Adalet oyunu

onairci

Sözlük Yazarı
ADALET OYUNU

Tür : Dram
Gösterim Tarihi : 10 Haziran 2011
Yönetmen : Mahur Özmen
Senaryo : Mahur Özmen
Görüntü Yönetmeni : Yusuf GÜVEN
Müzik : Serkan Sönmez
Yapım : 2011, Türkiye , 105 dk.

Oyuncular
Erol Keskin (Sezgin) , Mustafa Uğurlu (İlker) , Tolga Evren (Melih) , Serap Sağlar (Nazan) , Alp Öyken (Erdal) , İsmail Düvenci (Nedim) , Kemal Bekir Özmanav (Fuat) , Nihat Nadi Ülger (Fazıl) , Nihal Koldaş (Gülcan) , Ali Fırat Şenyurt (Mehmet) , Çetin Azer Aras (Nejat) , Halil Kumova (Ragıp) , Deniz Vural (Belgin)


Emekli ağır ceza hâkimi Sezgin'in (Erol Keskin) , kendisini hayata bağlayan kızı Belgin’in öldürülmesi ve sanık olarak yargılanan damadı İlker’in (Mustafa Uğurlu) beraat etmesi, adalete ve mesleğine olan inancını yitirmesine neden olur. Yaşadığı şehirden uzaklaşarak bir sahil kasabasına yerleşir.

Sezgin, her ne kadar mahkemede beraat etmiş olsa da kızını, damadı İlker’in öldürdüğüne inanmaktadır. Adaleti kendi yöntemleriyle gerçekleştirmek isteyen Sezgin, damadı İlker’i bir şekilde kaçırarak villanın mahzenine yaptırdığı hücreye hapseder. Kendisi ölünceye kadar damadının orada kalmasına karar verir.

Emekli hâkim arkadaşları Fuat, Nedim, Erdal ve eşi savcı Nazan, çok sevdikleri hâkim arkadaşları Sezgin’i yalnız bırakmamak için onu ayda birkaç defa ziyaret ederler. Sezgin'in kızının dava dosyasını kapatması, ani bir karar ile İstanbul’dan taşınması ve damadının da o tarihlerde ortadan kaybolması, arkadaşlarında şüphe uyandırır. Damadı İlker’e bir şeyler yapmış olabileceğinden endişe etmeye başlayan arkadaşları son ziyaretlerinde Sezgin’i sıkıştırırlar. 
Üst Alt