+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

milli piyango çekilişleri hilelimi?

Milli Piyango çekilişlerinde ‘’Hile yapıldığını’’ öne süren CHP milletvekili Kart, şimdi de ‘’Hile yöntemlerini’’ açıkladı. Milli Piyango çekilişlerinde ‘’Hile yapıldığı’’ iddiasını gündeme getirerek önemli iddialarda bulunan CHP Konya milletvekili Atilla Kart, şimdi de ‘’Hile yöntemlerini’’ açıkladı. Kart, ilk açıklamasının ardından idareden gelen cevapların tatmin edici olmadığını ve kendisine yeni ulaşan bilgiler olduğunu söyledi. Kart son değerlendirmelerinin ışığında kuşkularını şöyle

 1. #1
  Siteden Atıldı
  Üyelik tarihi
  Jul 2011
  Mesaj
  596
  Rep Gücü
  0

  milli piyango çekilişleri hilelimi?

  Milli Piyango çekilişlerinde ‘’Hile yapıldığını’’ öne süren CHP milletvekili Kart, şimdi de ‘’Hile yöntemlerini’’ açıkladı.
  Milli Piyango çekilişlerinde ‘’Hile yapıldığı’’ iddiasını gündeme getirerek önemli iddialarda bulunan CHP Konya milletvekili Atilla Kart, şimdi de ‘’Hile yöntemlerini’’ açıkladı. Kart, ilk açıklamasının ardından idareden gelen cevapların tatmin edici olmadığını ve kendisine yeni ulaşan bilgiler olduğunu söyledi. Kart son değerlendirmelerinin ışığında kuşkularını şöyle dile getirdi:

  * Milli Piyango'nun sistemini kuran firma, kurumun değil şirketin çıkarlarını koruyor. Milli Piyango müfettişleri bile sistem üzerinde denetim yapamıyor. Sayısal oyun sistemi bu firmanın kendi ofisinden yönlendiriliyor.

  * 14 Nisan 2012’de bir sayısal loto bayisinden yatırılan iki kupona 6 isabet etti. Ertesi hafta yine aynı kişi aynı bayiden tek başına 6 bildi. Sayısal lotoda 6/49 için tutturma ihtimali 14 milyonda birdir. Buna rağmen Ankara Yenimahalle, İstanbul Sarıyer ve Küçükçekmece ile Antalya Muratpaşa’da, aynı bayiden oynayan kuponlara, üst üste nasıl ikramiye çıkıyor. Bu bayilerin işleticileri ve ikramiye isabet eden kişiler kimdir?

  * Sayısal ve süper loto oynanırken hangi rakamların tercih edildiği merkezden görülüyor. Çekilişte de seçilmeyen veya az seçilen rakamlara kazandırılıyor. Çok oynanan yani tercih edilen rakamlar bilinçli olarak düşürülmüyor. Milli Piyango çekilişleri şeffaf değil.

  * Düşük ikramiye kazanan numaralar sistemde görünmüyor. 11 Ocak 2012’de süper lotoda bir yurttaşımız üç numarayı biliyor, bayiye götürüyor, sistemde gözükmüyor. Bu yolla düşük olduğu için tahsil edilmeyen ya da takip edilmeyen ikramiye tutarları muazzam rakamlara ulaşıyor. Bunların akıbetleri de belirsiz..

  * Sayısal, süper loto, şans topu, on numara oyunlarının oynama süresi saat 21.00'de sona ermektedir. O saatte makineler kapatılıyor, ancak çekiliş 22.30'dan sonra yapılıyor. Arada 1,5 saat var. 15 kanallı TRT çekilişleri canlı yayınlamaktan neden vazgeçti?


  alıntı (Gazeteport)

  umutlarda çalınır oldu! yuh artık...

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Mesaj
  Çok:)
   

 3. #2
  yeni üye
  Üyelik tarihi
  May 2012
  Nerden
  ksk
  Mesaj
  95
  Rep Gücü
  160
  Daha çevremde sayısaldan büyük ikramiye kazanan ne gördüm ne de duydum. Umarım hileli değildir çünkü insanların umutlarıyla oynamak onların üzerinden para kazanmak çok büyük ...... tir! diyeceğim ama akşam akşam ağzımı bozmayacağım!
  beni ben yapan zaten ne bu beden ne de bu tin , beni ben yapan birtek ona olan sevgim ....

+ Konuya Yorum Yaz

Benzer Konular

 1. Milli Piyango da Özelleştiriliyor
  SOSYALİST Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 17-01-2013, 05:27 PM
 2. Milli Piyango haram mıdır?
  YukseLL Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 6
  Son mesaj: 07-01-2013, 04:35 PM
 3. 2013 Yılbaşı Milli Piyango Bileti Fiyatları
  dogangunes Tarafından Borsa ve Ekonomi Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 25-10-2012, 03:17 AM
 4. Milli Piyango talihlisinin hazin sonu
  YukseLL Tarafından ilginç konular Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 19-01-2008, 05:54 PM
 5. Piyango
  Karakarizma Tarafından Öykü ve Hikayeler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 27-04-2007, 11:59 AM