Ülke, Bilgeler Ülkesi gibi çeşitli adlarla belirtilen Agarta, teozofik ve ezoterik kaynaklara göre, önceki devrenin sonlarına doğru Mu ve Atlantisten göç eden bilim-rahipleri tarafından kurulmuş bir organizasyondur.

Önceleri beşeriyetle açık temas halinde olan bu organizasyon, bu devrenin koşullarından ötürü gizlenme gereği görmüş ve ikâmet yeri olarak birbirlerine tünellerle bağlanan, dağlar içindeki yeraltı kentlerini tercih etmiştir.

Agarta, dünya insanlığının tekamülünde sorumluluk sahibidir. İlahi Hiyerarşiye hizmet eder. Dünyanın Efendisi ve Kutup olarak ifade edilen ve Brahatma veya Brahitma adıyla belirtilen Agartanın lideri, Dünyayı sevk ve idare eden İlahi Hiyerarşinin fizik alemdeki temsilcisidir.

1912′de Müslüman olduktan sonra Abdül Vahid Yahya adını alan; ezoterik, okült ve mistik konularda çok sayıda yapıtı bulunan Fransız asıllı Mısırlı düşünür ve yazar Rene Guenona göre tradisyonlarda Kutsal Dağ, Dünyanın Merkezi olarak ifade edilen yer, Onun mekânıdır. Kimilerine göre, dünyanın tüm geçmişi, yitik kıtalara indirilmiş dinler ve kozmik öğretiler, Agarta arşivlerinde kayıtlıdır ve birçok peygamber (Musa, İsa), dinlerini kurmadan önce, bu arşivleri incelemişlerdir ki, bazıları burada inisiyasyondan da geçmiştir.

Agartanın yeryüzüne açılan 7 (kimi kaynaklara göre 4) ana çıkış noktası bulunmakla birlikte, mağaralarda inzivaya çekilen bilgelerin ve mağaralarda etkinliklerini sürdüren bazı inisiyatik toplulukların Agartalılar ile ilişki içinde oldukları ileri sürülür.

Rene Guenona göre bu durum, en çok, Türklerin yaşadığı Orta Asyada görülmektedir. Kimi yazarlara göre, Göktürk, Uygur ve Hun masallarındaki, ataların kutsal mağaraları ve bir mağaradan geçilerek ulaşılan gizli ülke inanışında Agartanın sembolizmi bulunmaktadır. Tibet tradisyonlarına göre, Agartalılar şimdiki devrenin sonunda dışarı çıkacak ve Agartanın lideri yeryüzündeki menfiliği yenecektir.

Islam disi bir inanc sistemi olan Tasavvuftaki;"KUTUP,GAVS"
Ilan edilen VELI ler Bilgisinin geldigi kaynak budur.
 

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba

Agarta ve Şambala haklarında pek az şeyler bilinen ve fakat dünya beşeriyetinin genel tekamül sürecinde pek çok önemli roller oynamış ve halen de oynayan iki büyük İnisiyatik Merkezdir.

Devre sonu itibariyle, son yüzyıl içinde, belirli bir maksat için, kendini alenileştirmiş, ben kimim, niçin bu dünyadayım ve hizmetim neyedir? gibi evrensel soruları kendi kendine sorabilip, bunlara hakiki cevaplar arayanlar için, bu cavapların bir yönünü daha tamamlayabilmeleri adına; varlıklarını, kimliklerini ve misyonlarını ortaya koymuşlardır.

Yazar: Ali Cahit Cümbüşel
Yayınevi: Onbir Yayınları
Piyasa Fiyatı: 14.00 TL
 
Üst Alt