Acaba ilkel mi kalsaydık?

Sözde uygarlığın gelişmesiyle birlikte insanlığın erdemleri gün ve gün ölüyor ve bunun önüne geçemiyoruz..
Artık daha soğuk,materyalist bir insanlık kavramı karsılıyor bizi..
Acaba ilkel mi kalsaydık?O zaman daha mı insandık sizce?
 
selam ederim;

harika bir erdem. iste insanlarin uyanisi bu konu uzerinden olacaktir. altin cag sona eriyor. yerini akil cagina birakiyor. insan artik ezberci gelenekci ve tarafli olmaktan vazgeciyor. buda akil caginin baslangici demektir. bu mehdinin yuksek ideolojisidir meleklerden almis oldugu. bu fikire herkez sahip cikacak, ve supermeydan uyeleri herkezden bir adim onde olacaktir bu anlayista. insanlar daha mehdinin bayan oldugunu tartismaya basladiginda, supermeydan uyeleri bu konulari coktan asmis mehdinin ideolojisini anlamaya gayret ediyor olacaklardir. hepinize selam ederim vakit cok ama cok az kaldi. ulkemizden dogacak bu kutlu beklenen gunes. diyeceklerki iste bugun iki gunes birden dogdu ulkemize.
 

tunakan

Uzaklaştırıldı
insanlar kendilerinin yarattığı şeylerin kölesi olmayı başardılar! olay sadece bu...
 
İlkelliği yaşamadığım için iyisini kötüsünü bilmem.

Ancak ben yaşamdan memnunum. Cinayet tartışma kavga terör vs zaten hep vardı. Sadece bilinmiyordu. Tv ler ve yazılı basın çoğaldı haberimiz oldu. Tvler kapatılsa gazeteler basılmasa radyolar ve internet kapansa yine hayat olması gibi devam edecek. sadece görmeyecegiz duymayacagız o kadar. Ben hayatı ve insanları (canlıları) seviyorum severek yaşıyorum bence önemli olan benim için bu. Çünkü hayatımda attığım her adım bana bu zamana kadar hep benim lehime geri döndü. Galiba bakış açısı önemli hayata. Ne istediğini bilmek gerekli.
 
İlkellik iyidir. Ne kadar ilkelsen o kadar mutlu olursun. Gelişme oldukça karmaşıklık artar zihinler yorulur, mutluluk azalır.
 
Üst Alt