+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 7 Toplam: 7

çağdaşlık ve eğitim;

selam ederim; çağdaşlık ve modernlik için eğitimden bahsediyoruz hep. peki manevi duyguların yoksunluğundan bahseden varmı? öyle ise dünyanın eğitim seviyesinde ileri giden ülkelerinin hali nedir? buyurun haberi okuyalım. Üniversiteler hakkında ürküten rapor Avrupa Komisyonu’nca teşvik edilen “Gender-Based Violence, Stalking and Fear of Crime” adlı proje kapsamında Almanya’da Bochum Ruhr Üniversitesi tarafından 16 ayrı üniversitede yapılan anket sonucuna göre Almanya’da her iki

Aktif Üye tansxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rep Gücü
    14451

çağdaşlık ve eğitim;

selam ederim;

çağdaşlık ve modernlik için eğitimden bahsediyoruz hep. peki manevi duyguların yoksunluğundan bahseden varmı? öyle ise dünyanın eğitim seviyesinde ileri giden ülkelerinin hali nedir? buyurun haberi okuyalım.

Üniversiteler hakkında ürküten rapor
    Avrupa Komisyonu’nca teşvik edilen “Gender-Based Violence, Stalking and Fear of Crime” adlı proje kapsamında Almanya’da Bochum Ruhr Üniversitesi tarafından 16 ayrı üniversitede yapılan anket sonucuna göre Almanya’da her iki üniversite öğrencisinden biri cinsel saldırıya uğruyor.

Almanya’nın farklı eyaletlerindeki üniversitelerde 12 bin 663 üniversite öğrencisine uygulanan ankete göre, 10 öğrenciden birinin cinsel şiddete maruz kaldığı ve üstelik yüzde 3.3’ünün de bu şiddeti üniversitelerde yaşadığı kaydedildi.

Araştırmada 18-24 yaş arası üniversite öğrencisinin 35-44 yaş grubuna göre cinsel saldırıya daha sıklıkla maruz kaldığı ve her 10 üniversite öğrencisinden birinin de bu şiddeti öğretim üyesi tarafından gördüğü belirtildi.

Ankete anonim olarak katılan öğrencilerin bin 219’u tecavüze ya da ağır cinsel saldırıya uğrarken, Oldenburg Üniversitesi’nde 756 öğrenciden 134’ü kampuste mobbing mağduru olduğunu ifade etti. Oldenburg Üniversitesi’ne bağlı conTakt Danışma Merkezi Müdürü Angelika Müller, araştırma sonuçlarının ‘endişe verici’ olduğunu ve cinsel şiddete uğramış üniversite öğrencilerinin tepkisiz kalmalarının daha korku verici olduğunu söyledi.m.milliyet.com.tr
    "birimiz hepimiz hepimiz birimiz için"

2. # ADS
    İlginizi Çekebilir

Rep Gücü
    14451
    selam ederim;

buda bir başka haber.

Üniversitede En Güzel Popo Yarışması
    Cambridge Üniversitesi'nin öğrenci gazetesinde düzenlenen yarışma herkesi hayrete düşürdü. Yarışmada, üniversite öğrencisi beş genç kızın "popoları" puanlanıyor ve bu yılın en güzel "poposu" seçiliyor. Yarışmacıların iç çamaşırlarıyla verdiği pozlar The Tab adlı öğrenci gazetesinin internet sitesinde sergileniyor. The Tab, yarışmadan dolayı herhangi bir şikayet almadıklarını açıkladı.Üniversitede En Güzel Popo Yarışması - En Güzel Kalça İçin Yarıştılar - Dünyadan | Mynet Galeri

Rep Gücü
    14451
    selam ederim;

buda sizlerle paylaşmak istediğim bir başka makale;

Diploma cehaleti alır (mı?...)

Günlerdir Yeditepe Üniversitesi’nin medarı iftiharı arkadaşımızı konuşuyoruz...

Hani şu siyasal bilgiler fakültesinde okuyup Yüce Divan’ın, Parlamento’nun ne demek olduğunu bilmeyen zeka pıtırcığını...

*

Asıl hayret verici olan bir siyasal bilimler öğrencisinin ‘siyasal cehaleti’nden çok, bu duruma şaşıranların hali...

*

Yahu siz nerede yaşadığınızı zannediyorsunuz?

Üniversitelerimiz: 1915 olaylarından bihaber tarih bölümü öğrencileri...

Mitokondriyi uzayda bir gezegen zanneden biyoloji öğrencileri...

Denklem çözemeyen matematik öğrencileri...

Periyodik cetveli bir tür mezura sanan kimya öğrencileri...

İngilizce konuşamayan İngiliz dili-edebiyatı öğrencileri ile dolu!

Girin bir hukuk fakültesine öğrencilere rastgele sorun bakalım: Anayasanın ilk 3 maddesinden kaçı haberdar?

*

Hem ne hakla kızıyorsunuz ki onlara?

Siyasetle meşgul olan siyasal öğrencilerine darağacını reva gören...

“Ücretsiz eğitim, özgür üniversite...” isteyen öğrencilere copla, cezaeviyle karşılık veren bir ülkede tabii ki de gençler devlet adamı olmaktansa Acun’un adamı olmayı tercih edecek!

*

O yüzden ne cehaletiyle övünen üniversiteli arkadaşımıza, ne bu durumu gururla seyreden ailesine ne de bundan malzeme çıkaran meslektaşlarımıza kızma hakkımız var...

Burası böyle bir ülke...

Üniversite, eğitim, öğretim, bilim, 4+4+4 filan hikaye!

Hayat bir toto, eğitim modelimiz ise 13+1!

Tutturan yürür, tutturamayan sürünür!

*

Bak ne yazmış Yeditepeli arkadaşımız twitter’a?

“Okeeey haklısınız belki çok akıllı biri değilim ama herkese her şeye inat Atatürkçüyüm!”

Yahu hepsine tamam da...

Allah aşkına bir düşün artık Atatürk’ün yakasından be, bi düşün artık!Diploma cehaleti alr (m?...) - Habere Dikkat!

Hiper Aktif Üye SOSYALİST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    KAPİTALİZM, SİLAH ÜRETİR, MERMİ ÜRETR, BOMBA ÜRETİR.ELBETTE BUNLARIN TÜKETİMİ İÇİN ORTAM HAZRLAYCTR
    Blog Mesajları
    2
    Rep Gücü
    68001
    Kadere inanıyorsak eğer başa gelen çekilir:(((

Diğer bir husus ise kapitalizmin insanları getirdiği bir tür yozlaşma türüdür.

Diğer başka bir huhus ise kapitalizm insanları gerçek ve bilimsel anlamda eğitime tabi tutmaz...

Rep Gücü
    14451
    selam ederim;

suç oranlarında hırsızlıktan tutunda, cinsel istismarar, şiddete kadar bir çalışma yapılsa eminim eğitim seviyesi en az lise veya üniversite çıkar. günümüz öğretmenlerinin, bazı resmi kuruluşlarda çalışan kimselerin, mühendislerin bile karışmış oldukları suçları okuyunca gazetelerden hayrete düşüyor insan. komşuya çocuk emanet ediliyor kocası gelip istismar ediyor birde boğup öldürüyor. eşiyle anlaşmazlığa düşünce çocugunu öldürüp eşinden intikam alan baba geçen hafta öldü yada öldürüldü.

ya arkadaşlar okadar çok yazacak olay varki yaşanan bunların eğitim ile alakası yok inanın. tamamı maneviyat noksanlığından oluyor. müslüman veya hıristiyan'lık olsunda herşey güllük gülistanlık olsun diye yazmıyorum. bu dinlere mensup insanlar bile bu dinleri tam anlamıyla anlayamamışlardır. hala toprağa insan gömüp taşlamak, dini yaymak uğruna katliamlar yapmak devam etmektedir. ihtiyacımız olan şey şu veya bu din olmalıdır demiyorum. din'in ne olduğunu anlamaya çalışmak gerekir. o tapılacak bir olgu degildir. bize sadece insan olarak olmamız gereken doğru yolu bildirir. aynı yolu bize vicdanlarımızda bildirir. buda kitaplarda desteklenir ve kitaplar için yanlızca hatırlatıcıdır ibaresini kullanır sevgili cebrail as. pek çok ayette.

yaşanan bu olayların sebebi vicdan yoksunluğu, ruhundan yoksun yaşamaktır. hal böyle olunca insanlıkdan çıkıyoruz insanlığımıza yakışmayan haller içersine giriyoruz. biz gazetelerden okuyor haberdar oluyoruz ama kendinizi birde meleklerin yerine koyun, onlar ahmet mehmet yaptı gözü ile görmezler. insanlığı temsil eder o bir kişi. iyiliği yapanda kötülüğü yapanda bir kişi bile olsa insanlığı temsil eder.

artık işin özüne dönme vakti gelmiştir. günümüzde çok eksik olan manevi duygulara dönüş başlayacaktır. yazılan kitaplar yapılan haberler hep bu konu üzerine olacaktır. hareket böyle başlayacaktır dünyada ve ülkemizde. meleklerden çok sık söz eden insan duyacaksınız. görenler, konuşanlar, bu duyguları yaşamak isteyen ve kapanmayı göze alanlar sizi şaşırtmasın. bu hareketin özünde çok yüce ruhlar ve ulu melekler vardır. onlar her an icraatlarını gerçekleştirmektedirler yeryüzünde. ama bir yazarın kaleminden ama bir tabiat olayı ile ama bir siyasetçinin kelamı ile. şu an yeryüzü onların büyük etkisi altındadır. doğacak olan güneşe zemin hazırlamaktadırlar.

Siteden Atıldı
    Rep Gücü
    0
    çağdaşlık ile eğitim elbette birbiri ile çok ilintilidir. ancak en büyük eğitim aileden başlar. terbiye, toplum içinde yaşama kuralları, özgürlüğün başlangıç ve bitiş çizgisi, saygı, sevgi, merhamet, vefa vb. her konu aileden başlayan eğitim sürecidir.

her okuyan çağdaş değildir ve olamazda. bakın çok yakın zamanda başıma gelen bir olay:

izmir, bostanlı tansaş dan cafe için alış veriş yaptık. iki elim dolu yaya yolundan oto parka yürüyorum. arkamdan bir düdük sesi ve tam dönerken sol elimin dirseğinden müthiş bir acı duydum. elimdeki poşet fırladı ve ortalığa dağıldı. ama kolumun acısı ile kıvranıyorum, az önümde elektrikli bir bisiklet durdu ve düdük çaldım kaçsana diye bağıran genç bir adam. o arada cafe çalışanları koştular ve genci hırpaladılar. polis geldi ve karakolluk olduk. o genç fen bilgisi öğretmeni çıktı hemde okul müdür yardımcısı.

söyleyin şimdi; bir öğretmen yaya yolunda araç kullanırmı? eğitimli olmak çok şey kazandırır ama çağdaşlık apayrı bir olgudur.

Rep Gücü
    14451
    selam ederim;

çok yaşa sen @tunakan abi ne kadar güzel bir örnek teşkil etti.

+ Konuya Yorum Yaz