+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 1 Toplam: 1

Babalığın Kuralları

Kitapçılar ve internet siteleri hep annelere yönelik rehberlerle dolu. İngitere'de Yazar ve Komedyen olan Andrew Clover, babalık konusunda "Baba Kuralları: Çocuklarım Bana Nasıl İyi Bir Aile Olmayı Öğretti" adllı bir kitap yazdı. Kitap yazma deneyiminden bahseden Andrew Clover, babalık duygularını şöyle anlatıyor; "Çoğu baba benim gibi. Bebek bakımıyla ilgili 400 sayfa kitapları okuyamayız. Ben kitapta 7 sayfada her şeyi anlattım. Hemşire 'Çocuğunuzu evinize götürebilirsiniz' dediğinde

 1. #1
  Onursal Üye dogangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Kadin
  Mesaj
  17.652
  Rep Gücü
  137444

  stat Babalığın Kuralları

  Kitapçılar ve internet siteleri hep annelere yönelik rehberlerle dolu. İngitere'de Yazar ve Komedyen olan Andrew Clover, babalık konusunda "Baba Kuralları: Çocuklarım Bana Nasıl İyi Bir Aile Olmayı Öğretti" adllı bir kitap yazdı.

  Kitap yazma deneyiminden bahseden Andrew Clover, babalık duygularını şöyle anlatıyor; "Çoğu baba benim gibi. Bebek bakımıyla ilgili 400 sayfa kitapları okuyamayız. Ben kitapta 7 sayfada her şeyi anlattım.

  Hemşire 'Çocuğunuzu evinize götürebilirsiniz' dediğinde hayatımın en heyecanlı anlarıydı. 'Ne' dedim çünkü ne yapacağımı bilmiyordum. Baba olarak yapacaklarımı en yakınımdaki yeni baba olanlara sordum. Bebek eve geldiğinde bir süre için eşinize yardımcı olmanız gerekiyor. Çamaşır, yemek, ortalığı toplamak, alışveriş size kalıyor. Tam bir karmaşa hali hakim. Tüm bunları yapmayı bir günde öğreniyorsunuz. Aslında doğumdan önce eşinizin bu konuda sizi yönlendirmesi, yapacaklarınızı tatbikat olarak uygulamanız çok iyi olur.

  Çocuğunuza ilk ayda gururla bakıyorsunuz. İlk bir aydan sonra gerçekten yoruluyorsunuz. Ancak 6 aydan sonra çocğunuz oturmaya, gülümsemeye başladığı zaman tüm yorgunluklarınıza değiyor. Bu dönemden sonra herşey gelişmeye devam ediyor. Yürümesi, konuşması farklı bir heyecan. Sandığınızdan daha hızlı büyüdüğünü düşünüyorsunuz.

  Dışarı çıktığınızda çocuklardan konuşmaya başlıyorsunuz. Baba olduğunuzda yüksek ses, bağırma, parlak ışıklar istemiyorsunuz. Olabildiğinde evde kalmak istiyorsunuz.

  Babalığımı babamla karşılaştırdığımda çok farklı olduğunu düşünüyorum. Onlar o dönemin babasıydı ve farklı doğruları vardı. Modern babalar bebezk bezi değiştiriyor, çocuklarıyle oynuyor, gerekirse yıkıyor. Sevgilerini çok fazla gösteriyor ve karşılığını da alıyorlar. Çocukları modern babalarla daha iyi anlaşıyor ve hediyeler veriyor.

  Suç işleyen çocuklara baktığımızda babanın yanlış davrandığını veya çocuğunun yanında olmadığını görüyoruz.

  Baba çocuğun gelişiminde çok önemli. Babalar çocuklarıyla ilgilendiğinde okulda daha başarılı oluyor, ilişkilerinde kendilerine daha çok güveniyor, kötü alışkanlıkları ve zararlı davranışları daha az oluyor.


  Babalar çocuklarının yaptığı her şeyle yakından ilgilenmek istiyor.

  Sadece çocuğu oyun parkına götürmek yetmiyor. Onunla beraber tırmanmak, oynamak gerekiyor.

  ivillage

  Her Hakkım Saklıdır®
  |l|lllll|lll||ll||lll||ll||
  ³³°¹³²¹³ °¹²¹²²³
  © σяigiиαL-ρяσfiLє ®

  Supermeydan

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Mesaj
  Çok:)
   

+ Konuya Yorum Yaz

Benzer Konular

 1. Protokol Kuralları
  Karakarizma Tarafından ilginç konular Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 27-05-2008, 10:58 AM
 2. Seyir Kuralları
  dogangunes Tarafından Denizcilik, Balıkçılık Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 02-05-2008, 04:49 PM
 3. Emzirme Kuralları
  Affrodit Tarafından Anne Baba ve Çocuklar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 31-03-2008, 12:03 PM
 4. Formula 1 Kuralları
  dogangunes Tarafından Otomobil Sporları Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 27-12-2007, 03:24 AM
 5. Bowling Kuralları
  dogangunes Tarafından Spor Dünyası Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 09-10-2007, 02:40 AM

Anahtar kelimeler