ABDde havalimanlarıyla ilgili yapılan sahte saldırı ihbarları

14 Ağustos 2016:
ABD'nin New York kentindeki John F. Kennedy Havalimanı silah sesleri ihbarının ardından polis tarafından boşaltıldı. Ancak silah kullanıldığı bilgisi teyit edilemedi ve alanda işlemler normale döndürüldü.

Havalimanındaki 8 no.lu dış hatlar terminalinde silah kullanıldığına ilişkin birçok kişiden ihbarların polise ulaşmasının hemen ardından, Terminal 1 binasında da patlamalar olduğu ihbarı yapıldı. Bu gelişmelerin ardından 8 no.lu terminal boşaltıldı, 1 no.lu terminali de kapatıldı.

Flightradar internet sayfası John F.Kennedy Havalimanından uçuşlarda çok sayıda gecikmeler olduğunu duyururken, havalimanlarının işletmesinden sorumlu Port Authority, yapılan araştırmalarda silah kullanımına ilişkin bir belirtiye, herhangi bir boş kapsül ya da kurşun izine rastlanmadığını açıkladı.

Havalimanı işletmesinden, TSİ 06:30 itibari ile normal işleyişin başladığı duyuruldu.

28 Ağustos 2016:
14 gün sonra bu kez, Los Angeles Uluslararası Havalimanı'nda ateş edildiğine dair haberler paniğe neden oldu.

ABD polisi, yapılan ihbarlar üzerine kısmen kapatılan havalimanında inceleme başlatıldığını açıkladı. Havalimanındaki bazı terminaller boşaltıldı. Havalimanı polisi, tüm önlemlerin alındığını duyurarak, vatandaşlardan sakin olmalarını istedi.

Yaşanan paniğin ardından açıklama yapan Los Angeles polis sözcüsü Andy Neiman, havalimanında ateş edildiğine ya da bir saldırgan olduğuna dair bulguya rastlanmadığını duyurdu. Neiman, kaynağı belli olmayan bir gürültünün, saldırı paniğine neden olduğunu belirtti.

Havalimanı'nın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, polisin Zorro giysili bir kişiyi gözaltına aldığı belirtildi ve tüm yolculara uçuşlarına ilişkin bilgileri terminallerdeki duyuru panolarından izleyerek hareket etmeleri istendi.

Önce John Kennedy Havalimanı-New York, şimdi de Los Angeles Havalimanı.

Tam 15 yıl önce, 11 Eylül 2001 günü, düşürülen 4 uçak da California eyaletine iniş yapacaklardı. Flight 93 San Francisco Havaalanına, Flight 11, 77 ve 175 de Los Angeles Havaalanına ineceklerdi.

3. ya da 4. ihbar gerçek çıkabilir.
3. ya da 4. ihbar (Ya da saldırı) bu 2 havaalanından birine mi yapılacak ?
11 ve 28 Eylül 2016 yaklaşıyor. 3. Dünya Savaşı artık çok yakın. Eğer durdurulamazsa.
 

Benzer konular ↴

Benzer konular ↴

Üst Alt