• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Açıköğretim Özel Güvenlik ve Koruma Bölümü

Okunuyor :
Açıköğretim Özel Güvenlik ve Koruma Bölümü

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Programin Amaçlari
Özel Güvenlik ve Koruma Önlisans Programi’nin amaci; özel güvenlik personeli olarak çalişmak isteyenlerin akademik eğitim almak suretiyle bir özel güvenlik personelinin sahip olmasi gereken bilgileri kazanmiş, uygulamak durumunda olduğu başlica kanunlari bilen, temel hak ve özgürlüklere saygili elemanlar yetiştirmektir.

Kimler Kayit Yaptirabilir

Bu program ilk kez 2008-2009 öğretim yilinda Ek Yerleştirme kapsaminda öğrenci alacaktir. ÖSS’de herhangi bir puan türünden 145 ve üzeri puan alan kişiler bu programa yerleştirilebilmektedirler. Programin kontenjani sinirsizdir. Kayit için tam teşekküllü resmi bir hastaneden, bu mesleği yapmayi engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadiğini, erkek
adaylarin 1.75m’den, kiz adaylarin 1.65m’den kisa olmadiğini belgeleyen hayet raporu alinmasi ve adaylarin sabika kaydinin olmamasi gerekir. Örgün bir programda kayitli ya da mezun olanlar, alanlari dişinda olmak üzere ÖSS’ye girmeden İkinci Üniversite uygulamasi kapsaminda bu programa başvurabilirler.

Mezuniyet Sonrasi
Programdan mezun olan öğrenciler, “Özel Güvenlik ve Koruma Önlisans Diplomasi” alirlar.

İş Olanaklari

Mezunlar; kamu kurum ve kuruluşlarinin bünyesinde oluşturulan özel güvenlik birimlerinde, kişilerin silahli korumasi olarak, özel güvenlik şirketlerinde; bu şirketlerce verilecek güvenlik hizmet alanlarinda (kamu kurum ve kuruluşlari, alişveriş merkezleri, bankalar, gar, havalimani, terminal, tramvay gibi ulaşim sistemleri, toplanti, konser, spor karşilaşmalari, sahne gösterileri gibi etkinlikler ve fabrikalar) çalişabilmektedirler.

Açıköğretim Özel Güvenlik ve Koruma Bölümü geçmiş yıllarda çıkmış sorularına ulaşmak için anasayfamız olan Açık Öğretim (AÖF) adresini kullanabilirsiniz.
 

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Açıköğretim Fakültesi - Özel Güvenlik ve Koruma Bölümü dersleri
Genel İşletme
Davranış Bilimlerine Giriş
Anayasa Hukuku
Halkla İlişkiler ve İletişim
Hukuka Giriş
Temel Bilgi Teknolojileri
Yabancı Dil (ingilizce)
 
Z

Ziyaretci

Ziyaretci
Özel guvenlikciyim ozel guvenlik yüksek okula müracaat yapabilirmiyim.
 
Üst Alt