• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

AB, bor madenini kısırlık yapıyor diye yasakladı

Okunuyor :
AB, bor madenini kısırlık yapıyor diye yasakladı

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
AB, bor madenini kısırlık yapıyor diye yasakladı. Dünya bor rezervinin yüzde 70’ine sahip Türkiye, Avrupa’da nüfusu en hızlı artan ülke. Karar siyasi bulundu.

Görüşleriniz.....?
 

RABİA

Bağımlı
Üye
Bence de karar siyasi...

Bor yataklarının bulunduğu yerlere sahip olmak için adamlar türlü oyunlar yapıyorlar.Sadece işletmecilik yapmayı bile kabul etmiyorlar.Tamamıyla kendi yönetimlerinde olsun istiyorlar.
 
G

güney

Ziyaretci
Başbakan üç cocuk yapın diyordu bence bu madenler çok iyi değerlendirilmeli...
Hemen Abd ye teslim edilmeli..
olmaz çocuk yapacağız kısırlığımıza sebep olan bu "maden" i istemiyoruz..
Hemen al ABD hemen.....

Komik.....ama gülünmüyor....
 

orkuorkun

Kıdemli
Üye
Makine kuvvetini dusurur :Seguridad:
ben gemide gozleri kaynaktan yanan goz damlasini kaynakci arkadaslara damlatirken , yan etkisini de anlatirdim.
Goz damlasi ile makine arasinda ne alaka var diyenler calismadigini gorunce saskinlik icinde kalirlar. ayrica kas gevseticiler, voltaren :)

neyse konumuza gelelim. Cok insan bilmiyor.

Bor madenini sileyebilmek icin size HIDROJEN PEROKSIT gerekir, bu bir asit benzeri maddedir. Eger bu madde yok ise sizin bor madeniniz Taş'tir

Bu Hidrojen peroksit , turkiyede uretilmez. Uretmezler Dunyada sadece 3-5 yerde uretilir
oradan ithal edilir. Fransa nin Scamar FOSS marsilya dan Turk gemilerine Konteynir olarak yuklenir. Bor madenini Eskiden etibank islerdi. simdi bilmiyorum.

Bu yuku senelerce Turkiyeye tasiyanlardan biriyim,

Soyle dusunun Komur var ama soba yapmadiniz kullanmak icin , soba yapmak kimsenin aklina gelmiyor yapmiyor. siyaset politikayla ugrasiyor.boylesi daha kolay.

Millet te bekliyor bor madenini ikide birde dunyada en buyuk bende diyoruz, kullaniken asvalt (tas) olarak kullaniyoruz. Oysa ilac sanayiinden tutun , elektronik, prezervatiflerin yaginda :Entusiasmado:, mikrop kirici maddelerde, hijyen gerektiren yerlerde, yaniklarda
kullanilabilir. Fabrika yapip soba imal etmek var ama TAş olarak kullanip fabrika yapmaktan , uretmekten korkuyoruz. Laf istersen cok bende is istersen yok bende.

FRANSA nin SOLAC tesislerini gorsunler Kucuk dillerini yutarlar insanlari. Izmit in golcuk kadar bir alani fabrika. sehir zannedersiniz gece.
 

ner@gis

Amatör
Üye
Bor, Türkiye için çok önemli doğal kaynaktır,Etibank, madencilik sektörünün geçmişte lokomotifi olmuştur.. Seydişehir Alüminyum ,Yüzüncü Yıl Gümüş Tesisleri'nin kapasite artırımı ve yenileme projeleri biran önce hayata geçirilmelidir...Bugün, Ülkemizin doğal kaynaklarının yeterli düzeyde aranmadığını söyleyebiliriz. MTA yeniden yapılandırılmalı, her yönüyle ele alınmalı ve içine düşürüldüğü olumsuzluklardan kurtarılmalıdır.

Abd bor madeni işlemesini ve yakıt maddesine çevirmesini biliyor yani bu teknolojiye sahip. fakat bizde bu teknoloji yok. Abd bize bu teknolojiyi para karşılığında satmıyor veya vermiyor tabi biz de bunun üzerine yatırım yapmak yerine işin kolayına kaçıp ham maddeyi patates satar gibi kilo ile abd'ye satıyoruz. oysaki nasıl genç beyinlere sahibiz ama farkında değiliz....
Gelecekte petrolün yerini alması beklenen bir maden söz konusu ise..Buyrun bu teknolojiyi sizde kullanın derler mi?
Ülke olarak çok şey kaybediyoruz...
 
Üst Alt