+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 1 Toplam: 1

Buz pisti sahası açmak için neler yapılmalıdır?

Buz pisti sahaları son zamanlarda girişimciler için ve iş alanı arayanların yeni gözdesi oldu. Buz pisti yapım maliyetini kısa sürede çıkararak yüksek kar elde etmenizi sağlayan buz pisti sahalarına talep günden güne artış gösteriyor. Buz pisti yapımı gerçekleştireceğiniz alanın belirlenmesi en önemli noktalardan biridir. Ulaşımı kolay merkeze yakın noktalarda buz pisti sahası açmanız doğru karar olacaktır. İnsanların yoğun olarak bulunmadığı işlek olmayan mekanlarda buz pisti açmak işletmeciyi

 1. #1
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Aug 2017
  Cinsiyet
  Erkek
  Mesaj
  16
  Rep Gücü
  2

  Post Buz pisti sahası açmak için neler yapılmalıdır?

  Buz pisti sahaları son zamanlarda girişimciler için ve iş alanı arayanların yeni gözdesi oldu. Buz pisti yapım maliyetini kısa sürede çıkararak yüksek kar elde etmenizi sağlayan buz pisti sahalarına talep günden güne artış gösteriyor. Buz pisti yapımı gerçekleştireceğiniz alanın belirlenmesi en önemli noktalardan biridir. Ulaşımı kolay merkeze yakın noktalarda buz pisti sahası açmanız doğru karar olacaktır. İnsanların yoğun olarak bulunmadığı işlek olmayan mekanlarda buz pisti açmak işletmeciyi zarar uğratabilir. İlk aşamada merkezi konumda buz pisti açmak sizi maliyet bakımından korkutabilir, ancak bunu göz ardı etmelisiniz. Çünkü buz pisti işletmeye başladığınız zaman kısa sürede yapım maliyetlerini çıkartacaktır. Bu yüzden alışveriş merkezleri, spor sahaları gibi alanlarda buz pisti açmalısınız. Buz pisti yapımını gerçekleştireceğiniz alanı tespit ettikten sonra diğer yapılması gerekenlere geçelim;

  Hangi tür buz pisti yaptırmalıyım?

  Buz pisti yapımı için iki alternatifiniz bulunmaktadır. Buz pisti sahanızı isterseniz doğal buz pisti olarak isterseniz de sentetik buz pisti olarak yaptırabilirsiniz. Öncelikle doğal buz pisti nedir bunu açıklayalım. Doğal buz pisti yapımında gerçek buzlar kullanılmaktadır. Bundan dolayı gerçek buz pisti olarak da bilinmektedir. Doğal buz pisti yapımı sentetik buz pistine göre daha uzun sürer ve daha fazla maliyetlidir. Çünkü doğal buz pisti yapımında soğutma borularının pistin zeminine döşenmesi gereklidir. Doğal buz pistini işletirken pistin sürekli olarak soğutma grubu ile soğuk kalması sağlanmalıdır. Buda size ekstra su ve elektrik maliyeti demektir. Kayak sırasında gerçek buzu hissetmek isteyen kişilerin tercihi doğal buz pisti sahaları olmaktadır. Doğal buz pisti işletmek isteyenler için işletme sırasında elektrik vb. maliyetlerini göz önünde bulundurmaları gerektiğini belirtelim.

  Sentetik buz pistinin yapım aşaması ve bakımı kolaydır. Özel malzemelerden üretilen buz pisti panellerinin zemin üzerine hızlı ve kolay bir şekilde döşenmesi ile kısa sürede sentetik buz pisti sahası yapımı tamamlanır. Sentetik buz pisti sistemlerinin yapımı sırasında kullanılan “Ez Glide 350” buz pisti panellerini soğutmaya gerek yoktur. Özel yapısı itibari ile ekstra soğutma grubuna ihtiyaç olmadan buz pisti sahanızı işletebilirsiniz. Sentetik buz pisti sahasının bakımı da kolaydır. Günlük, haftalık ve aylık periyodlar halinde sentetik buz pisti temizleme araçları ile kısa sürede bakımını yaparak işletmeye devam edebilirsiniz.

  Buz pisti yapan firmalar

  Buz pistinizi hangi firmaya yaptırmalısınız? Buz pisti yapımı için firma neden önemli? Buz pistinizi yaptıracağınız firmayı doğru seçmelisiniz. Buz pisti yaptırma sırasında size destek olacak buz pisti firması mekan analizi ve teknik anlamda size çok yardımcı olacaktır. Buz pisti işletmeciliğinde ihtiyacınız olacak teknik ekipman (paten, kask, kapama sistemleri, bariyer sistemleri, vb.) desteğinizi sizlere sağlaması ve sizi bilgilendirmesi çok işinize yarayacaktır. Uzun yıllardır buz pisti yapımı gerçekleştiren, tecrübesi ile size destek olacak NCS Spor ile iletişime geçerek buz pisti sahası açmak için gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Mesaj
  Çok:)
   

Benzer Konular

 1. Bir ülkeyi yok etmek için neler yapılır ?
  consume Tarafından Tartışma Salonları (polemik) Foruma
  Yorum: 18
  Son mesaj: 29-11-2011, 10:59 PM
 2. para biriktirmek için neler yapıyorsunuz
  gokyuzu Tarafından Borsa ve Ekonomi Foruma
  Yorum: 10
  Son mesaj: 28-03-2010, 01:51 AM
 3. Mutluluğunuz için neler yapabilir siniz?
  SUPERMEYDAN Tarafından Sohbet ve Dedikodu Foruma
  Yorum: 4
  Son mesaj: 22-03-2010, 11:03 PM
 4. Temiz hava sahası!
  YukseLL Tarafından Özgün Makaleler Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 14-03-2010, 01:58 PM
 5. arkadaşlar ücretsiz radyo kanalı açmak için neler yapmam gerekiyor????
  cabbbarr Tarafından Web Tasarım ve Google Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 16-01-2008, 01:21 AM

Anahtar kelimeler