• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Acı Badem Kurabiyesi

• Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 32
  • Görüntüleme 6K

Okunuyor :
Acı Badem Kurabiyesi

seguka

Amatör
Üye
yok canım ya ben sadece fena rock çıydım varsa yoksa müzik e gençlik zamanları ama yinede aynı mekanların havasını solumuş biriyle karşılaşmak güzel şöyle bi gittim gitttim geldim sayenizde geçen yaz Ankara ya gittiğimde Mülkiyelilerin önüne oturup bir sigara yaktım mekan aynı ama sadece anılar kalmış özlüyor insan eski muhabbetlerini arkadaşlarını herkes farklı bir yaşama daldı farklı bir yaşam savaşı

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Üye

Bir yere gitmenize gerek kalmadı ... acı bademin yanında isterseniz kahve isterseniz çay buyrun afiyet olsun efendim:)

Kanka muhabetini bölmüş gibi oldum ama :freakedout:

seguka

Amatör
Üye
Acıktım ben ya evde malzemeyi tamamlayıpta yapamadım ! Bu arada badem yerine fındık koyupta yapabilirsiniz adı bilindik bir firma acı badem esansını piyasaya sürdü marketlerde kabartma tozu ve vanilya reyonlarında var kekte kullandım acı badem kurabiyesi tadında bir kek oldu ilgilenenlere duyurulur reklama girmesin diye firmanın adını veremedim siz anlamışsınızdır

mopsy

Emektar
Üye
yok canım ya ben sadece fena rock çıydım varsa yoksa müzik e gençlik zamanları ama yinede aynı mekanların havasını solumuş biriyle karşılaşmak güzel şöyle bi gittim gitttim geldim sayenizde geçen yaz Ankara ya gittiğimde Mülkiyelilerin önüne oturup bir sigara yaktım mekan aynı ama sadece anılar kalmış özlüyor insan eski muhabbetlerini arkadaşlarını herkes farklı bir yaşama daldı farklı bir yaşam savaşı
Merhaba!

... Mülkiyelilerin önüne oturup bir sigara yaktım...

Dumansiz hava sahasi diye bir sey duydunuz mu?

Guney

Kıdemli
Üye
Merhaba!

... Mülkiyelilerin önüne oturup bir sigara yaktım...

Dumansiz hava sahasi diye bir sey duydunuz mu?
Hişşşttt karışma ya ne güzel anılar denizinde siğara keyfindeyiz..

Ama mülkiyelilerin bahçesi muhteşemdir.. Ne kavgalar olmuştur o masalarda ne teorisyenleri ağırlamıştır çay bardaklarının ince belleri...

özledim sanırsam...

mopsy

Emektar
Üye
Hişşşttt karışma ya ne güzel anılar denizinde siğara keyfindeyiz..

Ama mülkiyelilerin bahçesi muhteşemdir.. Ne kavgalar olmuştur o masalarda ne teorisyenleri ağırlamıştır çay bardaklarının ince belleri...
özledim sanırsam...
Merhaba!

Mulkiyet dusmani mulkiye sevenler.
Tekerleme gibi oldu...

Guney

Kıdemli
Üye
Merhaba!

Mulkiyet dusmani mulkiye sevenler.
Tekerleme gibi oldu...
Ya sen neden hep boğazımıza diziyorsun lokmalarımızı...
Seni mühendis seni sen git makinelerinle uğraş biz mülkiyet karşıtları oturacağız mülkiyelilerde...
hatta siyasal bilgilerin inek heykelini bile yad edeceğiz..:))

( bu arada biz dersaneciler sürekli tartıştık "makine mi makina mı"..?:) arayada sokuşturdum ya soruyu yaşasın bana...:))

mopsy

Emektar
Üye
Ya sen neden hep boğazımıza diziyorsun lokmalarımızı...
Seni mühendis seni sen git makinelerinle uğraş biz mülkiyet karşıtları oturacağız mülkiyelilerde...
hatta siyasal bilgilerin inek heykelini bile yad edeceğiz..:))

( bu arada biz dersaneciler sürekli tartıştık "makine mi makina mı"..?:) arayada sokuşturdum ya soruyu yaşasın bana...:))
Merhaba!

Sn.Guney!

Makine.....

Tdk ya gore:
Makina=Makine

Ancak
Yine Tdk ya gore
Makine= a. (maki'ne) tek. 1. Herhangi bir enerji türünü başka bir enerjiye dönüştürmek, belli bir güçten yararlanarak bir işi yapmak veya etki oluşturmak için çarklar, dişliler ve çeşitli parçalardan oluşan düzenekler bütünü: “Tıraş makineleri ile usturalar çekmecelerde dururdu.” -N. Cumalı. 2. Bir alet veya taşıtın hareket etmesini sağlayan mekanizması: Saatin makinesi. Gramofonun makinesi. 3. hlk. Araba, otomobil.

Yani GUNCEL Turkce de kullanimi MAKINE kabul ediyor.

Ayrica:
makine İng. machine
BSTS / Bilgisayar Terimleri Karşılıklar Kılavuzu

makine Fr. machine
(fizik)
BSTS / Orta Öğretim Terimleri Kılavuzu 1963

makine İng. machine
İnsanın, üretimde kol ya da kafa gücünün yerine kullanmak üzere yarattığı, bir güç biçiminin başka bir güç biçimine dönüştürülmesi ilkesine dayanan ve kendi kendine işleyecek biçimde düzenlenmiş olan araçlar bileşkesi.
BSTS / Toplumbilim Terimleri 1975

makine Osm. makina
BSTS / Tarım Terimleri 1949

makine
Tezgahta, dokuma sırasında halıyı gergin tutan düzen. (Tokmacık *Yalvaç -Isparta)
BSTS / Zanaat Terimleri Sözlüğü 1976

Guney

Kıdemli
Üye
Of ya yine kendime hayran kaldım....:))

zaten MAKİNE diyordum ama kendime olan hayranlığım bundan dolayı sanmayın efendim..

ben sizin yumuşak karnınızı bilmekten ve konuyu yani biz " mülkiyet karşıtı mülkiyelilerin " yapmış olduğu keyifsel sohbetlerin siz zeka küpü tarafından başka br yöne çekilmesi konusunda göstermiş olduğum başarıdan dolayı kulaklarım ağzıma doğru basınç yapmakta olup siğaram bağırmakta yan tarafta "yak beni yak beni" diye...:))
keyfimden cümleyi bile doğru kuramadım ama siz anladınız onu anladınız..:))

mopsy

Emektar
Üye
Of ya yine kendime hayran kaldım....:))

zaten MAKİNE diyordum ama kendime olan hayranlığım bundan dolayı sanmayın efendim..

ben sizin yumuşak karnınızı bilmekten ve konuyu yani biz " mülkiyet karşıtı mülkiyelilerin " yapmış olduğu keyifsel sohbetlerin siz zeka küpü tarafından başka br yöne çekilmesi konusunda göstermiş olduğum başarıdan dolayı kulaklarım ağzıma doğru basınç yapmakta olup siğaram bağırmakta yan tarafta "yak beni yak beni" diye...:))
keyfimden cümleyi bile doğru kuramadım ama siz anladınız onu anladınız..:))
Merhaba!

Evet!
Kelime kokeni haric
Baglantili olmayan iki
Kelimeden bir saldiri
Hazirligini

Dikkati gercek bir
BILGI ulasimina cekerek
Onlediniz.

Kabul ediyorum.
Tebrikler.

Üst Alt