Anket: Sizce kürtaj yasaklanmalı mı?

Uyarı: Açık Ankettir, bu Anketi bütün üyelerimiz görebilir ve oy kullanabilirler.

+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
1. Sayfa, Toplam 7 123 ... SonSon
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 Toplam: 69

Sizce Kürtaj Yasaklanmalı mı?

Başbakan, “Kürtajı bir cinayet olarak görüyorum. Buna kimsenin müsaade etmeye hakkı olmamalı. Ha anne karnında bir çocuğu öldürürsünüz, ha doğduktan sonra öldürürsünüz. Hiçbir farkı yok. Buna karşı çok daha duyarlı olmaya mecburuz` şeklindeki sözleriyle kürtaj konusundaki fikrini belirtti. Peki ya sizce, Annenin böyle bir hakkı var mı?yoksa kürtaj yasaklanmalı mı?

Onursal Üye dogangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Burç:
    Kova
    Rep Gücü
    137444

Sizce Kürtaj Yasaklanmalı mı?

Başbakan, “Kürtajı bir cinayet olarak görüyorum. Buna kimsenin müsaade etmeye hakkı olmamalı. Ha anne karnında bir çocuğu öldürürsünüz, ha doğduktan sonra öldürürsünüz.
    Hiçbir farkı yok. Buna karşı çok daha duyarlı olmaya mecburuz` şeklindeki sözleriyle kürtaj konusundaki fikrini belirtti.
    Peki ya sizce, Annenin böyle bir hakkı var mı?yoksa kürtaj yasaklanmalı mı?

Her Hakkım Saklıdır®
    |l|lllll|lll||ll||lll||ll||
    ³³°¹³²¹³ °¹²¹²²³
    © σяigiиαL-ρяσfiLє ®

Supermeydan

2. # ADS
    İlginizi Çekebilir

Siteden Atıldı
    /hayat silgi kullanmadan resim cizme sanatidir
    Rep Gücü
    0
    Kisisel bir durum. Karari kisi kendisi vermeli

Siteden Atıldı
    /hayat silgi kullanmadan resim cizme sanatidir
    Rep Gücü
    0
    Bu sunuda getiriyor beraberinde kadin ornek tecavuze ugrayacak allah kimseye vermesin sonra o cocugu dogurmak zorunda kalacak yani hergun ococuga baktikca o gunu hatirlayacak birde bu boyutu var

Aktif Üye tntcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    3
    Rep Gücü
    54811
    Bunun bilimsel bir açıklaması yapılmalı öncelikle. Ama yine de kararı anneye ve babaya bırakılmalı. Bunu yasaklamak yoluna gitmek kanunsuz uygulamalara yol açacaktır(''merdiven altı'' tabir ettikleri şekilde).

Kıdemli Üye
    Rep Gücü
    6152
    Alıntı tntcool´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunun bilimsel bir açıklaması yapılmalı öncelikle. Ama yine de kararı anneye ve babaya bırakılmalı. Bunu yasaklamak yoluna gitmek kanunsuz uygulamalara yol açacaktır(''merdiven altı'' tabir ettikleri şekilde).
    Tamamen katiliyorum bu yoruma... Ama yasaklanan her ne olursa olsun "" bazi durumlarda "" diye bir not düsülür ,zannediyorum ki bu kanundada buna benzer bazi durumlar konacaktir...

Tecavvüz bir insanlik sucu bunu zaten kimse inkar edemez ama o tecavüz neticesi ana rahminde hayat bulan cenin yani cocugun sucu varmi...? Yani tecavüz sonucu hamile kalan bir kadin , kürtaj yaptirinca yapilan tecavüzün hükmü gecersiz mi oluyor...?

Cocuk dogsada kürtaj ile hayatina son verilsede tecavüz eylemi ilelebet tecavüz olarak kalacaksa, cocugun dogmasi yada öldürülerek alinmasi bu eyleme etki edemeyecekse iki defa suc islenmis olmuyormu ...?
    1.tecavüz
    2.si ise cocugun yasama hakkinin elinden alinisi cinayet...

Bilemiyoruz Allah kimseyi bu duruma düsürmesin gercekten zor bir karar..

Aktif Üye tntcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    3
    Rep Gücü
    54811
    Alıntı KOMANDO´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamamen katiliyorum bu yoruma... Ama yasaklanan her ne olursa olsun "" bazi durumlarda "" diye bir not düsülür ,zannediyorum ki bu kanundada buna benzer bazi durumlar konacaktir...

Tecavvüz bir insanlik sucu bunu zaten kimse inkar edemez ama o tecavüz neticesi ana rahminde hayat bulan cenin yani cocugun sucu varmi...? Yani tecavüz sonucu hamile kalan bir kadin , kürtaj yaptirinca yapilan tecavüzün hükmü gecersiz mi oluyor...?

Cocuk dogsada kürtaj ile hayatina son verilsede tecavüz eylemi ilelebet tecavüz olarak kalacaksa, cocugun dogmasi yada öldürülerek alinmasi bu eyleme etki edemeyecekse iki defa suc islenmis olmuyormu ...?
    1.tecavüz
    2.si ise cocugun yasama hakkinin elinden alinisi cinayet...

Bilemiyoruz Allah kimseyi bu duruma düsürmesin gercekten zor bir karar..
    Tecavüz konusu da ayrı bir yönü bu konunun. Tecavüze uğrayan kişinin veya doğacak çocuğun ilerde karşılaşacağı çok sıkıntılı durumlarda olacaktır. Konuya mağdur cephesinden de bakmak gerekir.

Kıdemli Üye
    Rep Gücü
    6152
    Tamam ama ilerde magdur olmasin diye simdiden öldürelim (!) mantigida bilemiyorum ki insani bir düsünce olmasa gerek...

bursali68
    Misafir..
    Alıntı dogangunes´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başbakan, “Kürtajı bir cinayet olarak görüyorum. Buna kimsenin müsaade etmeye hakkı olmamalı. Ha anne karnında bir çocuğu öldürürsünüz, ha doğduktan sonra öldürürsünüz.
    Hiçbir farkı yok. Buna karşı çok daha duyarlı olmaya mecburuz` şeklindeki sözleriyle kürtaj konusundaki fikrini belirtti.
    Peki ya sizce, Annenin böyle bir hakkı var mı?yoksa kürtaj yasaklanmalı mı?
    Merhaba,

Kürtaj konusunda duyarlı olmak veya duyarlı olmayı istemek ayrı bir şey , kürtaj yatırmış olanları " Cinayet İşlemiş " olarak göstererek katil pozisyonuna düşürmek ayrı bir şey...

Kürtaj olup olmama " Yasal Sınırlar " içerisinde , o çocuğu taşıyacak , doğduktan sonra o çocuğa bakmakla mükellef olan , özellikle ammenin kararıdır...Hiç bir devlet anneye bir nevi dayatmada bulunarak " DOĞURACAKSIN " deme hakkına sahip değildir...Ancak kürtaj için yasal sınır çizebilir...

Ki bizim yasalarımızda bu sınır 12 haftadır...Yeni yasa değişikliği ile bunu 4 haftaya çekmek demek " anne adayının zorla doğum yapmasını " dayatmak demektir...Hiç bir doktor 4 hafta içerisinde hem hamile olduğunu anlayıp hem de kürtaj yapamaz...Anne adayı zaten 4 hafta sonunda " şüphelenir " ve doktora gider...Eğer ki 4 hafta yasalaşırsa , bu durumda kürtaj yapma olasılığı otomatikman ortdan kalkacağı için yasa gereği mecburen doğurmak zorunda kalacaktır veya " gayri yasal " yöntem ve yollarla o çocuğu , ya aldıracak veya düşürecektir...

Ayrıca insanları dinen " doğacak olanın rızkını Allah verir " vicdani baskısıyla zorlamak konunun diğer tarafı...Kişinin ya böyle bir inancı yoksa ....? Herkes buna inanmak zorunda mı...? Yasalar HERKESE göre yapılır , belli bir dini kabule göre değil...

Sağlıcakla kalınız...

Kıdemli Üye
    Rep Gücü
    6152
    Bursali olayi din noktasinda senden baska kimse ele almadi, bu konuya yazan herkes olayi insani boyuttan bakarak yorum yaptik.

Istenmeyen gebelik diye birsey günümüzün ilerlemis TIB inda nerede ise imkansiz diyebilecegimiz % deliklere düsmüsken ( Ki Tecavüz noktasini zaten hemen hemen herkes özel bir madde olabilecegi yönünde bekliyor ve öyle olmasi noktasindada yorum yapiyor ) Anne rahmine düsmüs ve hayat bulmus bir CAN in hayatina son vermek nasil annenin karari olabilir...?

Bursali ; istemiyorsan hamile kalmayacaksin, önlemini alacaksin, merdiven alti cinsel iliskilere girmeyeceksin, iliskiye giriyorsan önlemini alacaksin, erkegin önlemini almiyorsa ya girmeyeceksin iliskiye yada kendin alacaksin önlemini... demezlermi karninda hayat bulmus bir cana kiymak isteyene...?

Hakli oldugun bir yer var bunu kanunen yapamayacak hale getirirlerse kanunsuz bu is gelir kapisi haline Türkiyede mutlaka dönüsecektir..bundan hic süphem yok..

Ama artik cagdaslasmak adina olaylari o boyuta getirdiler ki ; Kürtaj olayinda nerede ise ilk SIRA Türkiyede lise ve üniversiteli kiz ögrenciler... Hic degilse kaza ile hamile kalirsam artik aldiramamda endisesi ile gayr-i mesru iliskilerden azda olsa sakinirlar, sakinmazlarsada Melih GÖKCEK in dedigi gibi ana rahmine düsen cocugun kabahati ne, dogurur cocugum oldu diye ölmek istiyorsa ölebilir... Carsambanin gelecegi SALI dan belli degil mi..?
    O isi önlemsiz tedbirsiz yaparsan hamilelik % 80- 90 ihtimalinde ise sonrada vayyy ben hamile kalmisim bilmeden demek....?

Kıdemli Üye
    Rep Gücü
    6152
    Gazetelere göz atarken Bülent Ersoy un yorumu dikkatimi cekti..

Bülent Ersoy, “Benim de doğurganlık özelliğim olsa ben de doğururdum. Devlet ne karar vermiştir o beni ilgilendirmez. Ama ben yaşayan bir varlığın Allah’ın canını üflediği bir varlığın öldürülmesine karşıyım. İnsanlar haddini bilecek. Beş dakikalık istek ve arzularına yenilmeyecek. Kendilerine hakim olacaklar. Böyle şeylere gerek kalmayacak. Benim doğurganlık özelliğim olsaydı şahsen böyle bir şeyi yapmazdım. O duruma getirmezdim hadiseyi. Bir can alıyorsunuz sonuçta. Ben kürtaj olayına, böyle şeylere çok karşıyım” dedi.

Kaynak Hrriyet - KELEBEK

+ Konuya Yorum Yaz
1. Sayfa, Toplam 7 123 ... SonSon