• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Aero, temalar ve kullanıcı hesabı

Okunuyor :
Aero, temalar ve kullanıcı hesabı

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
1. Aero ara yüzünün rengini değiştirin
Windows 7'nin düz Aero teması, XP'nin Luna arayüzüne kıyasla büyük bir ilerleme sayılabilir. Aero'nun rengini değiştirmek için masaüstünüze sağ tıklayın, 'Kişiselleştir'i ve 'Pencere Rengi'ni seçin. Buradan dilediğiniz rengi seçmeniz mümkün.

2. Windows temasını değiştirin
Masaüstünüze sağ tıklayın ve 'Kişiselleştir'i seçin. Buradan duvar kağıdını, renk düzenini, sistem seslerini ve fare işaretçilerini değiştirebilirsiniz.

Varsayılan olarak yüklü temaların yanında 'Daha fazla çevrim içi tema al' link'ine tıklarak internetten ücretsiz temalar da yükleyebilirsiniz.

3. Kullanıcı hesabı resminizi değiştirin

Windows 7'yle birçok sayıda kullanıcı hesabı resmi beraber geliyor. Değiştirmek için bu yolu takip edin: 'Başlat menüsü - Denetim Masası - Kullanıcı hesapları ve aile koruması - Hesap resminizi değiştirin'

chip.com.tr
 

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Windows 7'nin Aero arayüzü güzel ve kullanışlı, fakat onu kullanabilmek için belirli donanım gereksinimlerini yerine getirmeniz gereklidir (en az 128 MB RAM'e sahip pixel shader 2.0 destekli bir ekran kartı, WDDM destekli sürücüler). Ayrıca Windows Starter Edition, Aero arayüzünü desteklememektedir.

Kullandığınız Windows'un "korsan" olduğunun algılanması durumunda da Aero arayüzü devre dışı kalabilir.
 
Üst Alt