+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
2. Sayfa, Toplam 2 BirinciBirinci 12
Gösterilen sonuçlar: 11 ile 18 Toplam: 18

Kısa Kısa SOSYALİSTçe

KISA KISA SOSYALİSTçe *** Ülkeye bu kadar zulmedenlerin baş tacı edilmesi bu ülkeye ihanettir. Şu an farkında değilsiniz ama zamanla siz de anlayacaksınız. *** Dertler o kadar çok ki, herkes kendi derdinde.

Hiper Aktif Üye SOSYALİST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    KAPİTALİZM SİLAH ÜRETİR, MERMİ ÜRETR, BOMBA ÜRETİR; ELBETTE BUNLARIN TÜKETİMİ İÇİN ORTAM HAZRLAYCTR
    Blog Mesajları
    2
    Rep Gücü
    68000

Cevap: Kısa Kısa SOSYALİSTçe

-- Ben de sizler gibi Türk'üm.
    Fakat Türklüğümü sizler gibi hiçbir şeye alet etmedim.
    Maddi ve manevi hiçbir çıkarım için kullanmadım.

-- Türk olmak yerli ve yabancı sermayeye uşaklık etmekse, ben Türk değilim.

-- Bir ulusu kalkındıracak olan TEFERRUATLARDIR.
    O nedenle ''teferruattır'' deyip başınızı kuma gömmeyin, sahiplenin.

-- Sen asıl Türklüğünü okullarda ANDIMIZ okutulmadı diye değil, değerlerimiz satılırken başını kuma gömdüğün vakit kaybettin.

-- Ülke kaynakları satılırken devekuşuna dönen sahte Türklerden olmadık biz.

-- Sen kendini dört ayaklı olarak niteledikten sonra Türk olsan ne olur olmasan ne olur.
    '' AÇ GÖZLÜ OLMAYIN, SOSYALİST OLUN ''

2. # ADS
    İlginizi Çekebilir

KAPİTALİZM SİLAH ÜRETİR, MERMİ ÜRETR, BOMBA ÜRETİR; ELBETTE BUNLARIN TÜKETİMİ İÇİN ORTAM HAZRLAYCTR
    Blog Mesajları
    2
    Rep Gücü
    68000

-- Siz devekuşu taklidi yaparken; satılıyordu fabrikalarınız, yanıyordu ormanlarınız, kuruyordu dereleriniz...

-- Ülkemizde Emperyalizme karşı direnişi kırmak için, yeni bir model olarak Milliyetçi Türk yaratıldı. Ve bu Türklerden sonra emperyalizm ülkemizde cirit atmaya başladı.

-- Çağımızın işgal politikası, "satın alarak ele geçirmektir." Siz hala ''gerisi teferruattır'' demeye devam edin.

-- Vatan sevgisi, vatana ait varlıkların satılmasını seyretmekle değil, karşı çıkmakla başlar. Ve satanlara destek olunmaz.

-- Bu ülke hiç kimseden çekmedi, devekuşu taklidi yapan sözde Milliyetçi Türklerden çektiği kadar.

Blog Mesajları
    2
    Rep Gücü
    68000

-- Maalesef ülkemizde imama verilen önem öğretmene, öğrencilere ve dolayısıyla eğitime verilmemektedir. Bu durum ise bizi gelişmiş toplumlara hizmetkar etmektedir.

-- Ömür boyu tek tip kıyafete mahkum olmak özgürlük değildir. Bir anlayışın dayattığı zorunluluktur.

-- Kıblesi 6. FİLO olandan Yurtsever değil, Amerikan sever olur. Farkında mısın Milliyetçi Türk Kardeşim?

-- Evrim tüm dünyada sadece Arabistan ve Türkiye'de ders olarak okutulmamaktadır! Gericilik o derece yani.

-- Ey gafil, bilir misin? Laiklik; devletin koruması altında, dinini özgürce yaşayabilmektir.

-- Özel mülkiyet insanı özgür kılmaz, aksine mahkum eder.

-- Biliriz ki kapitalizm yıkar, yakar, öldürür, bomlalarla parçalar insanları. Biz ise çanak tutarız bu vahşete. UTANIYORUM...

-- Güya insanları severiz, insanlara yardımcı olmak gerektiğinden söz ederiz, insan acısı karşısında içimiz yanar, üzülürüz, kahroluruz vs. Oysa öte yandan tüm bu insanlık dışı düzene dört elle sarılır, bu vahşi kapitalizme karşı çıkanlara ise demediğimizi, yapmadığımızı bırakmayız. SAHİ NASIL BİR İNSANIZ BİZ?

-- İyi bir insan olmak istiyorsak, öncelikli görevimiz, kapitalizmin ne olduğunu anlamak olmalı. Aksi halde hepimiz kötüyüz.

Blog Mesajları
    2
    Rep Gücü
    68000

-- İnsanlık mı yerlerde sürünüyor, idrak etme sorunu mu yaşanıyor anlamadım.
    Kapitalist ruh insanları öyle bir yapıya büründürmüş ki, hırs ve çıkarlar uğruna tüm insani değerler yok olup gitmiş.
    Paylaşım, dayanışma, eşitlik, insan sevgisi diye bir şey kalmamış.
    Daha fazla mülk edinme hırsının insanları birer canavara dönüştürdüğü kapitalist yaşam iliklere kadar işlemiş.
    Dünyadaki açlığın, yoksulluğun ve bunların neticesindeki ölümlerin insan nezdinde hiçbir önemi kalmamış.
    Nedeni ise kapitalizmin insanları acımasız, riskli ve diken üstünde bir yaşamla karşı karşıya bırakması, bundan dolayı paniğe sebebiyet vermesi ve bunun etkisiyle insanları gelecek kaygısına ve dolayısıyla açgözlülüğe sevk etmesidir.

Öte yanda paylaşım ve dayanışma gibi insanı değerli kılan gerçek bir anlayış var ki, bu asla gözardı edilemez.
    Bu gerçek ise insanlığın yetenekleri doğrultusunda ürettiklerinin tüm insanlarca paylaşılmasından başka bir şey değildir.
    Bunu algılamamak, kabul etmemek; mantığın iflası, insani değerlerin tükenişidir.
    Aynı zamanda sömürüye, bencilliğe, paranın güdümüne teslim olmaktır ki, sanırım en acısı da bu olsa gerek.

-- En temel sosyalist ilke; herkesten yeteneğine göre almak, herkese ihtiyacına göre vermektir.

-- Devletin malını, dolayısıyla hakkın malını, dolayısıyla milli değerlerimizi ona buna satan sağ zihniyete lanet olsun!

-- Bir de milliyetçi vatansever olacaklar; özelleştirmeci vatan satanlar!

-- Milliyetçi adam iki yüzlü olmaz. Vatana ait değerlerin ona buna satılmasına destek vermez. Özelleştirmecilerin uşaklığını yapmaz.

-- Limanları sat, fabrikaları sat, köprüleri sat, bağı, bahçeyi, ovayı sat... Ya sonra?

-- Kim vatansever, kim hain? Devletin kaynaklarını satanlar mı, yoksa buna karşı çıkanlar mı? KİM?

-- Sen liboş olduğun sürece emperyalizme isyanın beş para etmiyor. Neden mi? Sor, anlatayım.

-- Serbest piyasaya ekonomisi emperyalizmin güçsüzler üzerinde hakimiyet kurmaları için, tasarlanmış bir işgal ve sömürü düzenidir.

-- Kapitalizmde para kimdeyse, güç ve dolayısıyla emir de ondadır. Ve bu evrenseldir, tüm ulusları kontrol etmektedir.

-- Kapitalizmi özgürlük olarak niteleyenler, paranın yani maddiyatın kölesi olduklarının farkında bile değiller.

-- Atatürk vatanseverdi, çünkü yabancıların elinde bulunan kuruluşlarımızı kamulaştırmıştı. Öyleyse satanlar ne oluyor?

CHP'nin Dikkatine!
    ''Bizim takip ettiğimiz yol, liberalizmden başka bir yoldur.” (1936) M.K.ATATÜRK

Blog Mesajları
    2
    Rep Gücü
    68000

-- Kimine göre hayal görüyorum, kimine göre ütopik düşünüyorum. Oysa benim fikirlerim bilimseldi.

-- Irkçılık, cinsiyetçilik, etnik bölücülük, dinsel bölücülük, ulusal ve uluslararası bölücülük sadece Kapitalizmde vardır.

-- Özellikle Afrika'da çocuklar açlıktan ölür. Biliyor musun; gerçek nedeni yokluk değil, Kapitalizmdir.

-- Biliriz ki savaşmak insan işi değil, kapitalizm işidir.

-- Hala işsizsen veya KPSS kurbanı isen, işte bunun nedeni de Kapitalizmdir.

-- Aç gözlü olmayın, Sosyalist olun.

-- Maddiyata değil, maneviyata önem veriyorsan, Sosyalist olmaktan başka çaren yoktur. Çünkü sosyalizmde para yoktur.

-- Antiemperyalist olmadan, vatanseverlik olmaz.

-- Yoruldum, ama yılmadım. Mücadeleye devam; eşitlik için, paylaşım için, özgürlük için, Sosyalizm için, Türkiye Halkı için...

Blog Mesajları
    2
    Rep Gücü
    68000

Biliyorum
    Üzülüyorsun
    Savaşta ölenlere
    Askerde şehit olanlara
    Bombalanan çocuklara
    Katledilenlere...

Ya da
    Yokluğa
    Yoksulluğa
    Açlığa
    Çaresizliğe...

Alışsan iyi olur
    Çünkü
    Daha çok üzeceksin
    Üzüleceksin
    Çünkü
    Farkında olmasan da
    Bu düzen böyle devam etsin
    Yine silahlar üretilsin
    Yine insanlar birbirini yesin
    Diyen sensin

Sömürüye devam
    Yaşamak için öldür
    Büyük balık küçük balığı yutar
    Anlayışında olan da sensin
    Bunları isteyen sensin
    Alışsan iyi olur

Mecbursun
    Alışacaksın
    Üzüleceksin belki
    Kendini yaktığın yetmezmiş gibi
    Kanına gireceksin insanlığın
    Benim olsun diyerek
    Daha çok olsun diyerek
    Haramiler düzenini överek

Daha da kötüsü
    Hiçbir zaman doymayacaksın
    Gözü açık gireceksin toprağa
    Beş kuruşsuz
    Ama senin bu bencilliğin
    Aç gözlülüğün
    Öldürmeye devam edecek insanları
    İnsanca yaşamayı
    İnsanlığı...

-- Kapitalizm, her türlü pisliği barındırır.
    Sosyalizm, temiz bir su kadar berraktır.
    Tercihinizi buna göre yapınız.

-- Kapitalist yaşamı özümseyip de emperyalizmin güdümünde olmayan bir ülke duymadım.

-- Ne kadar doğru ve dürüst olursan ol, çirkinliklerle dolu bir düzen olan kapitalizmi özümsemişsen, senin de tadın yok demektir.

-- Cennet hayali kuranların kapitalizm gerçeğini görmeleri gerekir. Aksi halde kebap kaçınılmazdır. :)

Blog Mesajları
    2
    Rep Gücü
    68000

-- Herkesle aynı yöne bakarsan, farklılıkları ve dolayısıyla gerçekleri göremezsin.

-- Üzülmelisin elbette. Hatta lanet okumalısın kendine. Çünkü; katliamları, öldürüşmeleri, savaşlar düzenini isteyen sensin.

-- Sizce kim daha çok seviyor ülkeyi?
    Yanlışlara dur diyenler mi?
    Hiçbir zaman sesini çıkarmayanlar mı?

-- Biri ırkçılık üzerinden bölüyor,
    diğeri dincilik üzerinden...
    Ne olacak bu memleketin hali?

-- Her taraf örümcek kafalılarca işgal edildi!
    Uzun bir süre daha emperyalistlere köleliğimiz kaçınılmazdır.

-- Her şey gelip geçicidir.
    Bu cehalet de bitecektir.
    Sabırla mücadeleye devam.

-- Sosyalist olmadıktan sonra ne olursan ol, her zaman seni şekillendirecek, yönlendirecek ve yönetecek olan tek şey para olacaktır.

Blog Mesajları
    2
    Rep Gücü
    68000

-- Bir anlayış eşitlik ve eşit paylaşım adına mücadele ediyor.
    Karşısında ise bu anlayışa karşı çıkan başka bir anlayış var.
    Dolayısıyla çatışma çıkıyor aralarında.
    Bu çatışmada karşılıklı insanlar ölüyor.
    Eşitlikten ve paylaşımdan yana olanlar diktatör veya terörist olarak nitelenirken; eşitliğe ve paylaşıma karşı çıkan ve hep benim olsun, benim dediğim olsun diyen haramiler alkışlanıyor.
    SİZCE DE GARİP DEĞİL Mİ?

-- "Düşene vuracaksın", " Altta kalanın canı çıksın" gibi deyimler, kapitalizmin geliştirdiği deneyimlerdir. UTANÇ VERİCİ!..

-- Herkes düzenin kötülüklerinden şikayetçi ama hiç kimse bunun sebebinin düzen olduğunu söylemiyor.

-- Savaşlarla, çirkinliklerle, haram, hile ve haksızlıklara dolu bir dünyada yaşamaktansa, dağ başında yaşamayı yeğlerim.

-- Komünist bir dünyada silah üretmek yasaktır.
    Kapitalist dünya ise silah üretmek için yarışır.
    BEN KATİL DEĞİLİM...

-- Her türlü çirkinliği içinde barındıran bir düzeni onaylamak ne kadar doğru ve insancıl bir tavırdır acaba?

-- İyi insanın, dünyalarca pisliği içinde barındıran kapitalist yaşamı özümsemesi mümkün değildir.

-- Sosyalizm, hikaye veya oyun değil, kapitalizm zehrinin panzehiridir.

-- Sosyalist olduğumu gururla söylememin nedeni, hiçbir türlü pisliği içinde barındırmamasıdır
    İyi bir insan için bundan ötesi yoktur

-- Sosyalist bir ülke hayal ederken tek amacım; haramı, hileyi, haksızlığı ve pislikleri içinde barındıran kapitalizmden kurtulmaktır.

-- Biz sosyalistlerin tek amacı, kimsenin kimseyi sırtında taşımadığı bir yaşan düzeni kurmaktır.
    Soruyorum, siz ne sanmıştınız?

-- Fakirlik kader değildir. Burjuvazinin ve egemen kuklalarının bir kesime dayattığı zorunluluktur.

-- Paranın egemen güç olduğu bir düzende insan gibi yaşamak asla mümkün olmayacaktır.
    Bu bağlamda kendinizi sorguladınız mı hiç?

-- Para her şeyi satın alır.
    Buna karşı direnmek ise istisnadır.
    Böyle bir dünyada yaşamayı sosyalistler reddeder?

-- Biliriz ki insanları zorunlu olarak yanlışlara iten, çaresiz bırakan ve kötü yapan şey bireyci mülkiyettir.
    O nedenle doğruluk adına tercihimiz toplumsal mülkiyetten yana olmalıdır.

-- Bireysel anlamda paylaşmanın iyi bir şey olduğunu ifade edenlerin, toplumsal paylaşıma neden karşı olduklarını anlamıyorum.

-- İyiliğin adresi eşitlik ve paylaşmaktır.
    Kötülüğün adresi ise haramiler gibi kapışmaktır.

-- Harami olma, sosyalist ol.

-- Bilim, tüm derde devadır.

-- MÜLK ALLAH'ın diyorsan, PAYLAŞACAKSIN.