ADEM Maymun Muydu?

Adem maymun muydu? yerine maymunluk yapmıyordu sanırım.
Ama günümüzde ortalık maymun dan geçilmiyor.

pehh açıklamaya bak.Adem değilde ademin dedesi maymunmuş.
darvin delisi kuyuya bi taş atmış onca bilimadamı çıkaramadı yıllardır.

Çocuk ; baba biz nasıl olduk ?
Baba ; maymundan evrimleştik yavrum.
Çocuk ikna olmaz ; anne biz nasıl olduk ?
Anne ; Adem’le Havva seviştiler…
Çocuk ; ama babam maymundan geldiğimizi söylüyor ?
Anne ; o babanın sülalesi, bizi ilgilendirmez yavrum

Sahi, sazan mevsiminde miyiz:)

Şartlanmışlıklar kör ve sağır etmiş insanları.
Halbu ki videoda anlatılanlar o kadar net ki..

Kendi neslimizin maymundan geldiğine inanmak akıl mantık işi değil.neden?
eğer biz maymundan geldik ise diğer maymunlar neden maymun olarak kaldı?
Bu teoriyi atan kişi maymunları biraz insana benzettiği için birde ALLAH inancı olmadığı için ortaya atmıştır.
Maymunlar bana göre insana benzemiyor .
İnsanda akıl var bir etrafına bakar canlılar,yeryüzü,gökyüzü,uzay bunların kendisini var etme oluşma ihtimali yok . yoktan Sadece ALLAH var eder bunlarıda sadece ALLAH yaratmıştır.
ALLAH hakkında bildiklerimi yazayım. O birdir,Onun eşi benzeri yoktur, O doğmamış ve doğurmamıştır O kimseyi evlat edinmemiştir.Tek baki kalcak ALLAHTIR.

Sayın reddi, insanların maymundan geldiğini söyleyen kim?
Neden videoyu anlamaya çalışmamışsınız yada bu konuda bilimsel araştırmaları okumamışsınız?

İnsanlar ortak atadan gelmiştir, denilmektedir videoda.
Maymun olduğuna yada maymundan geldiğine dair bir söylem, bir düşünce yok.
Nerden çıkarıyorsunuz bunu, herkesi olduğu gibi sizi de kandırmışlar bence.

Ne demek Ortak Ata:
Evrimsel süreçte, birden fazla canlı türünün ortak genetik öncülü olan canlı.
Bu ne demek:
Dünya üzerinde yaşayan ya da soyu tükenmiş birçok canlının, diğer alt canlı türlerinin ortak atası.
Ayrıca yapılan araştırmalarda ve bilim dünyasında, (buraya iyi dikkat edin) tüm canlıların evrensel bir ortak atadan ya da ortak gen havuzundan geldiği kabul edilir.

İnsan, bonobo, şempanze, goril, gibon ve orangutanla birlikte Hominoidea (İnsansılar) süperfamilyasına dahildir.
Yani bu gurup, nesli tükenen ve evrimselleşen insansılar soyundan gelmektedir. (maymunlar da dahil olmak üzere)

Peki neden böyle düşünülmektedir:
Bunlardan şempanze ve bonobo %99'luk gen ikizi olarak insanın yaşayan en yakın akrabalarıdır.
Şuna da dikkat etmenizi rica ediyorum: İnsan ile şempanzenin ortak atası yaklaşık 6 milyon yıl önce yaşamıştır.

Şimdi, tüm bu bilimsel açıklamalara baktığımızda, insanlar maymundan gelmiştir diyebilir miyiz?
Eğer bilime inanıyorsak, verilerine de inanmak zorundayız, çünkü mantıklı olan budur.

Lütfen bu konuda bırakın din adamlarının açıklamalarını, bilimsel açıklamaları inceleyin, derim ben..

İnsanlar ortak atadan gelmiştir, denilmektedir videoda.
Maymun olduğuna yada maymundan geldiğine dair bir söylem, bir düşünce yok.

yani bal kabağı tadında bi laf etmişiniz sn sosyalist.Adem maymun değildide dedesi maymundu yani:shocked:

Çok yazık, hala hiçbirşey anlamamşısınız..

Son yaptığım yorumu hikaye kitabı okur gibi değil, her cümlesi üzerinde düşünerek değerlendirme yapmanızı öneririm..

ben videoyu izlemedim.sizin yazdıklarınızı okudum .ben evrimsel sürece inanmıyorum kitıbım Kuranı Kerimde ALLAH insanı nasıl yarattığını neden yarattığını bildirmiş.
evrim sürecini savunan bilimsel açıklamalar bunlarıda açıklayan insan peki bilimin yanılma
ihtimali varmı?bence var x madde yararlıdır diyorlar 5 yıl sonra bir yararının olmadığını söylüyorlar.
5 milyon yıl önceyi nasıl tespit ediyorlar.o zaman tarihimi atılmış? yoksa hani ağacın yaşını öğrenmek için
üzerindeki çızgıları sayarızya .buna benzer fosiller üzerinde bilim adamları 5 milyon yıl önceyemi gidiyor.

Son düzenleme: