+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 1 Toplam: 1

İcra Memuru Nasıl Olunur?

İcra Memuru Nasıl Olunur,SGK İcra Memurluğu,İcra Memuru Adliyelerde bulunan icra müdürlüklerinde memur olabilmek için öncelikli olarak zabıt katibi olmanız gerekmektedir. Zabıt katibi olabilmek için öncelikli olarak KPSS sınavından istenilen taban puanı (70 puan) almış olmanız ve mülakat adliyelerinin yapmış olduğu uygulama sınavında tercih ettiğiniz klavye türüne göre (F/Q) daktilografi ders kitabından seçilen metinlerden birini 3 dakika içerisinde yanlışsız olarak en az 90 kelime yazma

 1. #1
  Onursal Üye dogangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Kadin
  Mesaj
  17.652
  Rep Gücü
  137444

  stat İcra Memuru Nasıl Olunur?

  İcra Memuru Nasıl Olunur,SGK İcra Memurluğu,İcra Memuru

  Adliyelerde bulunan icra müdürlüklerinde memur olabilmek için öncelikli olarak zabıt katibi olmanız gerekmektedir.

  Zabıt katibi olabilmek için öncelikli olarak KPSS sınavından istenilen taban puanı (70 puan) almış olmanız ve mülakat adliyelerinin yapmış olduğu uygulama sınavında tercih ettiğiniz klavye türüne göre (F/Q) daktilografi ders kitabından seçilen metinlerden birini 3 dakika içerisinde yanlışsız olarak en az 90 kelime yazma işlemini tamamlamalı ve bu aşamayı geçtikten sonra ilgili komisyon tarafında yapılan sözlü mülakat aşamasını başarı ile tamamlamanız gerekmektedir. Bütün bu aşamaları başarı ile geçtiğiniz takdirde evraklarınız bakanlığa gönderilmekte ve nihayetinde göreve başlayabilmektesinizdir. Hangi birimde çalışacağınız genel olarak ilgili adliyedeki komisyon tarafından belirlenmektedir ancak son yıllarda yapılan sınavlarda icra müdürlüklerinde çalışacak olan personeller adalet bakanlığı tarafından ilgili komisyonlara bildirilmekte (bu isimlerin neye göre seçildiği her ne kadar belirsizliğini korusa da…) sınavı geçen tüm personel arasından bazı kişiler icra müdürlüklerinde zabıt katibi olarak göreve başlamaktadırlar.

  İcra müdürlüğünde zabıt katibi olarak görev yapan kişiler haciz dediğimiz işlemi gerçekleştirmekte ve bu işlem nedeniyle de aylık ortalama olarak maaşına ilave olarak 1000 tl nin üzerinde bir para (yolluk) almaktadırlar. Bu paradan dolayı zabıt katipleri arasında hep icra müdürlüğünde çalışma gibi bir istek bulunmaktadır. Son yıllarda yapılan alımlarda eğer isminiz bakanlık tarafından ilgili komisyonunuza icra müdürlüğünde çalışacaklar arasında gelmediyse icra müdürlüğünde çalışma şansınız çok düşüktür ve hatta imkansızdır çünkü ismi bakanlık tarafından icra müdürlüğünde çalışacaklar arasında gelenler yer değiştirecekleri zaman bir icradan başka bir icraya geçmekte adliyelerde diğer birimlerde çalışmamaktadırlar.

  Bundan sonraki süreçte icra müdürlüğünde çalışabilmek için zabıt katibi olup isminizin bakanlık tarafından icra müdürlüğünde çalışacaklar arasında geçmesi kafi olmayıp (bu arada bakanlıktan sadece icra müdürlüğünde çalışacakların isimleri gelmekte olup bunun dışındaki hiç bir birim için isim gelmemektedir. ) icra memurluğu sınavı uygulanacaktır ve ilk etapta şu ana kadar ismi bakanlık tarafından gönderilmiş olan icra müdürlüğünde çalışan zabıt katipleri bu sınavda öncelikli olacaklardır.

  Önümüzdeki yıllardan itibaren icra müdürlüğünde çalışan personelin unvanı zabit katibi olmak yerine asıl olması gereken icra memuru unvanına geçecektir.

  yazarak.net

  Her Hakkım Saklıdır®
  |l|lllll|lll||ll||lll||ll||
  ³³°¹³²¹³ °¹²¹²²³
  © σяigiиαL-ρяσfiLє ®

  Supermeydan

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Mesaj
  Çok:)
   

+ Konuya Yorum Yaz

Benzer Konular

 1. Samuray Nasıl Olunur?
  dogangunes Tarafından Genel Kültür Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 28-12-2015, 11:20 PM
 2. El Mankeni Nasıl Olunur ?
  dogangunes Tarafından İş ve Kariyer Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 15-06-2015, 01:55 PM
 3. İcra Müdürlüğüne Mal Beyanı Dilekçesi Nasıl Yazılır?
  dogangunes Tarafından Dilekçe Örnekleri Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 22-03-2015, 09:38 PM
 4. Dedektif Nasıl Olunur?
  dogangunes Tarafından Borsa ve Ekonomi Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 27-11-2012, 04:53 PM
 5. Avukat Nasıl Olunur
  dogangunes Tarafından İş ve Kariyer Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 06-05-2012, 05:27 PM

Anahtar kelimeler