Adsense Reklamı neden boş gözüküyor?

 • Konbuyu başlatankarekare
 • Başlangıç tarihi

karekare

Ziyaretci
Merhaba ben daha önceden youtube kanalı açmıştım hemen peşine adsense'e bağladım,iletim kabul edildi.reklamlar gösteriliyor. fakat hosted account yazıyor youtube kanalımı açtığım zamanlar blog sayfamda vardı ama o zaman adsense kazançlar sekmesi aktif değildi. daha sonra aktif olduğunda kazançlar sekmesinden girip daha önce açtığım adsense hesabımdan giriş yaptım, ve AdSense widget'ı, blog şablonunuza eklendi. diye bir yazı çıktı.başvurunuz inceleniyor diye bir yazı yok, e-mail filanda gelmedi. adsense hesabımda reklam kodu oluşturuyorum blog sayfama yapıştırıyorum boş gözüküyor. ne yapmam gerek lütfen yardımcı olur musunuz. bana bir yol gösterin.şimdiden teşekkürler.
 
Cevap: Adsense Reklamı boş gözüküyor

Videolarınızla para kazanmak ve ödeme almak için bir AdSense hesabını YouTube hesabınızla ilişkilendirmeniz gerekir. Yeni bir AdSense hesabı oluşturabilir veya mevcut bir hesabı ilişkilendirebilirsiniz.

ONAYLANMIŞ VE ETKİN ADSENSE HESABINIZ VARSA

Kanal Ayarları'nda Para Kazanma sayfasına erişin ve "Ödemem nasıl yapılacak?" bölümüne gidin.
AdSense'e yönlendirilmek için lütfen AdSense İlişkisi sayfasından "sonraki" adımı izleyin.
Kullanmak istediğiniz Google hesabını seçmek için sayfanın altındaki "Evet, Google hesabında oturum açmak için devam et" seçeneğini belirleyin.
Google Hesabınızın şifresini girin.
İlişkilendirme işlemini kabul edin, tekrar YouTube'a yönlendirilirsiniz.
Hesabınız etkinleştirildikten sonra YouTube hesabınızda AdSense hesabınızın ilişkilendirildiğini bildiren bir ileti görünür (Lütfen ilişkilendirme işleminin tamamen etkin hale gelmesinin 48 saate kadar sürebileceğini unutmayın).

DAHA ÖNCE HİÇ ADSENSE HESABI OLUŞTURMADIYSANIZ

Kanal Ayarları'nda Para Kazanma sayfasına erişin ve "Ödemem nasıl yapılacak?" bölümüne gidin.
AdSense'e yönlendirilmek için lütfen AdSense İlişkisi sayfasından "sonraki" adımı izleyin.
Kullanmak istediğiniz Google Hesabını seçmek için sayfanın altındaki seçeneği belirleyin.
Google Hesabınızın şifresini girin.
AdSense ilişkilendirme işlemini kabul edin.
Kişi bilgilerinizi paylaşıp AdSense başvurunuzu gönderin.
Ardından tekrar YouTube'a yönlendirilirsiniz ve AdSense başvurunuzun alındığını bildiren bir ileti görünür.
AdSense, AdSense hesabınız onaylandığında sizi e-posta yoluyla bilgilendirir ve AdSense İlişkisi sayfasında AdSense kimliğiniz güncellenir (Lütfen ilişkilendirme işleminin tamamen etkin hale gelmesi için 48 saate kadar süre geçebileceğini unutmayın).

ADSENSE İLİŞKİLENDİRME İŞLEMİNİ GÖZDEN GEÇİRMEK VEYA DEĞİŞTİRMEK İSTİYORSANIZ

Kanal Ayarları'ndaki Para Kazanma sayfasına erişin ve "AdSense ilişkisini incele ve değiştir" bölümüne gidin.
AdSense İlişkisi sayfasında Değiştir'i tıklayın.
Kullanmak istediğiniz Google hesabını seçmek için sayfanın altındaki "Evet, Google hesabında oturum açmak için devam et" seçeneğini belirleyin.
İlişkilendirme işlemini kabul ettiğinizde tekrar YouTube'a yönlendirilirsiniz.
AdSense Yayıncı Kimliğiniz, AdSense İlişkisi sayfasında güncellenir.
 
Cevap: Adsense Reklamı boş gözüküyor

Videolarınızda reklamları etkinleştirme

Yükleme Sırasında:


 1. Videonuz yüklenirken, yükleme sayfasında "Para Kazanma" sekmesini tıklayın ve "Videomdan para kazan" onay kutusunu işaretleyin.
 2. Videonuz için hangi reklam biçimlerini etkinleştirmek istediğinizi seçin. Kullanabileceğiniz farklı seçenekler hakkında daha fazla bilgi edinmek için her bir reklam biçiminin yanındaki "?" simgelerini tıklayın.
 3. Değişiklikleri Kaydet düğmesini tıklayın.
 4. Reklamlar görünmeye başlamadan önce videonuz standart bir inceleme işleminden geçer. Videonuzdaki herhangi bir içeriğin veya içeriğin tamamının gerekli tüm ticari kullanım haklarının sahibi olduğunuzu kanıtlayan bilgileri göndermeniz istenebilir. Para kazanmayı yükleme sırasında etkinleştirirseniz ve videonuz özel veya liste dışı olarak ayarlanmışsa bu şekilde kalır ve herkese açık hale getirmediğiniz sürece videonuzla birlikte reklam gösterilmez.
Yüklemeden Sonra:

Kanalınızın Video Yöneticisi'nden:

 1. Videonuzu bulun.
 2. Videonuzun yanındaki "Düzenle" veya "$" düğmesini tıklayın.
 3. Video düzenleyicinin "Para Kazanma" sekmesinde "Videomdan para kazan" onay kutusunu tıklayın.
 4. Videonuz için hangi reklam biçimlerini etkinleştirmek istediğinizi seçin. Kullanabileceğiniz farklı seçenekler hakkında daha fazla bilgi edinmek için her bir reklam biçiminin yanındaki "?" simgelerini tıklayın.
 5. Değişiklikleri Kaydet düğmesini tıklayın.
 6. Reklamlar görünmeye başlamadan önce videonuz standart bir inceleme işleminden geçer. Videonuzdaki herhangi bir içeriğin veya içeriğin tamamının gerekli tüm ticari kullanım haklarının sahibi olduğunuzu kanıtlayan bilgileri göndermeniz istenebilir. Para kazanmayı yükleme sırasında etkinleştirirseniz ve videonuz özel veya liste dışı olarak ayarlanmışsa bu şekilde kalır ve herkese açık hale getirmediğiniz sürece videonuzla birlikte reklam gösterilmez.
 
Üst Alt