9/11 ' in Perde Arkası

Merhaba sevgili dostlar,

" 9/11 " dünya tarihine adını yazdırmış ve yarattığı sonuçlardan dolayı bana göre dünyayı yeni bir döneme sokan bir tarihtir.

Sözde terör saldırı "11 eylül" . Bilmiyorum hala 11 eylül'ün gerçekten bir terör saldırısı olduğuna inanan var mı ? Gerçekten terör saldırısı olduğuna inanıyorsan güzel kardeşim sen çok yanlış yoldan gelmişsin dön geri dön.

11 eylül konusunda birçok teori ortaya atılmıştır. Herkes kendince yorumlamaya çalışmıştır olayı. Bilim insanları, siyasetçiler, bankerler, askerler herkes kendi açısından baktı konuya. Aslında doğru olan şuydu. Hepsi birleştirip tek pencereden bakmak gerekiyordu olaya. Çünkü bir zincirin ilk halkasıydı 11 eylül. Ardından gelecek felaketlerin ilk halkası ...

11 eylül 2001 tarihinde Amerika'nın New York kentinde bulunan Twin Towers (İkiz Kuleler)'e bir terör saldırısı gerçekleştirildi. Tabi yapılan resmi açıklamalara göre bir terör saldırısıydı. O zaman herkes buna inandırılmıştı. Hiç kimse Amerika'nın siyonizm ve para için kendi ülkesinde yapay bir terör saldırısı gerçekleştireceğini düşünmezdi. Ama artık öyle bir dönemdeyizki herşeyi düşünmek gerekiyor.

"Evet 11 eylül bir terör saldırısı değildir . Amerika'nın kirli emelleri için yaptığı planlı bir saldırıdır."

11 Eylül'deki hedef world trade center (dünya ticaret merkezi) dir. Daha önceki "Kıraathane Efsanesi Kürdistan" yazısında da belirttiğim gibi her olayın arkasında mutlaka ekonomik sebepler arayın sevgili dostlar.

Saldırıdan sonra Amerikan yetkililerinden gelen açıklamalar :
* Condoleezza Rice - Dönemin Milli Güvenlik Danışmanı:
"Bu insanların bir uçağı alıp Dünya Ticaret Merkezi'ne çarptıracağını kimse tahmin edemezdi."

* Donald Rumsfeld - Dönemin Savunma Bakanı:
"Pek çok uyarı vardı."

* Ari Fleischer - Dönemin Beyaz Saray Sözcüsü:
"Hiçbir uyarı yoktu."

Beyaz Saray'a giderken kahraman yolcuların isyan etmesiyle Pensilvanya'da bir araziye düşürüldüğü söylenen uçak, aslında güvenli bir şekilde başka bir yere indirildi ve yolcular sağ salim tahliye edildi. Çünkü uçağın düştüğü söylenen yerde hiçbir enkaz veya ağır hasar bulunmuyor. Ayrıca, kayıtlarda, 11 Eylül tarihinde böyle bir uçuşa rastlanmadı.

Kaza esnasında uçaktan yapıldığı iddia edilen telefon görüşmeleri mümkün olamaz. Çünkü, bunu mümkün kılan sistem Amerikan Havayolları uçaklarına 11 Eylül'den çok sonra kuruldu. Ayrıca hükümetin açıkladığı listede bulunan hava korsanlarından bazılarının saldırılardan sonra hayatta oldukları ortaya çıktı.

Büyük meblağlardaki sigorta poliçelerinden faydalanabilecek kişiler, kulelerin yıkılacağından önceden haberdardı. 11 Eylül'den önce, milyarlarca dolarlık altın Dünya Ticaret Merkezi'nden çıkarıldı.

  • 1999'da Kuzey Amerika Hava Savunma Komuta Merkezi (NORAD), bir uçağın kaçırılıp İkiz Kuleler ve Pentagon'a çarpmasıyla ilgili tatbikatlara başladı.
  • 24 Ekim 2000: Pentagon, ilk egzersizleri MASCAL adıyla yürürlüğe koydu. Boeing 757'nin Pentagon'a çarpması simülasyonu bunlardan biriydi.- Nisan 2001: Usame bin Ladin, Dubai'deki Amerikan Hastanesi'nde CIA'nın bölge şefi tarafından ziyaret edildi.- 24 Temmuz 2001: Dünya Ticaret Merkezi'nin sahibi Larry A. Silverstein, olaydan 6 hafta önce kuleleri 99 yıllığına kiraladı. 3.5 milyon dolarlık sigorta poliçesi terörizmi de kapsıyordu.- 6 Eylül 2001: Bomba koklayıcı köpekler kulelerden çekildi. Güvenlik görevlilerinin vardiyaları 2 hafta boyunca 12 saatin sonunda bitiyordu.- 10 Eylül 2001: Ulusal Güvenlik Danışmanı Condoleeza Rice, San Francisco Belediye Başkanı Willie Brown'u arayarak ertesi sabah uçmamasını söyledi. - 11 Eylül 2001: Washington, Andrews Hava Üssü'nden üç F-16'yı, Pentagon'dan 15 mil uzaktaki Kuzey Carolina'daki eğitim görevine gönderdi. ABD'yi korumak için 14 uçak kaldı.

"Peki Amerika neden böyle bir saldırıyı planladı ve gerçekleştirdi?"

Cevabı çok basit arkadaşlar. 11 eylül saldırısından sonra Amerikan kamuoyunda müslümanların terörist olduğuna dair genel bir kanı oluşturuldu. Bu sayede Amerika Irak'a yapacağı işgal için temel hazırlayıp kamuoyunun tepkisinini çekmedi. Aksine destek buldu. Irak savaşı bir anlamda meşrulaştırıldı ve dünya kamuoyunda kendisini mağdur olarak gösterdi.

11 eylül saldırısından önce dünya ticaret merkezinin sahibi sigorta poliçesini değiştirmiştir ve o güne dek gündeme bile gelmeyen terör saldırısı poliçeye eklenmiştir. Saldırıdan sonra büyük ölçüde ekonomik rant elde edilmiştir.

O yıllarda Amerika'da birçok ırktan insan bulunduğundan birlik ve beraberliği sağlamak hükümet adına güçtü. Bu saldırıda hayatını kaybeden insanların birçok ırktan olması halkın tek yumruk olmasını sağladı. Müslümanlara karşı bütün ırkların tepkisi arttı.

11 eylülden sonra çıkartılan yasalarla güya teröre karşı ülke koruma altına alındı . Fakat asıl amaç sigorta poliçelerinden faydalanarak büyük miktarda para kaldırmaktı.

" Peki ikiz kuleler nasıl yıkıldı o zaman ? "

Bu saldırı tamamen planlanmıştı. Medya bile ayarlanmıştı. Haber görüntülerini izlediğinizde görüyorsunuzki bütün TV kanalları görüntüleri aynı açıyla çekiyor ve uçağın çarpma anında 1 saniyelik bir kararma oluyor. Fakat bu kadar kısa sürede böyle bir yanıltmacayı yapmak zor. Plan bazı noktalardan kendini ele veriyor. Görüntüler iyi incelendiğinde kararmadan sonra yarım saniyelik bir süreyle uçağın ön tarafı tamamen sağlam bir şekilde binanın diğer tarafından çıkıyor. Bu tamamen bilimsel olarak kabul edilemez birşeydir .

Saldırıdan sonra yapılan röportajların hepsi ayarlanmıştı. Soru sorulan bütün vatandaşlar adeta ezberlemişcesine birbirinin aynısı şeyleri söylüyordu. Unutmayın insanları kandırmanın en kolay yolu medyadır.

Her zaman kanıtlar sunmak gerekir teoriler için. Görsel şeyler olmadan insanları inandırmak zordur. 11 eylül ile ilgili yayınlanan birçok filmden bir tanesi... Buyrun kararı siz verin.
 
Üst Alt