+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 1 Toplam: 1

2012 Çocuklar için Yaz etkinlikleri

Çocuklar için yaz etkinlikleri ,çocuklara yönelik olarak yaz etkinlikleri,yaz etkinlikleri,2012 Çocuklar için Yaz etkinlikleri İstanbul PERA MÜZESİ Gizemli Hayalgücüm Pera Müzesi’nde düzenlenen Goya: Zamanın Tanığı – Gravürler ve Resimler sergisi kapsamında 4-12 yaş grupları için hazırlanan Gizemli Hayalgücüm eğitim etkinliklerinde çocuklara Avrupa resminin en özgün sanatçılarından ve modern resmin öncülerinden biri olan Francisco de Goya’nın dünyası ile tanışma fırsatı

 1. #1
  Onursal Üye dogangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Kadin
  Mesaj
  17.652
  Rep Gücü
  137444

  stat 2012 Çocuklar için Yaz etkinlikleri

  Çocuklar için yaz etkinlikleri ,çocuklara yönelik olarak yaz etkinlikleri,yaz etkinlikleri,2012 Çocuklar için Yaz etkinlikleri

  İstanbul
  PERA MÜZESİ
  Gizemli Hayalgücüm
  Pera Müzesi’nde düzenlenen Goya: Zamanın Tanığı – Gravürler ve Resimler sergisi kapsamında 4-12 yaş grupları için hazırlanan Gizemli Hayalgücüm eğitim etkinliklerinde çocuklara Avrupa resminin en özgün sanatçılarından ve modern resmin öncülerinden biri olan Francisco de Goya’nın dünyası ile tanışma fırsatı sunuluyor. Program sürecinde çocuklar Goya’yı keşfedecek, daha yakından tanıyacak ve gözlemledikleri eserlerden yola çıkarak kendilerini ifade edebilecekler.

  24 Haziran 2012 tarihine kadar hafta sonları yapılacak eğitim programları sanatçı ve eğitmen Leyla Sakpınar eşliğinde, farklı malzeme ve tekniklerle gerçekleşecek.

  Detaylı bilgi ve rezervasyon için telefon: 0212 334 99 00

  SABANCI MÜZESİ
  Odamın Mimarıyım
  Bu çalışmada çocuklar önce odalarının planını çıkaracaklar, daha sonra Yüksek Mimar Zeynep Akın Dursun ile çalışarak, odalarını yeniden planlayacaklar. Bu plan üzerinde yorumlamalar yaparak dekoratif seçenekler hazırlayan çocuklar kalan zamanda birer tasarımcı gibi lamba, yastık, duvar sticker’ı, saat gibi objeler tasarlayarak odalarına yeni bir tarz ve görünüm kazandırmaya çalışacaklar.

  Tarih:
  1. Dönem 26 – 29 Haziran
  2. Dönem 7 – 10 Ağustos

  Saat ve Yaş:
  10.30 – 13.00 / 8 – 9 yaş
  14.30 – 17.00 / 10 – 11 yaş

  Dans Tiyatrosu
  Anlatmak istenilen her şeyin söze başvurmadan, beden yoluyla anlatılması; duygu, düşünce ve hayal gücünün, harekete, sese, biçime ve iletişime dökülmesi olan dans tiyatrosu eğitiminde çocuklar, dört gün boyunca bir koreografi etrafında dans tiyatrosu performansı hazırlayacaklar. Bu çalışmanın sanat yönetmenliği Öğretim Üyesi Vicdan Nalbur tarafından yapılacak.

  Tarih:
  1. Dönem 3 - 6 Temmuz
  2. Dönem 24 – 27 Temmuz

  Saat ve Yaş:
  10.30 – 13.00 / 8 – 9 yaş
  14.30 – 17.00 / 10 – 11 yaş

  * İstanbul Modern Sanat Müzesi, Kentin Renkleri adıyla23 Mayıs-23 Eylül 2012 arasında gerçekleştirilecek atölyeler tasarladı.
  Farklı yaş gruplarına yönelik bu etkinlikler, Burhan Doğançay'ın 1960'lı yıllardan bugüne ürettiği eserlerinden ve ilham kaynaklarından yola çıkarak tasarlandı. Uzman eşliğinde sergi gezisi ile başlayan Kentin Renkleri eğitim programında çocuklar ve gençler sanat duvarları örüyor ve grafitiler yapıyor, aileler ise kolaj çalışmaları gerçekleştiriyor.

  Programda 4-6 ve 7-9 yaş grubundan çocuklar için Duvar Ustaları; 7-9, 10-12 ve 13-15 yaş grubundan çocuklar ve gençler için Stencil Tasarım Atölyesi; 16 yaş üstü gençler için Grafiti Atölyesi etkinlikleri yer alıyor.
  İstanbul Modern bugüne kadar 6 yaş grubu ve üstü çocuğu olan aileler için düzenlenen Ailece Sanat progr***** ilk kez 3-5 yaş aralığındaki çocuklu aileleri de dahil ediyor. Programda 3-5 yaş grubundan çocuğu olan aileler Tırtıl Kolajı, 6-10 yaş grubundan çocuğu olan aileler ise Kapılar adlı etkinliklere katılabiliyor.

  * Kartal Belediyesi Ücretsiz Yelken Yaz Okulu 2012, Marina Dragos Yelken İhtisas Kulübü işbirliğiyle düzenlenen Haydi Çocuklar Yelkene projesi çerçevesinde 8-12 yaş grubundaki çocuklar yelken sporuyla tanışabilir.
  Yaz sezonu boyunca dört dönem tekrarlanacak olan kurslar 18 Haziran - 7 Eylül 2012 arasında gerçekleştirilecek. Teorik ve pratik olarak yapılacak kurslarda her dönem üç hafta sürüyor.

  * Beyoğlu'nda Yapı Kredi Kültür Merkezi'nde önceki aylarda olduğu gibi haziran ayı boyunca her cumartesi farklı yaş grupları için yaratıcı drama eğitmeni Çiğdem Odabaşı eşliğinde ücretsiz yaratıcı drama ile kitap okuma atölyeleri gerçekleştiriliyor.

  * Beyoğlu'nda ikamet eden çocuklar için bir diğer seçenek de Beyoğlu Belediyesi Yaz Spor Okulları. 7-14 yaş aralığındaki çocuklar yaz okulu etkinliklerinden faydalanabilir. Eğitim verilecek branşlar yüzme, yelken futbol, basketbol, voleybol. Çalışmalar 18 Haziran- 20 Temmuz 2012 arasında haftada üç gün yapılacak.

  * Sarıyer Belediyesi, 7-14 yaş grubundaki çocuklar için yaz spor okulları düzenliyor. Başvurular 22 Haziran'a kadar yapılabiliyor. Basketbol, voleybol, futbol, atletizm, yüzme, tekvando, judo ve tenis branşlarının olacağı yaz okulları 2 Temmuz'da başlayacak.

  * Kadıköy Belediyesi Çocuk Etüt Merkezleri'nde, 19 Haziran-20 Temmuz 2012arasında9-14 yaş grubu için yaz okulları açıyor. Yaz okulları süresince çocuklar matematik okulu, İngilizce, okuma atölyesi, şiir festivali, müzik kulübü, photoshop ve flash eğitimi, satranç, go, scrabble, tabuyla ilgilenebilecek.

  * Kadıköy'de 16-26 Haziran arasında çocuklar için festival havası esecek. 11. Kadıköy Belediyesi Çocuk Tiyatro Festivali her akşam saat 21.00'de Selamiçeşme Özgürlük Parkı'nda gerçekleştirilecek. Festival boyunca sahnelenecek tüm oyunlar ücretsiz.

  Çanakkale
  * Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali Çanakkaleli çocukların hem yaz dönemini hem sonrasını değerlendirmeleri için keyifli bir fırsat sunuyor.

  Bienal çocuklar, gençler ve eğitmenlerin farklı sanat disiplinleriyle, farklı malzeme, teknik ve ifade biçimleriyle tanışması ve özgün işler çıkarmasına vesile olmayı hedefliyor. Çeşitli Çanakkale'de atölye çalışmaları, seminer, söyleşi ve sanatçı buluşmaları bienal içinde yer alıyor. Ortaya çıkacak çalışmalar daha sonra sergilenecek.

  Bienale 5-15 yaş aralığındaki tüm çocuklar katılabiliyor. Bienale işleriyle katılmak isteyenler için sınırlama yok, her şehirden gelecek işler kabul ediliyor. Bienal süresince yürütülecek atölyelere katılmak için Çanakkale'de olmak gerekiyor.

  Diyarbakır
  * Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği çocuk yaz kampı 11 Haziran'da başlıyor. Kamp Elazığ'ın Gezin İlçesi'nde bulunan Hazar Gölü kenarında yapılıyor. 19 bin metrerakelik bir alanda kurulu kampta yüzme havuzu, spor alanları, botanik bölümü bulunuyor.

  Çocukların kişisel gelişimine katkı sunmak, çevresiyle daha uyumlu olması, dışlanmışlık duygusundan arındırılması, özgüveni gelişmiş bir şekilde yetişmesine katkı sunmak amacıyla düzenlenen kampta her çocuğa spor çanta, diş fırçası, diş macunu, ayakkabı, terlik, havlu takımı, şort, tişört, şapka, bandana, terlik, iç çamaşırı, çorap, şampuan, bone armağan ediliyor.

  Kamp boyunca resim ve el becerileri atölyesi, yüzme, futbol, voleybol, basketbol, satranç gibi sportif faaliyetler, yüzme, müzik atölyesi, doğal ritim atölyesi, çocuk hakları atölyesi, okuma atölyesi, çocuk hakları atölyesi, çocuklar için insan hakları ve demokrasi atölyesi, açıkhava sinema gösterimi gibi günlük etkinlik ve eğitimler yapılacak.

  Daha önce tatil yapmamış ve yapma imkani bulunmayan zorunlu göç mağduru veya risk altındaki 9-14 yaş grubundaki kız ve erkek çocukların yararlandığı Çocuk Yaz Kampı 17 Ağustos 2012'ye kadar sürecek.

  * Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin ücretsiz Yaz Spor Okulları da bu yıl faaliyette. 5-6 branşta 8-14 yaş grubundaki çocuklar katılabiliyor. Bu yıl 800 çocuk futbol, voleybol, basketbol, tekvando, halk oyunları ve satranç dallarında kabul edilecek. Servis hizmeti de var. Çocuklar mahallelerinden otobüslerle alınıp spor salonlarına götürülecek.

  Her Hakkım Saklıdır®
  |l|lllll|lll||ll||lll||ll||
  ³³°¹³²¹³ °¹²¹²²³
  © σяigiиαL-ρяσfiLє ®

  Supermeydan

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Mesaj
  Çok:)
   

+ Konuya Yorum Yaz

Benzer Konular

 1. Çocuklar için propolis???
  KraliçeArı Tarafından Kadınlar Külübü Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 23-10-2017, 04:59 PM
 2. Çocuklar için buluştular
  kirmizielma05 Tarafından Eğitim Öğretim Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 13-03-2010, 01:11 PM
 3. Çocuklar için iki kitap
  -BaDe- Tarafından Kitap Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 21-10-2009, 09:17 PM
 4. çocuklar için söylenenler
  Mevt Tarafından Anne Baba ve Çocuklar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 28-05-2008, 11:28 PM
 5. Çocuklar için parti mönüleri
  dogangunes Tarafından Supermeydan Mutfağı Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 13-04-2008, 12:07 AM

Anahtar kelimeler